Jump to content
IGNORED

Doom is upon UK also (split DOOM IS UPON US)


fonTelefon

Recommended Posts

Meni to sto pise palikaris ne zvuci nerealno kad se uzme svaki problem ponaosob. Imao sam i ja slicne hepeninge. Malo mi je cudno da je njega bas sve to zadesilo u paketu.
Mene uopste ne cudi. Mene su u Australiji zadesili: pozvana hitna pomoc u moje ime dok sam bio bez svesti i onda ganjanje sa njima ko ce to da plati-na kraju su odustali od naplate; vatrogasci morali da dodju da iskljuce dovod gasa u rernu posto se kontakt u prekidacu pokvario, Australian Federal Police usred noci dolazila u kucu jer su se vlasnici kuce koju sam iznajmio preko real estate bili sumljicili za umesanost u trgovinu drogom; proces kod Tenancy tribunal zbog spora sa bivsom cimerkom; regularna policija kad jedan cimer nije hteo da placa stanarinu, a nije hteo da se iseli; real estate agent trazi pare na koje nema pravo (`administrativna taksa`) da bi mi izdao stan; neka vrsta studentske agencije za zaposljavanje raspise konkurs koji po pravilu treba da traje 7 dana i popuni ga za 0,8 dana, onda kad sam ih malo podsetio na pravilnik su mi nasli neku sljaku; imao sam podnetu prijavu Fair work tribunalu za unfair dismissal, ali procesa nije bilo posto sam se nagodio sa poslodavcem; . Da ne racunam sitnije stvari poput prijava ombudsmanu za zakidanje na racunu i naplacivanje onog sto ne treba naplatiti (internet provajder popravio vezu i onda to naplatio)...Ukratko, nema tu neke vece razlike, svi gledaju da te zaj..u, jedino sto se ima para pa se sistem nekako kotrlja. Jedina znacajna razlika je daleko bolja situacija sa rule of law i postojanje institucija koje stite malog coveka i to zaista rade a ne zaradjuju samo platu (ombudsmani, Fair trading, Fair work...). Edited by noskich
Link to comment
  • Replies 382
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • palikaris

