Jump to content

Poslednji film koji ste gledali Part II

Calavera

Recommended Posts

• Replies 18,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Ajant23

990

• ToniAdams

867

• kobni zelaya

641

• BlackGeorge

487

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Toplo preporucujem sajt jednog mog prijatelja koji redovno pronalazi stvari ovog senzibiliteta, kao i eksperimentalne filmove i mnogo toga opskurnog: https://ngbooart.blogspot.com/2015/01/magijsk

La cinquieme saison (2012)   https://www.imdb.com/title/tt2298820/   Ne mogu da verujem da mi search foruma daje 0 rezultata. Kako ovo niko ne spominje? Iznenađujuće je kako s

Razzia (1955)   https://www.imdb.com/title/tt0048543/   Prebirajući po davno narezanim diskovima naletih na ovaj francuski noar koji sigurno nikada nije prikazivan u SFRJ, videćete

Posted Images

3 hours ago, Marvin (Paranoid Android) said:

It Chapter 2. Gospodebože.

Nije da sam imao neka visoka očekivanja, ali prvi deo je bio makar okej. Ništa epohalno, ali mogli su ga usrati straobalno, a nisu, meni dovoljno. Drugi deo je zato... majko božija.

I prvi dio je strava i uzas dobrog ukusa, potpuno promasena atmosfera Kinga. Ovo necu ni pokusati. Dark Tower takodje, tuga jedna. Pravi primjer kako se moze ekranizovati King je Castle Rock

castle rock mi bio dobar do pretkraj, nesto se raspadne u nekom momentu, ne secam se sta.

meni je pravi primer the mist. mislim i ostalo od istog reditelja.

najbolja ekranizacija je naravno the shining, al to je bolji film nego bilo sta sto bi king za sto zivota napisao.

18 hours ago, ToniAdams said:

A zapravo sam video da se pominju koreanci na prošlim stranama pa sam razmišljao šta još nisam gledao

ja posle duže pauze sa korejancima overio burning sinoć, pravo dobar! sad svlačim parasite, bongara teško da može da omane dok god ne snima na američkom.

btw rekao bih da mnogi ovde nisu skoro pokušali da gledaju originalni it...koji je ono krš :lolol:

parasite i burning su zapravo odličan double-feature s obzirom da su tematski iznenađujuće bliski. a teme su vrlo aktuelne i bitne, mada se bong već bavio politikama u snowpierceru i donekle u okji. nikad ovoliko uspešno.

iako je burning odličan, parasite je zabavniji, pitkiji i mislim da ostavlja jači utisak. bong na vrhuncu, fantastičan film.

uu, ma parazit je jedna odlicnost. obavezno gledanje. 

al dosla da okacim preporuku za jos jedan film (i to iskljucivo za odrasle:))

olmo & the seagull na koji sasvim slucajno naleteh na netflixu. preporuka.

i jedna od najsladjih scena s ovom muzickom podlogom:

Spoiler

very sweet