Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

1 minute ago, Svemir Zeka said:

Kako da ti kažem, postoji niz pravila o postupnosti koji ocakvu decu ostavljaju u školi godinama. Zakon. 

Roditeljske viber grupe u kojima de dešava sve i svašta, zatim ti treba da peglaš njihove sukobe, i naravno, uvek si ti kriv i nesposoban na kraju (naime, postoji obaveza nastavnika da održava disciplinu na času. Šta kad imaš ovako nešto? Ništa, upišeš u disciplinsku svesku, dnevnik i eventualno pošalješ u pp, koji će mu odreditu pojačani vaspitni rad, međutim, on će na sledećem času da ti opet izmakne stolicu, i to bi bilo to.)

 

meni je sasvim jasno da ste vi primorani da trpite ceo radni vek

ono sto me posebno razaloscuje je da su i deca koja zele da uce onemogucena takvom postavkom stvari i da ce neka manje, a neka vise biti dozivotno pogodjena kako propustenim znanjem tako i traumama iz osnovne i srednje skole

  • +1 4
Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

12 minutes ago, Svemir Zeka said:

Kako da ti kažem, postoji niz pravila o postupnosti koji ocakvu decu ostavljaju u školi godinama. Zakon. 

Roditeljske viber grupe u kojima de dešava sve i svašta, zatim ti treba da peglaš njihove sukobe, i naravno, uvek si ti kriv i nesposoban na kraju (naime, postoji obaveza nastavnika da održava disciplinu na času. Šta kad imaš ovako nešto? Ništa, upišeš u disciplinsku svesku, dnevnik i eventualno pošalješ u pp, koji će mu odreditu pojačani vaspitni rad, međutim, on će na sledećem času da ti opet izmakne stolicu, i to bi bilo to.)

 

Ovako sam i ja razumeo. Nastavnici moraju da imaju crveni telefon i direktno da su na - de si, sta ima - sa ministrom da bi se reagovalo na ocigledno nasilje, ne mogu da urade nista jer su tako nacinili papirologiju. Sta god da postoji u pedagoskom smislu da moze da radi kontrolu nije dostupno zbog procedura.

  • +1 3
Link to comment
13 minutes ago, Svemir Zeka said:

Verovala ili ne, da, onaj ko te nadgleda naći će ti taj propust: ne ume da drži disciplinu na času


A sta se konkretno ocekuje od nastavnika, kako to treba da disciplinuje idiota koji ju je fizicki ugrozio? Sta je drustveno prihvatljiva reakcija na ovo?
Osim da skines jaknu s civiluka, isetas napolje i vise se nikad ne vratis

  • +1 2
Link to comment

A sta se konkretno ocekuje od nastavnika, kako to treba da disciplinuje idiota koji ju je fizicki ugrozio? Sta je drustveno prihvatljiva reakcija na ovo?
Osim da skines jaknu s civiluka, isetas napolje i vise se nikad ne vratis
da ih sharmira tim svojim nekim mistichnim autoritetom pa da odushevljani dolaze na nastavu o tim nekim pjenisima mashinskih elemenata ili nechega i da onda posle preprichavaju djeci kako im je predavala jedna nezaboravna carica,.kad su joj izmakli stolicu ona im zalepila po par vaspitnih i svi se nasmejashe. koga briga. zena je jebemo sluzbeno lice, sve i da dolazi i tandara gluposti ili hekla na chasu, ovo ne sme da se desi nikad nikom.

ima chak neki shhto seru da je to normalo i kao oni su isto to radili isuse.gif

i ovu prichu smo izdrljali 300 puta. shto kaze junior juche, uspostavlja se nova eliita i obrachunava sa starom. prirodan proces u toj njihovoj sociologiji, samo malo gadno kad prisustvujesh. mozda za 40 godina naprave odlichan svet i onda dodju neki njihovi chetnici i sve im sjebu a oni uzmu da se chude :s_w:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto



