Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

5 minutes ago, munze said:

prevod kaze pohovane kobasice? daj recept @aram! kakve kobaje koristis?


Sveže italijanske kobasice, ove su sicilijanske al limone. Jedan mladi bračni par Italijana ovde kod mene ih pravi, samo tri vrste, klasične, al limone i al finocchio i sve su odlične.

Izbockati ih čačkalicom, posuti sokom od pola limuna i ostaviti da odstoje 20-tak minuta. Uključiti rernu da se greje na 180°C. U 3 kašike prezli umešati malo bibera, kašičicu sušenog origana, prstohvat soli, kašičicu susama i kašiku rendanog parmezana. Svaku kobasicu raseći uzduž, otvoriti i pritisnuti malo nožem da se zaravni. Premazati činiju u kojoj će se peći maslinovim uljem, kao i svaku od kobasica, pa ih uvaljati u one prezle. Peći oko 20-25 minuta, poslednjih 5 uključiti gril. Kad ih izvadiš iz rerne ostaviti da odstoje 5-10 minuta i poslužiti uz neki prilog, nama ostalo od juče ljubičastog kupusa sa jabukama i dodali svež krastavac.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Kakav divan obed za 5 minuta, smotani Dzejmi da mi pozavidi :nobles:

Na mulju kratko proprzio kolutove paprike, par liski komoraca,crne masline, krupni kapar, domacu kobaju i konzervu fileta skuse,prelio sa dva jajeta i krupno mlevenim biberom, domaci lebac iz Mulineksa 

 

 

1 - Copy.jpg

2 - Copy.jpg

  • +1 9
Link to comment
21 hours ago, Haralampije said:

Kakav divan obed za 5 minuta, smotani Dzejmi da mi pozavidi :nobles:

Na mulju kratko proprzio kolutove paprike, par liski komoraca,crne masline, krupni kapar, domacu kobaju i konzervu fileta skuse,prelio sa dva jajeta i krupno mlevenim biberom, domaci lebac iz Mulineksa 

 

 

1 - Copy.jpg

2 - Copy.jpg

Najslađi su improvizovani obroci.

  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, Lancia said:

Sta je ovo, kako se to sprema?¿

Ti to mozes da spremis svaki dan gospodji za rucak, hvarska gregada, malo krompira,malo luka, malo sveze ribe i par zacina

Edited by Haralampije
  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Haralampije said:

Ti to mozes da spremis svaki dan gospodji za rucak, hvarska gregada, malo kromira, malo sveze ribe i par zacina

Zato i pitam :D ok to su sastojci, kako ih tretiras?

 

aa ima na netu :zeka:

Edited by Lancia
Link to comment
1 minute ago, Lancia said:

Zato i pitam :D ok to su sastojci, kako ih tretiras?

Elem, posto smo rodjaci, evo uopcenog tutorijala: jelo je jednostavno kao i sva dobra jela, ribari su uvek imali malo luka, krompira i sveze ribe za lipu marendu. Na mulju izdinstas 1-2 glavice cluka, lagano, ne da pregori, nato dodas 4-5 cevova bluka iseckanog na ploskice, persuna, i biber u zrnu. Na to ide krompir isecen na tanke ploske cca 500-600 gr. i kapar (more i crne masline), zalijes sa 2-3 dcl dobrog suvog belog vina i krckas jedno 15 min. Dodas 1 kasiku vegete ( znam, svetogrdje, al ispadne ukusnije).Ne poklapati sud! Kad je krompir vec malo odmekao stavis komade ribe ( skarpina, brancin, orada, grdobina...sta vec imas od bele kvalitetne), dodas lovor, zalijes sa vrelom vodom da riba ogrezne samo do pola i krckas jos 25-30 min. bez poklapanja suda .Dodas jos persuna za kraj, posolis ako treba jos malo i ako imas gambore dodas 5 min  pred kraj i njih ( ja ih danas nisam imao, nije pod must). Pure sex :nobles:

  • +1 3
  • Wub 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...