Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

nije da je sve to bitno za ovaj video gore, ali džokerov problem je upravo to što zamišlja sebe kao nešto duboko i bitno, film koji ima mnogo toga da kaže. i onda da kraja uglavnom ne skupi muda da izusti bilo šta konkretno.

 

star wars filmovi koliko god da imaju problema, to nije jedan od njih. pa nema ni mnogo smisla kritikovati ih po toj liniji.

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment

dok sam na misiji da raspizdim 90% forumaša - drugi najveći problem džokera je da mu tragično fali malo suptilnosti i nijansiranja.

 

pričamo o filmu u kojem dok grupa random thugs klinaca prebija žoakima mora pride i da viče "sad ga udri! vid kako je slab! šutni ga dok je na zemlji!". znači bukvalno lolovah u prvih pet minuta filma. :lolol:

 

6/10 sve u svemu, ali treba da se gleda. zbog hoakina ako ništa drugo.

Spoiler

koji je ipak mnogo bolji u the masteru :fantom:

 

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
17 hours ago, Pokojni Ruxin said:

6/10 sve u svemu, ali treba da se gleda. zbog hoakina ako ništa drugo.

  Reveal hidden contents

koji je ipak mnogo bolji u the masteru :fantom:

 


Znam da cu zazaliti ali dosadno mi u vozu, sta je po tvom misljenju 9/10 ili 10/10 stripovski film?

Link to comment

nem pojma, stripovski filmovi uglavnom nisu 9/10 ili 10/10

 

marvel pravi plitku popcorn razbibrigu, ali dosta uspešnu plitku popcorn razbibrigu. dc obično pokušava da na silu tu uglavi neki gravitas u filmove za preraslu decu, i to je obično baš baš daleko od uspešnog. ali daleko od toga da bih se usudio tvrditi da je bilo koji marvel 9/10. omiljeni su mu mi guardiansi ako nešto znači.

zlatni standard je mislim i dalje dark knight, ali suviše sam ga davno gledao da bih usudio reći da je 9/10.

 

btw joker se predstavljao kao ozbiljna umetnost ako me utisak ne vara, baš se dosta trudio da pobegne od sve te stripovštine. onda ajde tako i da ga kritikujemo a ne da se skrivamo iza "stripovski film"

Link to comment

meni je poslednji supermen bio super. x-man samo prvi

 

constantine gledam jednom u 6 meseci. nikad da dosadi. 

 

jos dzokera nisam gledala. sad da odem, mislim da bih zaspala posle pet minuta. 

Edited by mustang
Link to comment

ja sam mislio da se fokusiramo na marvel i dc, ali ako se računa ghost in the shell onda definitino ghost in the shell :sleep:

 

x-men su svi sranje, to svakako ne bih ni uzimao u obzir :fantom:

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
Alita: Battle Angel
 
Odličan filmić, minus samo na kraj koji vrišti "Očekujte drugi deo, soooon".
Meni najbolji dosad u 2019. Al skinuce ga irac sa te liste

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Link to comment

Napokon sam otisla u bioskop da gledam dzokera. arclight hollywood. projekcija u 8:40pm skoro pun bioskop iako se vec daje nedeljama

 

 

da li zato sto sam bila premorena ili jednostavno ovo nije moj tip filma (nisam dc, marvel, star wars poklonik...gledam ali i ne moram)... ali posle pola sata sve je pocelo da me nervira. jedino skidam kapu za kinematografiju. DP je bio melem za oci. rad kamere, kompozicija kao tango da je plesao (sa mnom)

 

da krenem od price

 

logline bi bio downfall and rise of Joker

 

pod broj jedan nista nije smesno. pola sale se smejalo na razne njegove fore, omiljeno bilo kad artura uhvati napad smeha. jebote, pola sale sve psihopate i naduvani! jedina smesna scena uz odlican tempo jeste kada je mali covek u stanu. odlican komican trenutak i ko je iole inteligentan znace sta ce se desiti

ovo je tuzan film, sa ozbiljnom dijagnozom ali se uopste ne bavi istom vec ishodom. ko nije imao u svom okruzenju mentalno obolele taj je srecan covek, al ko jeste, mene barem tera da bezim sto dalje od njih. razumem sve ali jednostavno ne mogu da budem deo tog sveta. mrzim sociopate, psihopate, paranoike, sizofrenicare, bipolarne...nemam ni 0.01% tolerancije vise. sve bih to u lazu pod kljuc forever. opasni su po drustvo, kao virus su i samo unistavaju emotivno, materijalno, fizicki, drustveno, socijalno, politicki

 

ti ovde imas jednog mentalno obolelog lika sa kojim ne mogu da se simpatizujem. dobio dva puta batine i to je okidac da se “ponovo rodi”?

svaka scena je bila njegovo glorifikovanje cak i u patnji. 

