Jump to content
IGNORED

naucni vocap - kad necete da smarate posten svet


betty

Recommended Posts

14 hours ago, maharaja said:

Ima tome već neko vreme: SNS-ovska govna se nameračila na Institut za filozofiju i društvenu teoriju.... i to sve po zakonu koji je donet još za našeg vakta...

ona navodi da je na jos 4 instituta ista situacija,

znam da je na Institutu društvenih nauka tako, 

ali koja su ostala dva?

Link to comment

nisam josh prochitala, ne usudjujem se.

 

tek sad kad raspetljaju finansijske vratolomije oko promisa, ima da bude veselje.plus shto su ljudi navodjeni da donose dugorochne odluke na osnovu pravila.koja se menjaju mesechno :isuse:

 

stabilan sistem pochev od dragana domazeta se chini kao ozbiljna utopija. ko bi reko da cu i to da kazem :isuse: [emoji38]ol:

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

Link to comment
6 hours ago, gospa buba said:

 

tek sad kad raspetljaju finansijske vratolomije oko promisa, ima da bude veselje.

 

 

 

Sta se tu desilo? Taj program je na papiru izgledao pristojno, skoro kao da smo zemlja osnivacica EU.

 

On a different note, iako ne neocekivano, prilicno je sumanuto kako je covid-19 istrazivanje monopolizovalo drustvene nauke. Na tviteru jedva da neko postuje nesto sto ima veze sa poslom, a da nije jos jedan od milion pre-printova o tome kako pandemija utice na XYZ. Logicno je da se time ljudi bave, ali imam utisak da se brzine radi objavljuje bas svasta. A juce citam da se sad u nekim casopisima ceka mesecima na objavu radova prihvacenih pre pandemije, a koji sa istom nemaju veze, jer i urednici primat daju clancima o covidu.

Link to comment
14 hours ago, Kampokei said:

 

Sta se tu desilo? Taj program je na papiru izgledao pristojno, skoro kao da smo zemlja osnivacica EU.

 

On a different note, iako ne neocekivano, prilicno je sumanuto kako je covid-19 istrazivanje monopolizovalo drustvene nauke. Na tviteru jedva da neko postuje nesto sto ima veze sa poslom, a da nije jos jedan od milion pre-printova o tome kako pandemija utice na XYZ. Logicno je da se time ljudi bave, ali imam utisak da se brzine radi objavljuje bas svasta. A juce citam da se sad u nekim casopisima ceka mesecima na objavu radova prihvacenih pre pandemije, a koji sa istom nemaju veze, jer i urednici primat daju clancima o covidu.

nije se josh desilo nishta, samo se finansijski uslovi nekako izgleda menjaju. dobili su da neshto raspishu opet finansije, ali im nisu rekli kako, a modla josh nije stigla nikakva. kad se prijavljivalo bila je jedna pricha o parama za ljude, sada je vec neka druga, a najbolje je shto ce izgleda da ih svedu sve na do trecine sadashnjih lichnih primanja, shto su na pochetku rekli da nema shanse da se desi.

 

za deljenje istrazivachkih meseci se isto promenilo  u medjuvremenu, ne znam tachno kako, ali sad ovi klinci sa promisa ne znaju vishe da li smeju da uchestvuju na idejama (a ko je dobio neke mesece na 2 promisa sigurno ne moze u ideje) i kako ce im se to odraziti na kasnije, bilo shta. jer su ljudi uzimali malo meseci na promisima da bi mogli da neki sachuvaju za ideje, a sad nece moci, a tamo su na promisu  sebi smanjili finansije nepovratno.

 

rekli su da ce u avgustu da ide josh jedan promis, sad kazu da ipak nece. a ljudi se spremali.

