Jump to content
IGNORED

Šta vozite?


nesha taxista

Recommended Posts

1 hour ago, Peter Fan said:

To se trazi.

 

Ja kad sam dosao ovdje sam jedno vrijeme vozio kamion (razvozio led po Cabrini Greenu I Rober Taylor projects), I ne moze drugacije. A sad, imam i senzore i 360 stepeni kamere with bird view, ali stavim desnu ruku preko suvozavecevog mjesta, i okrenem se kako Bog zapovijeda, odnosno kako me je stari moj ucio, a instruktor voznje potvrdio, i onda ide pogled na desni retrovizor (moj novi Mercedes obori retrovizorska stakla par stepeni na dolje kad ubacis u rikverc da se bolje vidi koliko si od ivicnjaka), pa na zadnju sajbu i onda ides. Anegdota od prije skoro 30 godina: na testu voznje natjera me instruktor da paralelno parkiram u ulici koja je najstrmija u gradu. Uparkiram jugica iz cuga, ali onda mi crkne motor kad sam izlazio jer nisam dobro spustio rucnu, a dao slab gas. I obori me klipan. Ali sam naucio parkiranje.

 

To ima i moja stara Mechka iz 2003. Pokazuje samo koliko je Mercedes ispred vremena. :fantom:

 

Ovaj Volvo ima i senzor i slajder kojim podesavas osjetljivost sensora, i grijanu diznu za tekucinu kojom se pere sofersajba vjetrobransko staklo. To, ako vruc vazduh iz kabine i elektricni grijac ugradjen u staklo nije dovoljan, pa ti treba i tekucina. Mada, ako imas grijanu sajbu, onda ne mozes imati HUD (head-up display) jer smeta projektoru. Ja nisam uzeo ni grijac sajbe, ni HUD jer su budalastine. Cuj HUD, pa ne vozis lovacki avion pa da ne mozes obratiti paznju na znak sa ogranicenjem brzine ili tahometar.

 

Docim senzor za brisace, kad je dobro ukalibriran, je odlicna stvar, ali sve ovo ostalo je samo sranje koje se cesto kvari i onda mi koji imamo OCD moramo to stalno popravljati da stvari dovedemo u redovno stanje. Isto kao software updates, ja to religiozno radim na svim uredjajima, a sad moram i na autu :angry:

imam senzore brisača i hud na citroenu, odlična stvar

Link to comment

pa jebote ovaj HUD je za nas, 2 seconds attention span people, ko stvoren! 

moj najveci problem u voznji jeste neuskladjena brzina. ceo saobracaj mi je u slowmotion...da bih vozila normalno (sporije) slusam sporiju muziku, ucim spanski, obavljam poslovne telefonske razgovore...

 

 

@Peter Fan  nasi su se putevi garant nekad ukrstili! ja sam radila par blokova od cabrini greena, svaki dan tuda prolazila :)

 

mada mozda smo i bili na nekom mestu u isto vreme...excalibur, bucktown, kod pecanca, simplon, kod tanje na kedzie... mali svet :)

 

candy man, candy man :)

 

 

Link to comment

cush, obori mu se retrovizor na dole kad ide u rikverc da se bolje vide ivicnjaci!!!

svasta su izmislili!!!! 

 

al i dalje volim mog tributa :wub:...mi nismo fensi al smo i dalje efikasni 

Edited by mustang
Link to comment

Uplašio se. Zanimljivo je da sam njega uočio tek kad sam pogledao snimak. Inače je zapravo bio daleko i nije bilo šanse da bude uvučen u nezgodu. Ja sam vozio oko 40, Pežo još sporije. 

Link to comment
9 hours ago, nisam ja said:

Ahaha. Ja tek posle vido bicoša, zašto je on pao - misterija. A i Neša taksistkinja se prestravila po glasu... 

Glas koji čuješ pripada mojoj supruzi. Vraćali smo se sa pijace. 

Link to comment
8 hours ago, peralozac said:

Ahahaha shock wave pokosio biciklistu. Prevrteh video 10 puta zbog njega. 

Što se biciklista tiče, imam bolji snimak od pre par nedelja. 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...