Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Skoro 5000 ljudi je na listama čekanja za ugradnju veštačkog kuka na Banjici, ima ih trocifren broj koji čekaju od 2018. Poslednjem na prvoj listi procenjeni termin je u 2029, dakle 7 godina od podnošenja zahteva.

https://www.rfzo.rs/lista.php?ustanovaID=294&intervencijaID=14&pomagaloID=2

https://www.rfzo.rs/lista.php?ustanovaID=294&intervencijaID=14&pomagaloID=3

https://www.rfzo.rs/lista.php?ustanovaID=294&intervencijaID=14&pomagaloID=8

 

Na listi čekanja za protezu kolena na istom mestu je skoro 10.000 ljudi, ima ih koji čekaju od 2015, od 2016. čeka preko 700 njih, od 2017. preko 1300, od 2018. preko 1500, a poslednji na listi ima termin u 2031.

https://www.rfzo.rs/lista.php?ustanovaID=294&intervencijaID=15&pomagaloID=6

 

Edited by vememah
  • +1 1
  • Tužno 4
Link to comment
  • Replies 37k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1840

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    773

  • radisa

    720

Top Posters In This Topic

Posted Images

5000 ljudi? Je bo te

 

Moju kevu pre jedno 3 nedelje udario auto

na pesackom prelazu

taksista

Nije bio jak udarac, ali je pala i slomila kuk. Operisana prosle nedlje na vma, stavljen vestacki kuk, kako to oni kazu uradjena kompletna proteza. Sve o trosku socijalnog.

 

Nisam znao da toliko ljudi ceka i da je toliko love privatno. Strasno. Ispada da ako ti je los kuk, bolje da te pukne auto na ulici... 

  • Tužno 2
Link to comment

Postoje akutne povrede kuka/kukova (na primer saobraćajna nesreća, ili neki drugi pad) koja zahtevaju hitnu intervenciju, a postoje i degenerativna hronična oštećena koja se razvijaju godinama. Ovi drugi su primorani da čekaju jer nisu hitni, ali to čekanje u našim klinikama se pretvara u apsurdnost.

  • +1 2
  • Hvala 2
Link to comment

Meni je keva na toj listi čekanja. Rekli su joj da se bez 2-3 godine ne nada. Poguraćemo da ode privatno ako se situacija pogorša. Jebiga, nerviranje i zgražavanje oko toga je sada već na nivou nepotrebnog gubljenja živaca. 

  • +1 5
  • Hvala 1
Link to comment

bukvalno, ljudi se chude jer su neshto.placali, te pare odlazile ko zna gde i za shta, niko se nije zapitao, sistem propadao, niko se nije zapitao, cute unutra cute napolju, samo oni kojima neshto treba objektivno u chudu. trebalo je da smo na ulici pre 10 godina, umesto shto smo pustili da nam kenjaju o socijalizmu i reformama. nema reforme bez novca, sve shto smo uvodili i 'popravljali' bez novca je lazno i nakrivo, i ako nije vec palo, sad ce. trebalo je da smo naulici da nikad nismo kod kuce :dry:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Zanima me koja je granica za osobu koja snima da se umeša? Da krene da je tuče reketom, svlači, poliva vodom, izvadi nož? :unsure:

 

Jedino ako je neko dete snimalo.. 

Link to comment

Sećate li se priča o rumunskoj hitnoj pomoći, od pre desetak godina???

Prvo što rade kad prime nekog pacijenta je da provere da nije na nekoj listi za ugradnju/transpl. ili slično, pa ako jeste, iskipuju na mesto odakle su povezli, ili negde blizu, i nastavljaju dalje....
Dešavalo se da pokupe nekog sa ulice i ostave ga par stotinna metra dalje na klupi u oarku jer je na listi tek za par godina, ne može ni jedna bolnica da ga primi sa akutnom bolešću dok ne stigne na red za remont.
Mnogi stigli tek do kapele.

  • Tužno 1
Link to comment
38 minutes ago, napadaj said:

 

 

Ako sam ovako besan dok gledam ovaj klip, ne znam šta bi me sprečilo da uletim tamo i satrem ga od batina, verovanto ništa, mislim da bi ga ubio.

 

Ovi jadnici jadni što snimaju i već vide lajkovi kako se množe umesto da uleti i pomogne jadnoj devojci posebno da se najedu govana! Užasni ljudi!!!

  • +1 2
Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...