Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1864

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

20 minutes ago, gospa buba said:

a postici ce se samo zaista surovim kaznjavanjrm i bukvalno dresurom pod pretnjom smrcu, i nikako drugachije, jer ima neshto inherentno mrachno u tom samom procesu, shto ochigledno nagoni ljude da se ponashaju kao neverovatbi skotovi. na to ih navodi ta 'prirodnost' procesa, blizina mitske srpske njive, u kojoj snasha radja mrtve blizance i trchi nazad da kopa da je svekrva i svekar ne isprebijaju na mrtvo (istinita pricha).

 

Kada bih mogla da dobijem neko objasnjenje psihijatra za ovakvo ponasanje, valjda je ovo domen socijalne psihijatrije, bila bih zahvalna. Ej koja je to bolest da nekom na stolu za porodjaj kazes, a bilo ti lepo dok si se j****. Pa ko njih sprecava da im bude lepo? 

 

Mada uvek se vratim na Hasanaginicu.

 

Edit: I jos sto je fascinantno to se dogadja par decenija i nikom nista.

Edited by Moonwalker
  • +1 7
Link to comment

porodjaj je neminovnost, a rizik od krajnje negativnog ishoda pa onda i kazne je nizak. sa operacionog stola jos i moze da se pobjegne na drugi operacioni sto, makar ponekad, sa porodiljskog tesko. a pomaze i bajka o majcinskoj sreci u kojoj se sve lose zaboravi, i ne samo to, nego je nemajcinski ako se ne zaboravi. 

mislim citava mitologija o majcinstvu ide u prilog maltretiranju zena. 

  • +1 8
Link to comment

Ma ja mislim da tim ljudima fali nesto u glavi i to onako podobro. Pohlepu za parama jos mogu i da razumem (ono kao), ali potrebu da uz to kinjis nekoga potpuno nemocnog i u bolovima jok.

 

U pravu je bio  @Time Crisis na onoj temi o prajdu. U nas je odnos prema seksu koji se prenosi transgeneracijski opterecen teskom patologijom koja se preliva na svasta. Ne pomaze tu ni formalno obrazovanje, omogucava samo bolji kameleonizam i folirazu emacipovanosti.

Edited by Moonwalker
  • +1 6
  • Hvala 1
Link to comment
porodjaj je neminovnost, a rizik od krajnje negativnog ishoda pa onda i kazne je nizak. sa operacionog stola jos i moze da se pobjegne na drugi operacioni sto, makar ponekad, sa porodiljskog tesko. a pomaze i bajka o majcinskoj sreci u kojoj se sve lose zaboravi, i ne samo to, nego je nemajcinski ako se ne zaboravi. 
mislim citava mitologija o majcinstvu ide u prilog maltretiranju zena. 
tabu, koji odrzavaju i zene i mushkarci zajedno, prvi jer ne znaju, a druge jer znaju, ali im sistem generacijski namece da svako znanje uloze u neku svoju buducu korist i transakciju. najlepshe trzishte patrijarhata, mozesh da najebesh dok ti je teshko, ali posle i da ozbiljno kapitalizujesh neshto, jer drzish opak monopol.

koja ce da kaze da njje odushevljena i da nece da zaboravi? koja ce da prizna da joj treba vremena da se navikne na postojanje deteta, tachno onoliko koliko treba i mushkarcu? ni jedna, ako je pametna i misli da neshto skoruje u buducnosti. a ne da je razvlache po charshiji da je ludacha. ponavljaj lepo nauchen obrazac, drzi se zadate putanje i sve lepo ide. sistem je takav, ni mi ga ne volimo dry.png

interesantno kako nikakav progres ni feminizam ni ovo ono nikada nije nacheo taj mit. ipak je to ozbiljan kapital.

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto




  • +1 7
Link to comment
5 hours ago, Moonwalker said:

 

Kada bih mogla da dobijem neko objasnjenje psihijatra za ovakvo ponasanje, valjda je ovo domen socijalne psihijatrije, bila bih zahvalna. Ej koja je to bolest da nekom na stolu za porodjaj kazes, a bilo ti lepo dok si se j****. Pa ko njih sprecava da im bude lepo? 

