Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

On 23.10.2019. at 20:20, mustang said:

gluma- jednostavno mrzim metod glumce. mrzim daniel del lewis, a nisam ni joaquinov fan. jesam fan njegovog pokojnog brata rivera koji je pravo blago malog ekrana bio. nevidjen talenat, bez ikakvog truda. covek glumac. 

 

joaqin je solidan glumac, voli ga kamera, ali imam neki grc kada ga gledam. ta struktura je uvek ista iz koje pocinje. zamasti on to dobro, dovoljno dobro da zadivi mnoge, ali ja ga i dalje vidim. identicno kao daniel del lewis. 

heath ledger (polu metod) je dodao spark u dzokera i digao ceo film. joaquin taj spark nema ma koliko se trudio. 

 

isto me nervira sto je metod totalno progutao klasicnu glumu i dovodi glumce u opasnost (prevashodno mislim na zdravstveno-mrsavljenje, gojenje, mentalno)...svaka prica moze da bude podjednako jaka i bez tih ekstremnih pokazatelja. mucenici idu u takve ekstreme da to mora da ostavi neki trag na njih. 

Sa svim ću se složiti sem s poslednjom rečenicom.

Meni je sve vreme u glavi - da li bi film bio bolji da je ovde Christian Bale umesto ovog pretencionog burazera.

 

E sad, bila je tu još jedna okolnost - juče sam slučajno ponovo odgledao Pod maslinama i kad dan posle Kiarostamia gledaš blokbaster, teško se adaptirati. Bole oči.

 

Uzgred, kad već svi pominju vezu sa Taksistom, zašto niko ne spominje King of comedy; najzanimljiviji deo Džokavca svakako je mali glumački obračun JFeniksa sa De Nirom iz King of comedy. Projekcija dolazeće apokalipse treba da podvuče promenu percepcije od 1982. kad je snimljen usamljeni i neprihvaćeni King, do poželjnog Džokera, lidera anarhije.

Link to comment

Danas gledao DŽokera...
Onako slabo, baš tanko...
Ne znam da li mu šteti ili koristi što je deo celog Gotham univerzuma da tako kažem...
Ne razumem preteranu fasciniranost glumom glavnog glumca.
Meni to sve onako korektno, ništa specijalno...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

I am mother (2019)

 

Roboti uzajaju decu iz epruvete kako bi ponovo naselili opustelu zemlju i sve sto moze poci naopako. Dve glumice u filmu. Mracna, spora atmosfera. Subjektivno odlican, volim ovakav SF. Objektivno 7/10, vredi pogledati. 

Link to comment
On 11.11.2019. at 13:47, April said:

Sa svim ću se složiti sem s poslednjom rečenicom.

Meni je sve vreme u glavi - da li bi film bio bolji da je ovde Christian Bale umesto ovog pretencionog burazera.

 

 

.

Speaking of which...

 

Gledo Ford v Ferrari. Zašto o zašto sada filmovi traju dva i po sata? Ovo su mogli da skrate sat vremena i ništa ne bi falilo. Ustvari bi, film bi i dalje bio pravolinijski blokbaster koji se lako zaboravlja, ali bi bio manje dosadan. Christian Bale dobar, Matt Damon ceo film vodi bitku sa teksaškim akcentom (što je veoma smešno ako živite u Teksasu kao ja, inače nije), ali generalno ne smeta u scenama sa Baleom, što je za Damona izuzetan uspeh.

 

Realno, koga zanima kako je Henri Ford br 2 ili 3 zajebao Enca Ferarija može da pogleda ovo, ko voli film o trkama al da je film a ne kvazi dokumentarac bolje da pogleda jos jednom Nacionalnu klasu.

Link to comment

Terminator, Dark faith

 

pogledao u istom bioskopu kao i cuveni 2.deo - Judgement day... Klasicna prica, pucacina, jurnjave, eksplozije, par fora koje su namerno ubacene da prave kontinuitet sa drugim delom. 

 

Planirao da sledeci film bude novi Lemans 66, ali me @ObiW pokolebao... Zato cu ponovo pogledati original sa Stivom Mekkvinom, o kome sam pogledao odlican dokumentarac:

 

Ja sam Stiv Mekkvin

Link to comment
On 10.10.2019. at 22:04, Jumanji said:

Yesterday simpa, dobra ideja, koja se i nije mozda razvila, a pogotovu ne zavrsila u pravom smeru, fina Bitls muzika ona manje eksploatisana, english humor sa smekom, sve u svemu ok filmic.

Fantastična zabava za subotu popodne, do poslednjih 5 minuta; ujedno i prilika da ćerki uz Eda Sh podvalim i malo Bitlsa. Poslednjih pet minuta ne mogu da protumačim nikako drugačije sem da su Bojlu upali dileri na gajbu, pa je pristao na sve.

 

5 hours ago, ObiW said:

Gledo Ford v Ferrari. Zašto o zašto sada filmovi traju dva i po sata? Ovo su mogli da skrate sat vremena i ništa ne bi falilo. Ustvari bi, film bi i dalje bio pravolinijski blokbaster koji se lako zaboravlja, ali bi bio manje dosadan. Christian Bale dobar, Matt Damon ceo film vodi bitku sa teksaškim akcentom (što je veoma smešno ako živite u Teksasu kao ja, inače nije), ali generalno ne smeta u scenama sa Baleom, što je za Damona izuzetan uspeh.

 

Realno, koga zanima kako je Henri Ford br 2 ili 3 zajebao Enca Ferarija može da pogleda ovo, ko voli film o trkama al da je film a ne kvazi dokumentarac bolje da pogleda jos jednom Nacionalnu klasu.

Tačno si me prikočio u traženju filma, taman kao i Vukelu. Izgleda da ni Bejl ne može da spasi baš sve.

Link to comment

Ja sam nameravao da pogledam Ford vs Ferrari, i to cu svakako uciniti (hteo veceras, ali derbi jebiga). Sto bi vas jedno negativno misljenje u moru drugih pozitivnih pokolebalo? Da sam slusao Obija, ko sto fala bobu nisam, ne bih odgledao ni novog Tarantina, sto bi bila velika greska..

Link to comment

Novi Tarantino je verovatno mnogo dobar ako si zavrsio FDU ili ako te veoma impresioniraju filmovi sa dobrom muzikom i fotografijom. Ovo (Ford v Ferrari) ne moze ni student FDU da voli.

 

Film ima Christiana Balea sto je bio razlog da prekrsim jedno od 3 zlatna pravila koja primenjujem kada oducujem sta da gledam u bioskopu, a to je:

 

1. Ne gledaj filmove u kojima glumi Matt Damon

2. Ne gledaj filmove koje rezira Clint Eastwood

3. Ne gledaj filmove u kojima igra i koje rezira Ben Affleck.

 

Moj zivot je postao mnogo kvalitetniji od kada sam poceo da izbegavam ovu trojicu.

 

Bale je dobar (he raises all boats), ali ovo nije uloga za koju ce dobiti Oskara. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...