Jump to content
IGNORED

Kuća, enterijeri, nameštaj, itd...


Mil@n

Recommended Posts

očito su nam kriteriji i stilovi različiti

 

 

no, u boljoj radnji bi svakako trebao da vidiš sijalice, pa makar i led, kako rade i k kakvo svetlo daju. možda ti to pomogne u izboru

 

Link to comment

@Mil@n

To i ja moram da zamenim u dnevnoj, pošto se halogenke tog fi-ja više ne mogu nigde naći (navodno se ne proizvode) 

Isto sam dobila savet da zamenim ceo niz led sijalicama ali mi se to nešto ne da. Aj ti prvi pa ću ja ako kod tebe bude lepo ispalo. 

Edited by Valkyrie
Link to comment

Ma ja već odradio samo nisam zadovoljan kako je ispalo... Prvo sam bio uradio u kuhinji, i prvi put kad sam ušao imao sam baš taj efekat, jbt, ovo kao prigušeno. Jednostavno, nije to ta ni vidljivost ni estetika svetla, imho.

 

Nije da se razumemo tragedija, ali prošla varijanta sto puta lepša, jasnija, čistija, ne znam kako bih opisao. Uostalom, svaka sijalica ima taj beli mlečni premaz, neminovno je da svetlo bude prigušeno.

Pogrešio sam što se nisam odmah raspitao kako valja i saznao da ima LED koji može da uđe u postojeće rozetne. Sad sam mu rekao da mi to donese barem jednu da probamo, pa ću videti. Ako mi bude ok, prodam ove sijalice 50 dindži ispod cene i nije tragedija. 

 

Moje su na ovaj fazon:

 

ugradni-led-panel-emis.jpg

Link to comment

Realno ovo što kums o "izvorima" unutar sijalice, ipak se primeti, ali ipak je LED komforniji i po pitanju dostupnosti i montaže i grejanja...
Treba malo "istraživati"



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

ja sam bio ubeđen da pričaš o ovakvim

 


BCEAC08C-E359-4E28-9B5A-0BD470AC59D5.jpeg.c0ac3d09cb2c7e8eecd7e310e64cef96.jpeg

 

 

kod tih halogenih je trafo problem, pošto se greje i rikne relativno brzo

rešenje su skuplji modeli sa boljim trafoima

Link to comment
37 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

kod tih halogenih je trafo problem, pošto se greje i rikne relativno brzo

rešenje su skuplji modeli sa boljim trafoima

 

Za halogenu na 12V ili 24V rešenje je da da se umesto elektronskog pretvarača napona (koji ako je bofl hoće da crkne), kupi pravi elektromagnetni trafo (malo je potežak).

Neke prodavnice ga vode pod kretenskim nazivom "mehanički trafo" (!!!) ali to je to.

Link to comment
 
Za halogenu na 12V ili 24V rešenje je da da se umesto elektronskog pretvarača napona (koji ako je bofl hoće da crkne), kupi pravi elektromagnetni trafo (malo je potežak).
Neke prodavnice ga vode pod kretenskim nazivom "mehanički trafo" (!!!) ali to je to.
Ali je onda problem gde ga "spakovati"...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Ma ja išao da kupim trafo, ovi mi se smejali, ne pravi se više. Onda sam prelomio i reko to je to, led. 


Nekako mi je neverovatno da ne mogu da postignem barem približan efekat.

Baš sam se sad čuo sa majstorom, uzeo je jednu led od 5w (na njoj piše da menja halogenu od 35w, a takve su bile moje), pa ćemo probati ovih dana. Ako je ok, menjam sve i ćaos.

Link to comment
5 minutes ago, Mil@n said:

 


Nekako mi je neverovatno da ne mogu da postignem barem približan efekat.
 

izvor je različit, pa time i priroda svetla koje daju 

 

kod halogene je tzv tačkasti izvor, a kod led više manjih izvora

Link to comment

Razumem to, ali mislim da je ovde najveći problem efekat prigušenosti zbog onog belog stakla, šta li je. Sad ću probatio sa direktnim svetlom pa ćemo da vidimo..

Link to comment
56 minutes ago, Mil@n said:

Ma ja išao da kupim trafo, ovi mi se smejali, ne pravi se više. Onda sam prelomio i reko to je to, led. 


Nekako mi je neverovatno da ne mogu da postignem barem približan efekat.

Baš sam se sad čuo sa majstorom, uzeo je jednu led od 5w (na njoj piše da menja halogenu od 35w, a takve su bile moje), pa ćemo probati ovih dana. Ako je ok, menjam sve i ćaos.

5 W je slabo ako je samo jedna sijalica po rozeti/lusteru.Stavio si GU10 grla?Koliko?Ako je samo jedno grlo stavi jacu led sijalicu,recimo 9 ili 11/12W 

Link to comment
Just now, Haralampije said:

5 W je slabo ako je samo jedna sijalica po rozeti/lusteru.Stavio si GU10 grla?Koliko?Ako je samo jedno grlo stavi jacu led sijalicu,recimo 9 ili 11/12W 

 

Mislim da mi je rekao ta Gu10... U sobi imam 11 ili 12 sijalica uz tri zida.

Link to comment
8 hours ago, Haralampije said:

mozes i da zamenis sve sa rozetama/plafonjerama sa integrisanim led osvetljenjem,obicno im je garancija 5 godina


To sam već uradio, pa nisam zadovoljan kako je ispalo :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...