 

Mada uvek se vratim na Hasanaginicu.

 

Edit: I jos sto je fascinantno to se dogadja par decenija i nikom nista.

 

Zvuči sve kao neko iskonsko zlo, logički i koji sve aparat trokira prilikom pokušaja razumevanja ove (ispadne vekovne?) price o odnosu prema porodiljama i majkama. (Znamo kakva su surova vremena bila nekad ali mi opet nije bilo dobro od citata koji je namenski postavio iz neke istorijske knjige gde je žena izbačena iz kuće sa prljavim krpama polugola u štalu i tamo ostavljena "dok se ne sredi krvarenje" kao nečista i slično)

 

Ali ako hoće, može mu se verovatno stati na put. Samo treba da se desi to "hoće". Možda je ova nova studija neki prvi korak?

 

Da li se zna kada u novijoj istoriji je počelo ovo sve sa verbalnim i ostalim nasiljem po porodilištima? Bilo je tako i u SFRJ? Moja mama se ne seća takvih katastrofa priča, ali možda su ona i ostale mame koje je znala imale i sreće.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

ma mislim, odesh banalno kod zubara, a tamo ti zubar shkljocne nekim gvozdjem i kaze aaa kad si krcala bombone, bilo ti lepo? nemoj da jedesh slatko pa.nece da te boli? ono, da ne fantaziram dalje druge grane medicine, ok, naleti se na idiota. ali izvredjaju te grubo pred operaciju srca? dry.png koliko je to realno? pri chemu je ovo po porodilishtima jasno rezervisano samo za zenu, znamo shta si radila a sad se pravish fina, kao boli te, sad cesh da vidish. shta je poruka, nemoj vishe da pravish decu pa nece da te boli? niko nishta slichno ne kaze ocu kad dodje po to isto dete, proizviod tog sramotnog china? znamo shta si radio batice, a sad se folirash. pa ne biva stvarno ne znam zashto majkumu.a kriv je ko kuca, sauchesnik dry.png

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto











  • +1 3
Link to comment

Mislim da kod nas u porodilistima vlada totalna anarhija. Jadne zene koje nemaju para da podmire, ili nece, ili da imaju vezu. Niko od mojih najblizih srecom nije imao losa iskustva jer su imale jedno od ta dva ali zato one koje nisu, bukvalno mi se zeludac okrece kad ih slusam kroz kakva su iskustva prosli. 

 

 

Link to comment

pri chemu razumem da moze da postoji protokol ili miedicinska procedura koju zena moze da ne razume. ali shta se deresh kravo ne verujem da spada u taj domen, pa da je ne znam kako iritantna zenska na stolu. jer odavde ima da izadjemo direktno u ne znate vi kakve su su one :isuse:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

  • +1 1
Link to comment

zato shto nema wc u shkoli u gopchanici, a uskoro nece biti ni shkole. tako neshto.

u zemlji u kojoj se svakih 10 godina zapitamo ispochetka da li su nam potrebne osnovne nauke.

ima tu i tamo josh poneki detalj. ali sushtinski, sam i za wc i za svemir! hihi.gif

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto





  • +1 1
Link to comment
30 minutes ago, gospa buba said:

zato shto nema wc u shkoli u gopchanici, a uskoro nece biti ni shkole. tako neshto.

u zemlji u kojoj se svakih 10 godina zapitamo ispochetka da li su nam potrebne osnovne nauke.

ima tu i tamo josh poneki detalj. ali sushtinski, sam i za wc i za svemir! hihi.gif

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto




 

 

Jebi ga, ako tako gledamo, nema ni za wc a ima za obezbeđivanje i zatvaranje gradova svakog vikenda kad par stotina ili hiljada nebitnih likova idu da se deru, makljaju i bodre svoje ljubimce, ima da se kupuju prenosi utakmica po basnoslovnim cenama, a opet, deca nam se leče SMS om,  ima svega i svačega.

Ne vidim zašto bi za Doom bilo to što se bar nekoj deci pruža prilika da malo zavire i u jedan kod nas ne toliko rasprostranjen ogranak nauke i tehnike.

To što nema wc-a je svakako za Doom. :dry:

 

Edited by JozoMujica
  • +1 3
Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...