Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da malo kontriram opštem osećaju beznađa ovde, komentari apropo Andreje Pejić (na B92) pokrivaju ceo spektar, a bogme ih ima i vrednih čitanja.

transdžender pitanja u Srbiji iz nekog razloga oduvek kao da odstupaju od netolerantne matrice. talodje, mi smo jedna od retkih zemalja na svetu koja vrši besplatnu promenu pola, tj. u okviru običnog zdravstvenog osiguranja.

biće ti zanimljivo da saznaš i da u Iranu ovu operaciju pokriva zdravstveno osiguranje.

 

moglo bi se možda istražiti da li postoji neka veza izmedju homofobije i percepcije operacije promene pola u smislu da se na tu proceduru gleda kao na sredstvo za legitimizovanje seksualne orijentacije.

Link to comment

moguce je da smo tolko ocajni za paznjom i dobrim marketingom da nam je svaka vest, sve sto izaziva talasanje u inostranim medijima u vezi 'nasih' celebrity-ja noleta, andreja i sl - automatski ulazi u kategoriju 'srbin pobedio'.

 

Merlinka, Kleopatra i Karamela su izronili u doba naseg najveceg moralnog posrnuca kao drustva. i Azis u Bugara i Boki 13 u Makedonaca. i mene je oduvek zanimalo zasto je to tako i kako je moguce da je to tako ? ja bih to delom pripisao emancipatornom / postmodernistickom karakteru turbofolka (iako bi me kamenovalo pola foruma), ali verujem da to nije sve.

Link to comment

 

biće ti zanimljivo da saznaš i da u Iranu ovu operaciju pokriva zdravstveno osiguranje.

 

 

Posebno u svetlu Ahmadinejadove izjave od pre nešto godina da u Iranu nema (as in = 0) homoseksualaca. Zebem da saznam šta to tačno može da znači.

Link to comment

 

PROKUPLJE - Nakon što su lekari Odeljenja urgentne medicine u Prokuplju odbili da pregledaju Nenada.Ć (82) iz Beograda koji je u toj službi došao bez uputa nakon ujeda zmije, on je iz svoje torbe izvadio zmiju kao dokaz da ga je ugrizla i pokazao je lekarima i medicinskom osoblju, nakon čega mu je ukazana pomoć.

"On je iz torbe koju je nosio izvukao plastičnu kesu u kojoj je bila zmija. Svi su se zaprepastili, čuli su se i neki vrisci, a Nenad je izneo kesu sa zmijom napolje i predao je rodbini koja je došla sa njim", Izjavila je danas portaprolka Opšte bolnice u ‘’Dr Alakesa Savić’’ u prokuplju Marija Despotović.

Tek pošto je nesrećni čovek lekarima I medicinskom osoblju pokazao zmiju, pregledan je, primiio je neophodnu terapiju i zadržan je nekoliko sati radi praćenja njegovog stanja. Inače, lekari su odbili da ga pregledaju jer je u službi došao bez uputa, zbog čega je on bio primoran da im na uvid pokaže zmiju koja ga je ujela.

(juznasrbija.info)

 

:frust::thumbup:

Link to comment

To ko onaj vic o tipu što kupuje razglednicu pa ga prodavac smara s bezbroj pitanja "a kakvu želite" pa nudi opcije a na kraju dotrčava tip s govnetom u rukama i drekne prodavcu "Na, idiote, za ovakvo govno mi treba toalet papir!"

Link to comment

Lik je pametno uradio, to se regularno radi prilikom ujeda zmije, ona takođe ugrizom prenosi i infekcije, a kad tu zmiju donese onaj kog je ona ujela onda doktori mogu da utvde i koju infekciju je možda prenela.

 

Sad, to što je kod nas zdravstvo karikatura je posebna priča, pa su oni uzeli zmiju kao dokaz o ujedu, mada je moguće i da novinar lupeta.

Link to comment

Sad, to što je kod nas zdravstvo karikatura je posebna priča, pa su oni uzeli zmiju kao dokaz o ujedu, mada je moguće i da novinar lupeta.

Naravno da lupeta. Nije imao uput za hitnu? Koji lekar daje te upute? I kako je to zmija zamena za uput koji nemas?

Link to comment

pada mi na pamet cela lepeza razloga za pokazivanje zmije, od nekog haj-tek bio-hemijskog istrazivanja gmizavca do pazi stvarno, zmija.

 

verovatno nisu hteli/smeli da ga nakrkaju serumima/antibioticima dok ne vide o cemu se radi. nemamo mi samo jednu vrstu zmija i pretpostavljam da lecenje varira od vrste do vrste.

 

opet, serumi su sigurno skupi za nase uslove (kao i lebac, i da ne nabrajam) pa tu ima i cuvanja guzice od strane lekara, jer svi znamo da su i lekari od skoro dobili po jednu guzicu koju treba da cuvaju.

Link to comment

a kad tu zmiju donese onaj kog je ona ujela onda doktori mogu da utvde i koju infekciju je možda prenela.

 

Osim sto je zmiju odnela rodbina, a nije ostala kod doktora.

Link to comment

I što se (mislim) daje isti serum (antiviperinum) za slučaj ugriza bilo koje od dve otrovnice koje žive na području Balkana.

Edited by JozoMujica
Link to comment

Mogli su bar da pokusaju nesto bez troskova. Neko da ustima isisa otrov iz rane pod uslovom da nema kvaran zub, fistulu, opekotinu :fantom:

 

edit: typo

Edited by Friend
Link to comment

koliko znam, u Srbiji vlada teška nestašica seruma i verujem da su poneli zmiju kako bi predupredili idiotska pitanja tipa "da li ste sigurni da je to bila zmija, a ne skakavac ili tele".

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...