  • +1 6
Link to comment
4 minutes ago, gospa buba said:

da ih sharmira


Drugim recima da ih zaplasi da ne smeju da pisnu jer se jedino tako moze iznuditi postovanje od ovakvih mini sociopata, ovo je situacija survival of the fittest :ph34r:

edit. sharmiranje u stilu “mi smo drugari” je opet hodanje na zici, jer opet granica nema i samo je pitanje vremena kad ce i “carica” ispasti “krindz” i zgodna meta za izivljavanje

Edited by Leia
Link to comment

Od nastavnika se ocekuje da nikako fizicki ne reaguje u takvim situacijama, inace ima da pije disciplinsku ili krivicnu prijavu dok si rek'o 'eksterna'. Bio sam clan grupe za borbu protiv nasilja nekoliko godina, jedino sto smo mogli da radimo je da pozovemo sve ukljucene u incident u Pepsi sluzbu, porazgovaramo sa njima kako to nije lepo i vi ste svi drugari nemojte to da radite, par nedelja se javljaju ujutru na razgovor sa psihologom da ispratimo razvoj situacije i to je otprilike to. Eventualno se obavesti socijalno ako je ponovljeni prestup a oni to resavaju vrlo brzo i ekspesitivno kao i vazda sto su.

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

naravno da niko ne treba nikog da lema na nastavi.

mene interesuje kako je ova zena danas doshla na radno mesto? jel popila kafu? gde drzi prvi chas?*** kako su joj kolege i ako ok, zashto? sve kul?

plus mi shto sedimo po kucama i samo odbrojavamo jedno po jedno, nije nam dovoljno propalo ovo, nije dovoljno eskaliralo ono.


*** mozda je druga smena :dry:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto





  • +1 6
Link to comment
8 minutes ago, gospa buba said:

da ih sharmira tim svojim nekim mistichnim autoritetom 

 

4 minutes ago, Leia said:


Drugim recima da ih zaplasi da ne smeju da pisnu jer se jedino tako moze iznuditi postovanje od ovakvih mini sociopata, ovo je situacija survival of the fittest :ph34r:

edit. sharmiranje u stilu “mi smo drugari” je opet hodanje na zici, jer opet granica nema i samo je pitanje vremena kad ce i “carica” ispasti “krindz” i zgodna meta za izivljavanje

 

bold se upravo desio na ovom snimku, najverovatnije

nema sta da ucenik trazi iza predavaca

nema sta da traze djaci po ucionici osim ako ne izlaze pred tablu da odgovaraju

 

i opet ... ovo ne sme da se desava

a desava se zato sto nema autoriteta/zakona koji se sprovodi koji ce da zastiti predavaca

ne moze da svi djaci moraju od prve do poslednje godine da zavrse zajedno

kao sto ima onih koji znaju za 5 mora da ima i onih koji ne mogu da ispune nivoe potrebnog znanja za sledecu godinu

o disciplini tek da ne pricamo, ako nema discipline, da li voljne ili nametnute nema ni obrazovnog procesa

  • +1 4
Link to comment
15 minutes ago, Lord Stef said:

Od nastavnika se ocekuje da nikako fizicki ne reaguje u takvim situacijama, inace ima da pije disciplinsku ili krivicnu prijavu dok si rek'o 'eksterna'. Bio sam clan grupe za borbu protiv nasilja nekoliko godina, jedino sto smo mogli da radimo je da pozovemo sve ukljucene u incident u Pepsi sluzbu, porazgovaramo sa njima kako to nije lepo i vi ste svi drugari nemojte to da radite, par nedelja se javljaju ujutru na razgovor sa psihologom da ispratimo razvoj situacije i to je otprilike to. Eventualno se obavesti socijalno ako je ponovljeni prestup a oni to resavaju vrlo brzo i ekspesitivno kao i vazda sto su.

 

kakvo crno fizicko reagovanje nastavnika

opomena, ukor jedan, ukor 2 ... smanjeno vladanje ...  vec i zaboravih ... i letis

samo popunis sve checkpointe

place roditelj, dolaze kolege i mole ... koga briga

  • +1 1
Link to comment
 
kakvo crno fizicko reagovanje nastavnika
opomena, ukor jedan, ukor 2 ... smanjeno vladanje ...  vec i zaboravih ... i letis
samo popunis sve checkpointe
place roditelj, dolaze kolege i mole ... koga briga
jel to kod vas funkcionishe?

kod nas ne.

