Jump to content
IGNORED

naucni vocap - kad necete da smarate posten svet


betty

Recommended Posts

  • 1 month later...

https://twitter.com/CWolberger/status/1002592138478149632

 

 

Reviewing NIH grants now and am amazed that multiple applicants don't know how to generate a link to their MyNCBI bibliography for the biosketch. Folks, set up a bibliography in MyNCBI and use the link under "Share your bibliography with this URL:" And test the link first!

Edited by MilenaS
Link to comment

nije sigurno do toga tamo sada ima dsovaca koliko hocesh. odeljenje koje prima je uvek primarni problem. i shto on nije shvatio kome treba da se svidi. i da uopshte treba.

sent from bubamoto

Link to comment
41 minutes ago, Frank Pembleton said:

Mislim da, na žalost, nije samo do toga što je DS-ovac.
Što je još gore, zapravo...




...shiit has hit the fan....

ej, sada sam videla da je on vecinu radova odradio van Srbije, tako da po statutu nema pravo da se kvalifikuje.

Link to comment
ej, sada sam videla da je on vecinu radova odradio van Srbije, tako da po statutu nema pravo da se kvalifikuje.
postoji i kategorija inostranog chlana. moguce da je on propao izmedju dve stolice administrativno. mislim, mi do ovog veka nismo ni imali nauchnike koji se vracaju.

sent from bubamoto

Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

postoji i kategorija inostranog chlana. moguce da je on propao izmedju dve stolice administrativno. mislim, mi do ovog veka nismo ni imali nauchnike koji se vracaju.

sent from bubamoto
 

e onda je to trebao, jer jasno pise da mora da bude doprinos iznutra, a iskreno, publikacije koje radi u kragujevcu mu nisu baš sjajne.

generalno mi smeta kod tog budjenja H indexa da su to večinom radovi gde je dopisan, nije prvi ili corresponding author.

Link to comment
5 minutes ago, MilenaS said:

e onda je to trebao, jer jasno pise da mora da bude doprinos iznutra, a iskreno, publikacije koje radi u kragujevcu mu nisu baš sjajne.

generalno mi smeta kod tog budjenja H indexa da su to večinom radovi gde je dopisan, nije prvi ili corresponding author.

 

konačno neko ko ima dovoljno naučnog autoriteta da ocenjuje druge šarlatane sa H60 indeksom

Link to comment
59 minutes ago, teacher said:

 

konačno neko ko ima dovoljno naučnog autoriteta da ocenjuje druge šarlatane sa H60 indeksom

 

MilenaS mozda ima poentu, ali to treba i da pokaze.

 

Ako imas 100 radova, od kojih svaki ima 100 autora (oni iz CERNa), onda je tu malo komplikovano izmeriti individualni doprinos.

 

Ponavljam, nisam se petljao u ovaj Stojkovicev slucaj.

Link to comment
4 minutes ago, Budja said:

 

MilenaS mozda ima poentu, ali to treba i da pokaze.

 

Ako imas 100 radova, od kojih svaki ima 100 autora (oni iz CERNa), onda je tu malo komplikovano izmeriti individualni doprinos.

 

Ponavljam, nisam se petljao u ovaj Stojkovicev slucaj.

prilično si oprezan, milenas valjda ima više iskustva u ocenjivanju naučnih radova... 

realno, ja bih sve naučne radnike na žitna polja, pa da rade uz pesmu. dok se to ne desi, pravila za evaluaciju su takva kakva jesu i ista su za sve

Link to comment
15 minutes ago, teacher said:

prilično si oprezan, milenas valjda ima više iskustva u ocenjivanju naučnih radova... 

realno, ja bih sve naučne radnike na žitna polja, pa da rade uz pesmu. dok se to ne desi, pravila za evaluaciju su takva kakva jesu i ista su za sve

Slušajte, svaki student mora da nauči da ocenje naučne radove, kako po težini,kompleksnosti, tako po načinu izvođenja i organizacije.

 

Nije isto ako je jedan rad review vs technical report vs communication vs letter vs full reaserch...

nije isto ako smo 2, 5, 10, 20,

mnogi izdavači imaju posebna pravila kod radova sa više od 10 autora.

 

Ja ne znam rad profesora, ovo što vidim na skolaru google.scholar shvatam da nijedan od najcitanijih radova nije u Srbiji izveden ili osmišljen, ni na jedan od njih on nije prvi ili corresponding author.

 

jedan kolega sa 33 godina ima h index 10, ja kada budem napunila 33, nikada neću dostići taj indeks...

niko me ne tura na rad... jbg žene u STEMU nije nam lako.

 

evo kolegi u labu, pomagala koliko sam mogla, nikada me nije stavio tj dopisao... dok kada sam njemu tražila kalkulacije iz jednog rada što su objavili u Optiku, on i mentor mi rekoše...a moraš sada da ga dopišeš.... 

 

grupa Aerosola u DELFTu je isto tako mahom muškarci, koji žvakaju jedno te isto na sto načina, prosto me sramota o samo plagijata.

možda ni nije samo plagijat nego jedno te isto već 20 godina----

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...