Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

1 hour ago, pt 2.0 said:

osobe koje su prepunile webmail jer ništa ne brišu i nemaju svest o tome kako da organizuju sopstveni inbox


Bukvalno to mi je prvo palo na pamet :lolol:

3aBepa™ 

  • +1 1
Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1864

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, pt 2.0 said:

edit. A posebno, ovo što su istakli radiša i hamlet - da se prijavljuješ na oglas za posao da bi nekoga zajebavao - i svi znaju da to radiš iz tog razloga jer se ta zajednica ZNA - je poseban nivo jadnosti. Piši ti ovako batice kad izduvaš na konkursu za posao koji ti zaista treba (a to bi se desilo nikad). Ja ne znam kako vi ne vidite koliko je ovo duboko nemoralan gest, posebno zato što hoće da publiku obavesti o tome kako je on moralno superioran, pa to otkriva (iz udobne pozicije u kojoj ga ništa ne može ugroziti). Ma povraća mi se.

 

To stoji, ali mogao se teoretski prijaviti i neko ko je autsajder, pa da se ceo proces  odvija isto. Sustina i jeste u  problemu na koji je pokusao da ukaze, sad kako ce se nacin na koji je ukazao tretirati  je stvar ukusa. 

 

Nekada se Ginter Gras prerusavao u rudara turskog porekla da izvuce dokaze za diskriminaciju. Novo vreme, nova prerusavanja.

 

Na kraju isto se hvata, nista se ne menja.

Edited by Moonwalker
  • +1 2
Link to comment
10 minutes ago, Moonwalker said:

 

To stoji, ali mogao se teoretski prijaviti i neko ko je autsajder, pa da se ceo proces  odvija isto. Sustina i jeste u  problemu na koji je pokusao da ukaze, sad kako ce se nacin na koji je ukazao tretirati  je stvar ukusa. 

Ne radi se (samo) o načinu nego i o kredibilitetu onog ko “ukazuje” na problem.

My 2 cents:

- mi smo čuli njegove tvrdnje za pismo sa dopunskim infoima, kojima ja na primer ne verujem ništa.

- na problem se ne ukazuje na tviteru, nego se obidje ceo krug svih institucija pa ako nema vajde onda udariš u seoski telal XXI veka. To ako si stvarno dosledni fajter 4 the cause

- ljudima koji ćute i smrde u sistemu 30+ godina na rukovodećim mestima - a ako je neko mesto leglo negativne selekcije i nepotizma to je institut u kojem je uvaženi kandidat za posao™ proveo ceo radni vek, but than again I do not hear him complain - pa se odjednom prodžilitaju na teme gde je to jeftino uraditi - ne verujem ništa. Profesorima i doktorima nauka koji pišu da su “rukovodili sa projektima” još manje

Edited by pt 2.0
  • +1 3
  • Hvala 2
Link to comment
E jebiga, sad moram da se umešam (sorry bubo).
Nemam nikakve ni posredne ni neposredne infoe o ovom dogadjaju. Sve što sam videla je niz tvitova.
Ali imam lično iskustvo sa gospodinom, koji je isto tako tvrdio da moje poslovne mejlove nije nikad dobio (no ja sam osoba koja kad se namerači naći će te da završi posao), pa onda da mu se misteriozne stvari dešavaju sa inboksom (radi se o službenoj mejl adresi instituta u kojem je radio i moje službene mejl adrese). Takve stvari u tom institutu plasiralo mi je cca 2-3 lika, svi solidni paranoičari, ili osobe koje su prepunile webmail jer ništa ne brišu i nemaju svest o tome kako da organizuju sopstveni inbox, ili su izvodili neke kerefeke u ime svoje posebnosti, pa sjebali gde im šta stiže.
Lično bih volela da ovaj faks izvadi dokaze da mu je slao zahtev za dodatnu dokumentaciju, da ga tuži za klevete i javno osramoti. To je najmanje što je zaslužio - ne samo zbog ovog gesta, ili najmanje zbog ovog gesta.
Deo u kome on lamentira na mladima oteranim iz Srbije je za jedi bre govna i kako te jebeno nije sramota.
 
Dalje (izvini naučna zajednico) - liku u Srbiji koji kaže tviteru da ima trista radova ne verujem ni darove kad donosi.
Zato što znam kako se pišu radovi i kako se dopisuje.
Ukratko puke.gif
 
edit. A posebno, ovo što su istakli radiša i hamlet - da se prijavljuješ na oglas za posao da bi nekoga zajebavao - i svi znaju da to radiš iz tog razloga jer se ta zajednica ZNA - je poseban nivo jadnosti. Piši ti ovako batice kad izduvaš na konkursu za posao koji ti zaista treba (a to bi se desilo nikad). Ja ne znam kako vi ne vidite koliko je ovo duboko nemoralan gest, posebno zato što hoće da publiku obavesti o tome kako je on moralno superioran, pa to otkriva (iz udobne pozicije u kojoj ga ništa ne može ugroziti). Ma povraća mi se.
samo da potpishem, i ovo i sledece. iash shamana biggrin.png

posle cu proshiriti, koliko se moze, da nas ne bi uvazeni kolega i tuzio hihi.gif

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto


  • Hvala 1
Link to comment
15 minutes ago, pt 2.0 said:

Ne radi se (samo) o načinu nego i o kredibilitetu onog ko “ukazuje” na problem.