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

  • +1 5
Link to comment
3 minutes ago, gospa buba said:

jel to kod vas funkcionishe?

kod nas ne.

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto
 

 

pa ne, to sam i napisao u prvom postu kad sam te kvotovao, ali je funkcionisalo i u Srbiji do 2003.

prilicno sam siguran da bi i danas, da radim u obrazovanju, ako u zakonu postoji institucija ponavljanja i iskljucivanja iz skole isto isterao do kraja ukoliko ima potrebe

da netko ne shvati pogresno, treba mnogo toga uraditi i pre prve opomene, ali i treba poceti na vreme

 

Link to comment
 
pa ne, to sam i napisao u prvom postu kad sam te kvotovao, ali je funkcionisalo i u Srbiji do 2003.
prilicno sam siguran da bi i danas, da radim u obrazovanju, ako u zakonu postoji institucija ponavljanja i iskljucivanja iz skole isto isterao do kraja ukoliko ima potrebe
da netko ne shvati pogresno, treba mnogo toga uraditi i pre prve opomene, ali i treba poceti na vreme
 
mislim da 2 od 3 od ovih kretena stize do aleksandra do na 4 choveka.ali verujem stize i profesorka hihi.gif

tako se reshavaju stvari. drugo, izbacivanje bi unishtilo buduuuucnost mladog choveka. secash se kako im je onlajn nastava unishtavala buduchnost i to neko vreme shto nisu mogli da idu okolo i prave sranja.

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto


Link to comment
1 minute ago, cedo said:

 

pa ne, to sam i napisao u prvom postu kad sam te kvotovao, ali je funkcionisalo i u Srbiji do 2003.

prilicno sam siguran da bi i danas, da radim u obrazovanju, ako u zakonu postoji institucija ponavljanja i iskljucivanja iz skole isto isterao do kraja ukoliko ima potrebe

da netko ne shvati pogresno, treba mnogo toga uraditi i pre prve opomene, ali i treba poceti na vreme

 

Teorijski bi isterao...

 

A ako ti dođe otac diler, pa preti i tebi i direktoru, a direktor usran kao grlica pa i on spušta loptu, šta ćeš?

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Leia said:


Taj fazon, treba da se snadje, da bude proaktivna i dinamicna kako vreme u kome zivimo zahteva, a ne tu samo sedne za katedru i drzi cas 

Ne znam sta motivise ove ljude da za mizerne pare gube nerve sa idiotima po ceo dan ali svaka im cast, radije bih prodavala gace na pijaci nego da se bakcem sa danasnjim mladima

 

egzistencija. ima jedna nastavnica srpskog. odlicna predavacica, decu zna da zainteresuje i nauci, (diplomirala u beogradu, pola kolwginica je dobilo diplome na fakultetima u selima oko kosova ) ali nema zaledjinu sns/sps. desetak godina je radila kao zamena, dopuna . sad vec dve tri godine ne radi u skoli, konkurise na sve, al jbga nema vezu. sad radi u leoniju, na traci, 8-10 sati smena, u tri smene, minimalac. pauza 15 minuta. sikaniranje i maltretiranje od srpskih menadzercica. dvoje male dece. sreo je skoro, propala zena skroz.

hocu da kazem da u beogradu jos i ima opcija za normalne poslove, po provinciji bas  i ne,

  • +1 6
  • Tužno 11
Link to comment

Zenina drugarica posle fskulteta pocela da predaje u gimnaziji kod nas. Deca je nisu slljivila ni 5% za ucenje medjutim kad je ostavila nekoliko njih za polaganje pocela je drama, te znas njemu otac ovo, njoj majka ono i ona tu napravi blef i kaze a jel znaju oni ko je moj brat? Aha a ko ti je brat, sta je? Neka se raspitaju kaze ona. Naravno brat je u tom trenutku student tj. niko i nista ali blef je uspeo i pritisci su prestali. Od sledece godine nije bilo zajebsncije i svi su znali da nauce za dvojku.
Dakle samo posledica problem resava kao sto ste rekli.

Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk

  • +1 2
Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...