    65

  • Indy

    47

  • fonTelefon

    36

  • adam

    22

Top Posters In This Topic

Posted Images

Meni to sto pise palikaris ne zvuci nerealno kad se uzme svaki problem ponaosob. Imao sam i ja slicne hepeninge. Malo mi je cudno da je njega bas sve to zadesilo u paketu.
ne kazem da mi se sve to desilo, nesto jeste, nesto se desilo drugima, ali se desava, i generalno stvari tako funkcionisu. to hocu da kazem.
Link to comment
Eto... pa posle kazu da baksuzi ne postoje.
Pogresno si me razumeo, ne zalim se ja, cak sta vise ja sam odlicno prosao u svemu tome, ali ne slucajno vec sam se lavovski izborio za sve to. Hvala sistemu sto je uspostavio neka pravila i institucije, ali to nista nije automatski, moras prvo da znas sve o tome, a zatim da te instrumente uzmes u svoje ruke. Niko nije dobra vila da te brani, sve moras sam.Dacu jedan primer, pre nego sto sam podneo tuzbu Fair work tribunal sugestirano mi je da se posavetujem sa pravnicima koji volontiraju dajuci savete u nekim community centrima, council-ima i ostalo. Dato mi je jedno 15 brojeva telefona.Sve sam to lepo pozvao i svi su me lepo odbili, neki sto ne zivim blizu centra, neki sto mi je plata bila visa od njihovog minimuma za pomoc, treci sto kazu da su zauzeti.Setim se da sam u toku studija se savetovao sa nekom pravnicom u studentskoj sluzbi i kako sam upisao doktorske u medjuvremenu opet odem kod nje. Preko nje dobijem termin u jednom od centara. Naravno temeljno se pripremim i onda imas malo vremena da ti solicitor odgovori na pitanja i to ne licno. Das pitanja volonteru koji onda poprica sa solicitorom i onda nazad kod tebe.I eto nije me pravni konsulting nista kostao, ali nije da su me primili sa ulice u kancelariju...PS Zaboravih da pomenem jos jednu nezgodu, isti ti dodgy vlasnici kuce potencijalni trgovci drogom - dolazi pismo iz ATO (Aus Taxation Office za publiku) i pise da treba da platim preko milion dolara tim vlasnicima, pismo izgleda skroz legitimate, ali je sadrzina potpuno suluda. Pozovem broj telefona u Melburnu naznacen na pismu i onda mi neka zenska objasni da vlasnici kuce duguju te pare ATO, pa posto oni to potrazuju proveravaju da li ja nesto dugujem vlasnicima, pa ako dugujem oni guraju da se plati. Objasnim da rentu placam agentu, ne vlasniku i zavrsi se na tome i vise nisam cuo nista od njih. Moj tadasnji sef je bio ubedjen da je bila u pitanju neka veoma sofisiticirana prevara. Ako je stvarno bio ATO onda me ne bi zacudilo da procitam u novinama da je neko dobio srcku nakon takvog pisma, vrlo neprofesionalno napisano u stilu - vi Mr. X dugujete milion +++++ dolara... Edited by noskich
Link to comment
nismo se razumeli. pomenuo sam torije zato sto su trenutno na vlasti a govorimo sta bi se sad moglo promeniti. nisam ih krivio za trenutno stanje u nhs (tu je bler i te kako zagovnao, red tape je uvecao nedajboze a sustinskih prmena skoro da nije ni bilo) vec naveo kao jedan od razloga da ne bude promena nabolje.nisu ljudi protiv reformisanja vec protiv konzervativnog reformisanja. konzervativno reformisanje se svodi na delimicnu ili potpunu privatizaciju u kojima privatne firme drpaju profit a narod placa opravke jer se, je li, mora platiti. zeleznica je jedan primer, trziste energije drugi, vodovod treci... narod jako dobro pamti i ne zeli da se to desi i sa zdravstvom.sto se tice toga koliko je nhs dobar ili los, evo sta kaze wiki http://en.wikipedia....hcare_in_Europe, nije nesto relevantan izvor (i mator je) al daje neku ideju o tome sta se desava. s obzirom na izvor finansiranja, ja ne bih rekao da je tako strasno. ne bih ja tu reformisao nacin finansiranja (a to je glavni pravac moguce reforme) vec bih kratio administraciju i tu kintu bacio u lecenje i opremu.ima toga da je sistem dosta transparentan i da se nekad zbog toga cini da je potpuni raspad, zaista sumnjam da je bas toliko losije nego drugde na zapadu. ima i toga da se u ovakvim raspravama cesto poredi nhs sa privatnim zdravstvom drugde. skoro sam se raspravljao sa par americkih trudnica koje su kukale