Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

drzava koriguje udzbenike biologije u skladu sa svetosavljem, slava mu i milost. biolozi negoduju rekavsi da je rod naucna, bioloska cinjenica i da apsolutno mora da ostane u udzbenicima.

odredjene feministkinje po tviteru koriste priliku da naskacu na biologe jer je rod drustveni konstrukt, sto je sada neizmjerno vaznija rasprava od fakta da se srbija talibanizuje.

boze daj mi zdravlja i sakloni me takvog aktivizma, ostalo cu sama.

i tobleron.

od navedenog samo tobleron dokazano postoji.

Edited by morgana
  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, morgana said:

drzava koriguje udzbenike biologije u skladu sa svetosavljem, slava mu i milost. biolozi negoduju rekavsi da je rod naucna, bioloska cinjenica i da apsolutno mora da ostane u udzbenicima.

odredjene feministkinje po tviteru koriste priliku da naskacu na biologe jer je rod drustveni konstrukt, sto je sada neizmjerno vaznija rasprava od fakta da se srbija talibanizuje.

boze daj mi zdravlja i sakloni me takvog aktivizma, ostalo cu sama.

i tobleron.

od navedenog samo tobleron dokazano postoji.

Čekaj, ne kapiram. Koja je teza biologa za rod?

Link to comment

da je takodje bioloska cinjenica koja se ne poklapa nuzno sa polom. i to je ok za biologe, nece valjda da kazu da nije bioloska cinjenica i predju na boskovu stranu sa tezom da joj nije mjesto u udzbeniku biologije.

doslovno lik na n1, biolog, nije rekao nista nipodastavajuce po rodnu razlicitost i jos je naglasio da je pozitivno sto u udzbenicima nije bilo genderizma, ali pomenute kriticarke bi da se a) rod posmatra iskljucivo iz ugla humanistike i b) sada insistira na realno nebitnoj razlici u operacionalizaciji pojma, bez obzira na ocigledno benevolentan stav govornika.

mozda bi malo da radikalski navlace i na trans raspravu, to nisam sigurna.

Edited by morgana
  • +1 1
Link to comment
18 minutes ago, morgana said:

da je takodje bioloska cinjenica koja se ne poklapa nuzno sa polom. i to je ok za biologe, nece valjda da kazu da nije bioloska cinjenica i predju na boskovu stranu sa tezom da joj nije mjesto u udzbeniku biologije.

doslovno lik na n1, biolog, nije rekao nista nipodastavajuce po rodnu razlicitost i jos je naglasio da je pozitivno sto u udzbenicima nije bilo genderizma, ali pomenute kriticarke bi da se a) rod posmatra iskljucivo iz ugla humanistike i b) sada insistira na realno nebitnoj razlici u operacionalizaciji pojma, bez obzira na ocigledno benevolentan stav govornika.

mozda bi malo da radikalski navlace i na trans raspravu, to nisam sigurna.

ja sam vec pochela da sam umorna od toga, a ono vec vidimo shta nam sleduje.

 

upoznala sam pre par meseci jedno divno trans dete od kojih 25 godina, koje ima hiljadu problema koje indukuje okolina i ne zeli nishta nego da zivi u miru kao i drugi ljudi. ni njima realno ne treba to sranje sa pregrupisavanjem i prebrojavanjem, a sigurno ne na takav nachin :dry:

Edited by gospa buba
  • +1 4
Link to comment

i jos kod nas svi talasi istovremeno.  konzerve, liberalne konzerve i jadni ljudi koji treba sve da ih prezive kao da i samo jedni vec nisu dovoljni da im zagorcaju zivot

Edited by morgana
Link to comment
1 hour ago, morgana said:

 

mozda bi malo da radikalski navlace i na trans raspravu, to nisam sigurna.

To je sigurno trans rasprava, već vidim.

 

Ja sam isto smatrala™ da je rod konstrukt, ali ako biolog kaže da je urođen, svakako bolje zna, pa ću da prihvatim. 

Inače, u knjizi iz koje predajem za 2.razred gimnazije piše isto jasno i lepo (niko se ne buni) 

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Svemir Zeka said:

To je sigurno trans rasprava, već vidim.

 

Ja sam isto smatrala™ da je rod konstrukt, ali ako biolog kaže da je urođen, svakako bolje zna, pa ću da prihvatim. 

Inače, u knjizi iz koje predajem za 2.razred gimnazije piše isto jasno i lepo (niko se ne buni) 

 

pa moze biti tacno i jedno i drugo, prosto se stvar drugacije sagledava, uz to - uticaji se kaleme jedan na drugi.

a transrodnost se svakako tesko moze objasniti bez biologije.

 

 

Edited by morgana
  • +1 3
Link to comment
4 hours ago, morgana said:

 

pa moze biti tacno i jedno i drugo, prosto se stvar drugacije sagledava, uz to - uticaji se kaleme jedan na drugi.

a transrodnost se svakako tesko moze objasniti bez biologije.

 

 

aaa i jedno i drugo, to je ko srbin i hrvat istovremeno, ne moze to. nama je cela jebena teritorija prepuna sveta koji ne moze da shvati nishta shto je dva bilo chega odjednom :dry:

  • +1 3
Link to comment

Apropo onih lažnih dijagnoza, pisao sam ovde o tome (negde), lažne dijagnoze se pišu rutinski u bolničkom sistemu. Bolnica za mentalna oboljenja, a valjda i svaka bolnica, dobija budžet prema broju popunjenih kreveta. Pa ako ima manje popunjenih njima smanje budžet i onda ih oni popune sami. Napišu ljudima da treba da se hospitalizuju, a biti hospitalizovan u bolnici za mentalna oboljenja je najbliže paklu što čovek može da zamisli. Uslovi unutra su grozni, svi su ošišani do glave ali ipak imaju vaške, nakljukani lekovima i ako se bune vežu ih za krevet. 

 

To znam jer su mi pričali lekari iz Padinjaka kad smo išli da oslikavamo zidove na inicijativu jedne divne lekarke tamo. Al jedino ona je divna a ona ne može da uradi ništa jer su na čelu uvek partijski kadrovi. To je bilo tipa 2010. ali ne verujem da se išta promenilo. Zloupotrebe u bolnicama za mentalno zdravlje su nesagledive i tu samo ful reforma može da pomogne al se niko za to ne bori. Borio se moj zet, ništa nije uradio, smorio se na državu, zapalio u Švabiju i sad uživa.

  • Tužno 1
Link to comment

pa to je interesantno da inspekcije bukvakno krstare i mrcvare lekare koji prepisuju skupe lekove sa fonda onima kojima stvarno treba, skidaju od plate, direktori pritiskaju, sns pritiska (direktori=sns), onda da deca dijabetichari i razne druge (neizlechive, genetske) bolesti idu na komisije svako malo, da se sluchajno neko ne samoisceli, a da drzava ne zna. tu su efikasni i tu se zna shta ko pishe dry.png

zapalicemo sve shto pretekne zivotami ph34r.gif

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto







  • Tužno 4
Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...