 

tematski se film moze preslikati u danasnjicu bez ikakvih problema. svaki drustveni problem u filmu je ogledalo realnosti u kom zivimo. ni to nije dovoljno emotivno odradjeno. ostala sam indiferentna prema tom svetu. nekako je bledo prikazano gde ti za oko prvo upada scenografija pa zvuk pa tek onda prica. 

 

ljudi su u bioskopu tapsali i navijali za dzokera. jeste, zivot je nepravedan, al to ne znaci da ti treba sada da krenes da ubijas sve od reda koji su ti povredili ego. ne znam....bas sam se zabrinula na reakciju publike. to nije zdravo ponasanje. 

 

gluma- jednostavno mrzim metod glumce. mrzim daniel del lewis, a nisam ni joaquinov fan. jesam fan njegovog pokojnog brata rivera koji je pravo blago malog ekrana bio. nevidjen talenat, bez ikakvog truda. covek glumac. 

 

joaqin je solidan glumac, voli ga kamera, ali imam neki grc kada ga gledam. ta struktura je uvek ista iz koje pocinje. zamasti on to dobro, dovoljno dobro da zadivi mnoge, ali ja ga i dalje vidim. identicno kao daniel del lewis. 

heath ledger (polu metod) je dodao spark u dzokera i digao ceo film. joaquin taj spark nema ma koliko se trudio. 

 

isto me nervira sto je metod totalno progutao klasicnu glumu i dovodi glumce u opasnost (prevashodno mislim na zdravstveno-mrsavljenje, gojenje, mentalno)...svaka prica moze da bude podjednako jaka i bez tih ekstremnih pokazatelja. mucenici idu u takve ekstreme da to mora da ostavi neki trag na njih. 

 

isto, film me konstantno podsecao na rekvijem za snove (majka kad je high), na neuspeli pokusaj “falling down”- sjajnog filma koji svima koji rade na filmu treba da bude udzbenik kako se gradi i izvodi prica, v for vendetta (sekvenca sa klovnovima ocigledno) i suicade squad sa bojom. 

 

ne znam zbog cega je cela buka oko ovog jokera, da je bio neko drugi mnogima

bi ovo bio spor i dosadan film. 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by mustang
Link to comment

Nije njegov okidac "da se ponovo rodi" bio sto je dobio batine dva puta. Scena u metrou nije okidac, to je bila u neku ruku reakcija na fizicko ugrozavanje. Okidac je bila prva scena u dusevnoj bolnici (scena sa crncem), on posle toga poteze nasilje kao odgovor na najmanju provokaciju. Meni je ovo bio jedan od filmova koji nema "filler" scene, svaka scena, svaki dijalog ima svrhu... i mislim da je pomoglo sto je film oko 2 sata, meni je sve preko toga mnogo. 

 

Sto se tice reakcija publike, niko se nije smejao osim te jedne scene sa kepecom u stanu. Ne secam se ni navijanja, samo je jedna zena na kraju filma aplaudirala.   

 

Ja nisam nista citao o Jokeru pre nego sto sam otisao da gledam film  i generalno ne gledam u bioskopu te filmove a la Supermen, Betmen, DC Marvel, te likove sto lete, gledaju kroz zidove, preskacu solitere i tako dalje. Mislim da nijednog Betmena na teveu nisam pogledao od pocetka do kraja. Ovo je nesto drugo i mnogo bolje. Malo na prvo gledanje sinematografija podseca na Taksistu, ali na drugo gledanje jok.  

Link to comment

ja gledao sa gomilom nekih maloletnika u seoskom bioskopu i mislim da nije prokleto ubistvo nije prošlo bez salve aplauza.

 

ne isključujem da sam zbog svega toga bio oštriji prema filmu nego što je zaslužio, ako smognem snage gledaću ga opet doma, kako se filmovi i gledaju.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...