da nhs ne vodi dovoljno racuna o njima i kako bi u americi to bilo daleko bolje al kad upitah jel to bolje mukte ili privatno malo se zbunise.drugo, kad se razmislja o privatnom zdravstvu vecina nekako podrazumeva da bi imali dovoljno kinte da placaju neki pristojan paket (kad ne bi placali obavezno zdravstvo), ne pada ljudima na pamet da im se moze desiti neka hronicna boljka, otkaz, zajebana bolestina... pa zakljuce da za par gripova ili manjih problema godisnje placaju bogatstvo i smatraju se izigranima. neko ko ima multiplex sklerozu se ne bi bas slozio s tom idejom. mozda bi kukao da se sistem poboljsa al sumnjam da bi pozeleo da sam sve placa po trzisnoj ceni.
Sve stoji, samo ne mora se NHS porediti sa privatnikom u Svici vec sa drzavnim zdravstvom u Francuskoj.Bas za hronicne bolesnike, kao tvoj primer sa multiplex sklerozom, NHS je los jer usluge trebaju svakodnevno.Sam si rekao da umesto da te posalju specijalisti na vreme, zavrsio si u bolnici sa infekcijom? Sta je tu skuplje, jedan pregled ili nekoliko bolnickih dana+svakodnevna nega?
Link to comment
to se zove zdravstveni sistem. a u sustini je neko zgrtanje i obrtanje para. divno. "zdraqvstveni sistem" u kome se niko kome to stvarno treba ne leci.tako i u uk sve funkcionise: headhunting agencije se samo tako zovu, a u stvari trguju tvojim personal details pa istog trenutka kad se prijavis na neku headhunting agency pocinjes da dobijas tonu spam mejlova i telefonskih, nekih promocija, nagradnih igara i ostalih prevara. agencije za izdavanje gajbi se u stvari bave prevarom, uzimaju ljudima pare da im kao "pokazu" stan, pa ih olade ko budale, utility kompanije ti svakih par meseci "greskom" skinu jedno 100-200 funti sa racuna vise, pa ih onda mesecima juris da ti vrate. to urade samo u londonu na jedno pola miliona adresa mesecno verovatno, i ohoho, eto profita. a plus sto moras da ih zoves da se zalis, pa u stvari zoves neki kol centar u indiji, pa ti i to naplate, i to se zove efficiency.
Naravno, ovo su budalastine:- nikad mi nisu skinuli pare pogresno sa racuna,- agencijama se ne placa apsolutno nista dok se ne zakljuci ugovor, tek onda se placa depozit i agency fee. Nemam pojma o cemu govoris.- Imam prijatelja koji ima pozitivno iskustvo sa head hunters.
Link to comment
Naravno, ovo su budalastine:- nikad mi nisu skinuli pare pogresno sa racuna,- agencijama se ne placa apsolutno nista dok se ne zakljuci ugovor, tek onda se placa depozit i agency fee. Nemam pojma o cemu govoris.- Imam prijatelja koji ima pozitivno iskustvo sa head hunters.
naravno da nisu budalastine:- rekao sam ti vec, utility warehouse mi je jedan mesec naplation struju 200 umesto 30tak funti, skinuli ljudi sa racuna, morao sam dva meseca da ih jurim da mi vrate pare. nekoliko prijatelja mi je reklo da se isto i njima desilo u poslednjih oko godinu dana- flatland, to ti je agencija koja opusteno stavlja oglase za stanove koji ne postoje - super napicene gajbe za jedno 30% manje para nego sto je normalno. neku grkinju koja je tek dosla u london su uradili tako sto ih je zvala da vidi jedan od tih stanova, oni joj rekli da se gledanje stana placa 100nak funti, platila zena, oni joj tek onda rekli, jaoooo, taj stan sto ste vi videli je vec izdat, al imamo drugi, i pokazali joj neku rupcagu za duplo vise love. pogledaj njihove oglase na gumtree ili bilo gde. i pogledaj im sajt, legalno registovani, imaju celu zgradu negde na totenhem c.r., i po svim vecim gradovima u uk. i niko u toj "drzavi" nije nasao za shodno da ode i upita ih cime se oni zapravo bave. - sa headhunters, jedine koje znam da imaju pozitivno iskustvo su inzenjeri i programeri, agencije koje se bave iskljucivo tim poslovima su okej, stvarno jure i spajaju employere sa ljudima koji traze poslove. ali sam se ja u pocetku zajebo i ostavio svoje podatke na nekoliko onih sranja tipa reed, i od tada su poceli da mi stizu spam mejlovi u nenormalnim kolicinama i da me zovu na telefon svaki drugi dan neki moroni s nekim nagradnim igrama i glupostima.
Link to comment