 

najgore je shto sa njima ne moze nikakva buducnost da se zamishlja, nego mora ipak izgleda da se grabi sve i odmah, jer posle moze da nema ili moze da ima, ali nepovoljnije. nisam josh ni pochela da se udubljujem u propozicije. neshto mi govori da ce da ih promene bar josh jednom, verovatno kad vec svi apliciramo ubedheni da ce biti tako i nikako drugachije.

 

kovide ignorishemo. to je stvarno za preduzetnike lovce u mutnom kod nas, da se i oni zakache na drzavnu grud. samo josh fale respiratori koji pushtaju muziku :isuse:

 

 

edip. ako neko sa strane ovo chita, nisam poludela, sve imenice postoje u nashoj stvarnosti i povezane su glagolima :rolf:

 

edip@rowanoke. mislish da morash za doktorante odmah da kazesh ime i prezime? mislim da ce i to morati ili da menjaju, ili ce se pisati odvojeni mini projekti za pojedinachne doktorske studije, pa kad ti odobre, onda trazish djaka, ko da smo stvarno bozemprosti njemachka. ili ih nece biti briga. naravno, ja pratim ljude koji prate direktnije, imaju svoje interese i vidim da je vec haos u najavi po raznim tachkama. ali kao bicu u materiji za 10ak dana :isuse:

 

 

 

Edited by gospa buba
Link to comment

to za respiratore mi je fuj, ne mogu da verujem na sta smo dali pare, da se pravi respirator, maske i dezinfikacioni tuneli, bukvalno Zeljko M. sa onim svojim ozonizatorom ima vise kredibiliteta, a debil je.

 

@buba gospa Daaaa, zamisli za trogodisnji projekat moras unapred da znas ime i prezime doktoranda, wtf, a ako ne znas jedini nacin je da ih vodis pod tehnicka lica, usluge tehnickih lica, fuuuj i to mora tipa samo 10 posto da bude celokupnog budzeta, znaci plata mora biti manja od predvidjene 110k.

Bezveze, 

 

ajd mi preporuci nekog ko to zaista prati?

Link to comment

otkud znam, ja moram da prochitam i sama, i chekam neke shto ce kao da znaju (mozda). nema tu mnogo, ako je nestabilan sistem (chitaj pare), menjace ga u hodu. sve shto saznam, javliam, posebmo pikanterije :D

bojim se da cemo se poziva 2006/10 i 2011/19 secati sa setom, kao njemachke [emoji38]ol:

sent from bubamoto

Link to comment

jedino ako nisu promenili statut i druge papire a da vece ne zna. shto nije nemoguce i ne bi bili prvi, jer su vec instituti to radilli, ali ne na tu stranu. jesu na stranu da je direktor bog a vece razvlashceno maksimalno, samo mu se periodichno daje znachaj kada treba da se direktorovo zavrshi. za tu potrebu su i veca delegatska i unapred preparirana, sastav se bira po formulama grdjim nego za skupshtinu. koje se naravno menjaju po.potrebi.

 

granica je predjena za vreme demokrata, kada su formirani upravni odbori gde je vecinu drzala vlada (u svim institutima je tako). i da vece i kad predlozi vecinskog direktora, uo ne prihvati i to je kraj. odavno je tako. divota kad uo hoce tvog choveka, pakao kad nece. niko se nikada nije bunio za princip, samo za imena. za vreme demokrata je teklo ko bog, nasha vlada nash direktor, sad katastrofa. to je tako kad je vaznije da je lako i brzo i shta ce nam.i sistem.i autonomjija. i evo ga iskochi iz mraka.

 

univerzitet se nije bunio, nishta autonomija, jer oni dozivljavaju institute kao svoje samo oko shangajske liste, ostalo ih ne zanima, ni prava ni obaveze, jer josh ne kuca na njihova vrata.

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
14 hours ago, maharaja said:

Danas lepa pobeda Instituta za filozofiju i društvenu teoriju nad SNS ološem. Ozbiljan pritisak sa strane je urodio plodom. Kakva će biti osveta u narednim godinama, videćemo...

ko je ivan vejvoda?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...