Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

2 minutes ago, morgana said:

meni je setanje lesa zbog navodne utjehe zbog ubijene djece potpuno morbidna stvar,


i to ne leša nekog časnog građanina, nego Nikolaja Velimirovića

  • +1 7
  • Hvala 1
Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 minute ago, Frile said:


i to ne leša nekog časnog građanina, nego Nikolaja Velimirovića

 

to cak mislim da sluzi da nervira drugu stranu. 

 

Edited by morgana
Link to comment
3 minutes ago, morgana said:

 

meni je setanje lesa zbog navodne utjehe zbog ubijene djece potpuno morbidna stvar, ne znam zasto da ne komentarisem, to je potpuno javno, a ne samo pitanje za vjernike. 

Nije leš nego mošti. Mošti su važan deo hrišćanstva već skoro 2000 godina. Da bi se služila ispravno liturgija, antimis koji se stavlja preko oltara u svakoj crkvi ima deo moštiju. Mošti se u manastirima izlažu, celivaju…

 

Potpuno razumem kome je to čudno itd, ali to nije za dum sad odjednom jer je to tako već 2000 godina neprekidno.

  • +1 3
  • Haha 2
Link to comment

znam šta su mošti, ali im nije mjesto ni vrijeme.

kontekstualizovano sa mrtvom djecom su upravo leš i morbidarija.

Edited by morgana
  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, Malvo said:

Pre će biti da pokušavaju da zapišaju eventualno okupljanje tog dana. 

Da zapisaju okupljanje za Spasovdan? Za koji se organizuje litija već 25 godina?

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Frile said:


i to ne leša nekog časnog građanina, nego Nikolaja Velimirovića

 

Jel' to onaj što je (ni manje ni više) iz Dahaua slao podršku Hitleru da izdrži u borbi protiv Jevreja, pa  je kad se kasnije sumnjalo u autentičnost poruke njegov rodjak, inače isto svešteno lice, potvrdio navode?

 

 

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, Hamlet Strašni said:

Ne slažemo se, ali to je lepota demokratije i slobode veroispovesti

U cemu je sloboda misljenja kad dovedes svestenika u emisiju koji tvrdi da je jedini spas u veri i religiji, svetinjama itd? Nametanje jedne istine, zasnovane na veri i neprihvatanje razlicitosti jeste jbni doom.

  • +1 3
Link to comment
9 minutes ago, levi said:

za njih je svetac, pa šta?  ni oni se vama ne mešaju u Evroviziju

 

pa, ono, istina. još nismo imali predstavnika SPC na kvalifikacionom takmičenju na Evroviziji. kontam da bi njihova pesma imala dobre šanse da dobije najviše glasova publike.

Edited by Svarog
  • +1 1
Link to comment

I mošti i Evrovizija. Sve može.

 

Lično u ovoj fazi života i razmišljanja preferiram drugo, ali imam razumevanja i za ovu stranu koja mi nije toliko bliska trenutno.

Link to comment
21 hours ago, pbg12345 said:

 

rijalitiji, velicanje kriminalaca i raznog sljama svakako lose utice, ali je osnovni problem zasto neko u ovom slucaju deca i mladi uopste zele to da gledaju

da su usmereni u drugom smeru, verujem da bi se kod vecine javila ljubav i interesovanje za nekim drugim sadrzajima, a ne ka tom smecu

Склоност ка ријалитијима уочио сам скоро искључиво код старијих особа, а кад кажем старијих, не мислим средовечних, него оно баш старих - пензија или пред пензија. Знају све напамет о ријалити ликовима, ко је ко, особине, ко је какав, ко шта ради. Не умем то да објасним, ваљда им је то замена за вирење у туђе двориште и трачарење из прошлог века.

Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...