Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

maločas odlazi a sad sekiru ratnu otkopava :D
Ih, pa on je i sa topika FK Crvena Zvezda otišao definitivno dok se stvari ne promene, a onda posle 5 minuta, i narednih svakih 5 minuta pisao po jedan post. :P
Link to comment

edit @Symeto si dobro zamjetio :)

Medjutim, meni je kod Bonda sve to betmenovsko ili nolanovsko bas bilo najdosadnije, valjda nisu savladali gradivo, sta li je. Zapravo, ono sto mu ja najvise zameram jesu te nepotrebne, skupe, no-point scene za koje je ocigledno da su pokusavali na silu da uglave u neki "logicni" tok radnje.Ono sto se meni sad opet dopalo jeste to sto su napokon odlucili da verbalizuju pravac koji je u prethodnih nekoliko nastavaka bilo ocigledan, a nekako se sticao utisak da lutaju po tom pitanju. Primerice, ceo motiv proslost vs. buducnost koji se provlaci kroz citav film, pa i dijaloge (npr. "Age is no guarantee of efficiency." - "And youth is not a guarantee of innovation" :D), prica o neophodnosti obavestajne sluzbe u vremenu kada "enemies cannot be found on the map anymore" (ili tako nesto), ali i sofisticiranijih nacina borbe, pa imamo Qa koji je haker pa jos klinac, umesto onoga na sta smo navikli. itd.

Edited by Quince
Link to comment

@Quince i Syme

Pa jedan je Nolan, majstor :D Inace Mandes je otvoreno pricao jos mnogo pre izlaska ovog filma da je Nolanov Dark Knight imao veliki uticaj na njega.Samo moje je misljenje da su, osim nekih povrsinskih slicnosti, ili bolje reci eto stvari inspirisanih Betmenom, filmovi ipak razliciti. A slicnosti izmedju Bonda i Betmena, tj. mitologija, i pre ovoga itekako postoje. Ne bi Grant Morrison slucajno to pominjao u stripovima :PQuince, ne bih se slozio "da su pokusavali na silu da nas uvuku u logicni tok radnje". Naprotiv, meni je ovde radnja tekla bas onako kako treba i ovo je jedan od retkih filmova ovog tipa koji ima krajnje jednostavan zaplet i radnju i koji je konzistenta i koherentan do samog kraju, bez repova i nelogicnih razvoja, pritom cak strogo se drzeci Bond kalupa. E tu je Mandes odradio najbolji posao i zato je mislim i doveden da rezira ovaj film izmedju ostalog.

Mogli bismo ovo ljudi i na Bond topic, da se malo raspricamo o detaljima radnje :D

Edited by Sludge Factory
Link to comment
@Quince i Syme Mogli bismo ovo ljudi i na Bond topic, da se malo raspricamo o detaljima radnje :D
mouzhe :)jel ce neko da prebaci ove spojlere tamo ili...?
dzejms bond je prestao da postoji 1987.
ti ostajes ovde :P
Link to comment
dzejms bond je prestao da postoji 1987.
Zato sto je Sloba dosao na vlast i poceo konacni pad komunizma :PSalu na starnu, skoro svi Bondovi od tad (od GoldenEye-a koji je prvi nakon pada zida) bave se time sta ce Bond u danasnjem nehladnoratovskom svetu, postoji li bez hladnog rata itd. Negde sam procitao komentar kako se u Skyfall-u reciklira ta tema. Ja bih pre reko da se u Skyfall-u prvi put ozbiljno obradjuje ta tema, a mislim i stavlja tacka na nju. Treba nam Bond, jer je analogan u digitalnom svetu, poslednja veza virtualnog sveta sa stvarnim :D Cinjenica da ljudi vole i rado i dalje gledaju Bonda nakon sto je postao izlisan u tom istok-zapad kontekstu, dovoljan je razlog da i dalje traje. Sto ce reci da ljudima nije mnogo ni bila bitna ta ideoloska strana, vec klasican, arhetipski good guy vs bad guys, uz nesto specificniju estetiku.A zanimljivo je da su u Skyfall-u

i povezali stvari donekle sa hladnim ratom, tj. krajem istog

i kako su to uradili, ali to su vec spojleri.

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Okej, kad ostavimo po strani po krovovi voženje i iz pištolji pucanje, evo šta sam ja izvukao iz ovog filma:

Aristokratija nije nestala, mada su njena imanja rasprodata i uništena. Ona sada čini kičmu državnog sistema - aristokratiju "iz senke" - koja je jedina zapravo u stanju da zaštiti državu. Demokratija i transparentnost su štetni, ili barem lažni. Na braniku države još uvek stoji aristokratija, ali sada u odelima i tajnim službama. I ne samo da je tako, nego svi treba da budemo zahvalni što je tako, jer kad dođe rulja da nam spali kuću, jedino onaj koji je tako nešto već preživeo (aristokrata) ume da se odbrani.Sit back and enjoy the ride - ljudi iz senke znaju šta rade.

Edited by Syme
Link to comment

dalton, brosnan i ovaj najnoviji, svi zajedno ne mogu biti ni pertla na cipeli muru u ulozi bonda, a koneriju posebno. mimo toga, stari filmovi su se razlikovali od svih ostalih slicnog zanra, a ovo danas je obicna dzejsonstatamovska jurnjava i peglanje. poslednji film koji sam pogledao je goldeneye, i tesko da ce se to promeniti, osim ako se mozda u buducnosti ne pojavi neka ideja kao sa bbc serlokom, u sta naravno sumnjam.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...