Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Dolor y gloria (Bol i slava)

 

Sasvim dobar novi Almodovar (iako daleko od najboljih).

Čak i površnim poznavaocima Almodovarove biografije poput mene jasno je koliko je autobiografskog utkano u ovaj film. O autobiografskom u filmu govorio je i sam Almodovar u brojnim intervjuima, a mogu se pronaći i na YT, poput ovog

Prvi deo filma priču pratim distanciran. Možda me samo jedna scena dodiruje emotivno, a to je scena kada žene peru veš na reci i zapevaju (mislim i da se ta scena može videti na YT).

Spoiler

U samom filmu reditelj, Salvador (Banders) kada daje instrukcije glumcu Albertu (Etxeandia) za izvođenje melodrame kaže pored ostalog "i nemoj da plačeš! Veličina glumca nije da pusti suzu, već da je zadrži." Moguće da u tom ključu treba posmatrati pristup u (suzdržanoj) glumačkoj interpretaciji u ovom filmu.

Preokret koji se u jednom momentu dešava, zapravo će predstavljati početak drugog dela filma koji podiže sveukupni kvalitet. Priča postaje upadljivo obojena sentimentom i dirljiva.

Možda najbolje deo filma predstavlja niz scena u kojima glavni junak Salvador (Banderas) razgovara sa majkom pred njenu smrt. U linkovanom intervjuu Almodovar će potvrditi da te scene jesu autobiografske.

Glumatanje Penelope Cruz jedva mogu da podnesem.

Muzika u filmu odlična.

Edited by Ras
Link to comment

novi terminator je užasan. u stvari prvih par minuta filma je još i ok dok ne počne objašnjavanje ko je iz kakve budućnosti stigao. 

 

trebalo je da naprave 2 sata jurcanja i mlaćenja bez mnogo priče i super, ovako je tuga.

Link to comment
On 4.11.2019. at 0:01, nisam ja said:

E pa dobro. I meni se skida to. Mada je bioskop mama za sve. Al luksuz je danas prečesto u bioskop

A jebiga, danas sam dao 40 jura za pranje tepiha; sledeći put ću sam da ih iskompresiram u bašti i 40 Eur sa zadovoljstvom spiskam na bionju.

 

Gledali 3d Grdanu u subotu sa mladunčetom. Prvo, nisam zaspao; ili bar mislim da nisam. Drugo, soundtrack bio super, a i malo su namestili zvuk u Takvudu. Treće, nema tog kućnog bioskopa da nadomesti mrak prave sale. 

Dobra je i kuglana, dobar je i karting, dobar je bazen, ali o njima ne možeš da pričaš kasnije.

Link to comment

Korejski Chaser, rekoh da dam šansu tim Koreancima toliko hvaljenim. Film je svakako dobar i vredan gledana, uspeli su da u toki priče i iznenade koji put pred kraj /da ne vodim primere/, ono što mi nije jasno je da par komičnih momenata u filmu ne znam da li su namera režisera, ako jesu, svakako ne idu uz ovako brutalan film. 

 

Captive State - ne očekujte neki spektakularan sci fi, u stvari je buntovničo špijunska priča i to prosečna, vanzemunci se skoro pa nikako ne pojavljuju, vladaju iz senke. 

Link to comment
2 hours ago, Mil@n said:

Korejski Chaser, rekoh da dam šansu tim Koreancima toliko hvaljenim. Film je svakako dobar i vredan gledana, uspeli su da u toki priče i iznenade koji put pred kraj /da ne vodim primere/, ono što mi nije jasno je da par komičnih momenata u filmu ne znam da li su namera režisera, ako jesu, svakako ne idu uz ovako brutalan film.

To je ™ Koreanaca.  Gledaj Memories of a murder.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...