...nego kapiram da ste vi koji ste tamo vec dugo jednostavno oguglali, pa ne primecujete te stvari. ja sam moze se reci tek stigo, i ne pada mi na pamet da se navikavam na sranja zbog kojih sam u principu i zapalio iz srbije, pa sam kranje netolerantan.

Link to comment
nhs cene mozes da dobijes ako si dete do 15 i trudnica, ostalo nema sanse.
To mozda kod vas u velegradu - u mom selu moze [imam malo vise od 15 i nisam trudan :lol: ].Istina, ceka[lo] se malo - ali kad dodjes na red - onda si OK. Edited by jms_uk
Link to comment
...nego kapiram da ste vi koji ste tamo vec dugo jednostavno oguglali, pa ne primecujete te stvari. ja sam moze se reci tek stigo, i ne pada mi na pamet da se navikavam na sranja zbog kojih sam u principu i zapalio iz srbije, pa sam kranje netolerantan.
Postoji i mogucnost da si ti imao losa iskustva koja drugi nisu imali (bez obzira na kraci period boravka). Desava se to.
Link to comment
naravno da nisu budalastine:- rekao sam ti vec, utility warehouse mi je jedan mesec naplation struju 200 umesto 30tak funti, skinuli ljudi sa racuna, morao sam dva meseca da ih jurim da mi vrate pare. nekoliko prijatelja mi je reklo da se isto i njima desilo u poslednjih oko godinu dana- flatland, to ti je agencija koja opusteno stavlja oglase za stanove koji ne postoje - super napicene gajbe za jedno 30% manje para nego sto je normalno. neku grkinju koja je tek dosla u london su uradili tako sto ih je zvala da vidi jedan od tih stanova, oni joj rekli da se gledanje stana placa 100nak funti, platila zena, oni joj tek onda rekli, jaoooo, taj stan sto ste vi videli je vec izdat, al imamo drugi, i pokazali joj neku rupcagu za duplo vise love. pogledaj njihove oglase na gumtree ili bilo gde. i pogledaj im sajt, legalno registovani, imaju celu zgradu negde na totenhem c.r., i po svim vecim gradovima u uk. i niko u toj "drzavi" nije nasao za shodno da ode i upita ih cime se oni zapravo bave.- sa headhunters, jedine koje znam da imaju pozitivno iskustvo su inzenjeri i programeri, agencije koje se bave iskljucivo tim poslovima su okej, stvarno jure i spajaju employere sa ljudima koji traze poslove. ali sam se ja u pocetku zajebo i ostavio svoje podatke na nekoliko onih sranja tipa reed, i od tada su poceli da mi stizu spam mejlovi u nenormalnim kolicinama i da me zovu na telefon svaki drugi dan neki moroni s nekim nagradnim igrama i glupostima.
Izvini, ali u startu je tvoja Grkinja naivna i nasela na idiote. Mislim, gde se gledanje stana naplacuje 100 funti. Prvi put cujem.No, isla je na gumtree a ne na normalne sajtove, rightmove. Da je agencija ozbiljna, bila bi na rightmove.
Link to comment
naravno da nisu budalastine:- rekao sam ti vec, utility warehouse mi je jedan mesec naplation struju 200 umesto 30tak funti, skinuli ljudi sa racuna, morao sam dva meseca da ih jurim da mi vrate pare. nekoliko prijatelja mi je reklo da se isto i njima desilo u poslednjih oko godinu dana- flatland, to ti je agencija koja opusteno stavlja oglase za stanove koji ne postoje - super napicene gajbe za jedno 30% manje para nego sto je normalno. neku grkinju koja je tek dosla u london su uradili tako sto ih je zvala da vidi jedan od tih stanova, oni joj rekli da se gledanje stana placa 100nak funti, platila zena, oni joj tek onda rekli, jaoooo, taj stan sto ste vi videli je vec izdat, al imamo drugi, i pokazali joj neku rupcagu za duplo vise love. pogledaj njihove oglase na gumtree ili bilo gde. i pogledaj im sajt, legalno registovani, imaju celu zgradu negde na totenhem c.r., i po svim vecim gradovima u uk. i niko u toj "drzavi" nije nasao za shodno da ode i upita ih cime se oni zapravo bave.- sa headhunters, jedine koje znam da imaju pozitivno iskustvo su inzenjeri i programeri, agencije koje se bave iskljucivo tim poslovima su okej, stvarno jure i spajaju employere sa ljudima koji traze poslove. ali sam se ja u pocetku zajebo i ostavio svoje podatke na nekoliko onih sranja tipa reed, i od tada su poceli da mi stizu spam mejlovi u nenormalnim kolicinama i da me zovu na telefon svaki drugi dan neki moroni s nekim nagradnim igrama i glupostima.
Bas zbog toga nikad ne biram opciju automatskog skidanja novca sa racuna pri placanju racuna. Trebalo bi i da mozes da izvadis karticu koja je 100% debit, pa ako nema novca na njoj ne mozes ici u minus. Onda prijavis detalje te kartice za placanje racuna.Moje licno iskustvo je takodje da su real estate i recruitment agenti sljam sljamova. Real estate stalno gledaju da ti uzmu ekstra novac na ime nekih `dodatnih` troskova, a kad se iseljavas zbog ogrebotine. Recruitment agenti bi vrlo rado, samo ako im upali, uzimali 90% tvoje plate bez blama.Zato moras znati zakone u prste.Jedan stan u kojem sam ziveo vlasnici hteli da prodaju. Pitam agenta da li moram da u tom slucaju dajem notice pre iseljavanja, i ona mi kaze da, standardno tri nedelje. Nadjem u zakonu sekciju o iseljavanju gde lepo pise da ako traze od tebe da se iselis nema notice i posaljem joj. Kao pobrkala. Neinformisan stanar bi tako placao nedelju-dve-tri kiriju za dva stana istovremeno pri preseljenju.Na univerzitetu smo imali agenciju za zaposljavanje ciji je standardni margin bio 50% plate. Edited by noskich
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...