My 2 cents:

- mi smo čuli njegove tvrdnje za pismo sa dopunskim infoima, kojima ja na primer ne verujem ništa.

- na problem se ne ukazuje na tviteru, nego se obidje ceo krug svih institucija pa ako nema vajde onda udariš u seoski telal XXI veka. To ako si stvarno dosledni fajter 4 the cause

- ljudima koji ćute i smrde u sistemu 30+ godina na rukovodećim mestima - a ako je neko mesto leglo negativne selekcije i nepotizma to je institut u kojem je uvaženi kandidat za posao™ proveo ceo radni vek, but than again I do not hear him complain - pa se odjednom prodžilitaju na teme gde je to jeftino uraditi - ne verujem ništa. Profesorima i doktorima nauka koji pišu da su “rukovodili sa projektima” još manje

 

Ovo za tviter se slazem, ali sta da se radi koji dan popularnosti :D.

 

Ne znam ni kako bi se ovakvi dokazi tretirali u pravnom sistemu da je odlucio da se koristi istim. Ono prijavljujem se ili se prerusavam da bih dokazao da neki proces ne stima, ne sto ozbiljno mislim da radim tu. Uostalom tu isplivaju dokazi iz Dunava, pa nikom nista. Najvise sto ce neko da se cimne oko ovoga je koji post tu itamo i poneka recenica na tviteru.

 

A za ovo drugo slazem se, ako si deo problema, samo ni tu ne treba preterivati. Postoje i kriminalci pokajnici, oni svedoci zasticeni ili kako se vec zovu. Nijedan zaparlozen sistem se ne menja (uopsteno govoreci) dok se i nekom iznutra ne smuci ili ne "smuci".

 

Elem i tako zaparlozeni necemu sluze dok ih ima. Kad ih se manjak intelekta koje vodi sistem docepa i to malo znanja ce nestati iz naseg dvorista. Instituti, univerzitet ili poneka drzavna institucija koja nije bila zanimljiva ako uopste postoji. To onako gledano sa strane, van konteksta ovog dogadjaja.

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment
Just now, Moonwalker said:

 Nijedan zaparlozen sistem se ne menja (uopsteno govoreci) dok se i nekom iznutra ne smuci ili ne "smuci".

Da se kockam, ozbiljne bih pare stavila na opciju da mu je neko iz ekipe koju trešuje maznuo neki izvor prihoda, ili da je u pitanju lična osveta, zamaskirana brigom za “procedure u institucijama”.

Srećom, ne kockam se.

  • +1 4
  • Haha 1
Link to comment



 
Nijedan zaparlozen sistem se ne menja (uopsteno govoreci) dok se i nekom iznutra ne smuci ili ne "smuci".
 

ovo nam nije pravi chovek za akciju smuchavanja. ni blizu pravi. bilivmi :hihi:



sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:


 

ovo nam nije pravi chovek za akciju smuchavanja. ni blizu pravi. bilivmi :hihi:



sent from bash mnogo dobar novi bubamoto
 

 

Koliko vas ima koji ste pravi, onako odokativno %? :D

  • Haha 1
Link to comment

do 10% principijelih samoubica, mada nisam sigurna da bi i nihova doktrina bila dovoljno oshtra hihi.gif sebe pokazno iskljuchujem, ja sam savrsheno ucenjiva (po nenauchnim kriterijumima), mada nisam nikad bila ucenjivana, jer nisam uopshte od uticaja za zajednicu u tom smislu, niti nameravam da budem biggrin.png

ali bilo bi vishe nego divno da je uticajni kolega sa istom pokaznom namerom poshao na beogradski ff ili matichni etf, ima i tamo konkursa svaki chas lako je mlatiti gloginje udaljenim novim sadom.

naravno, masa stvari tu stoji,masa i ne, i ja sam zbilja natrukovaka savrshen charshav po tom pitanju, no mi se tapiok smrzeo. tako da cu drugi put.

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto







  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment
3 hours ago, Moonwalker said:

 

To stoji, ali mogao se teoretski prijaviti i neko ko je autsajder, pa da se ceo proces  odvija isto. Sustina i jeste u  problemu na koji je pokusao da ukaze, sad kako ce se nacin na koji je ukazao tretirati  je stvar ukusa. 

 

Nekada se Ginter Gras prerusavao u rudara turskog porekla da izvuce dokaze za diskriminaciju. Novo vreme, nova prerusavanja.

 

Na kraju isto se hvata, nista se ne menja.

Novinar Günter Wallraff u stvari.

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, ronin said:

Novinar Günter Wallraff u stvari.

 

Je li to druga osoba ili mu je  to drugo prezime, ja pamtim ovo Gras?

 

Secam se (during the war momenat) da je Ilustrovana Politika pisala o tome, da li je bio kao neki feljton na bazi knjige. Tata kupovao redovno.

 

Meni je jedna crno-bela fotografija ostala u secanju gde je on onako zamazan ugljenom prasinom, kose ofarabane u zift crno i sa brkovima. To kao od onih stvari koje jednom kad vidis zauvek ti se urezu u pamcenje.

Edited by Moonwalker
Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...