Jump to content
IGNORED

naucni vocap - kad necete da smarate posten svet


betty

Recommended Posts

pre dva dana sam pomislila da ce monstrum mozda ipak da konvergira. lepo zavrshila sve svoje, pobacala duplikate, 2 dana se nishta nije deshavalo. danas otvaram, 10 novih duplikata, znachi chim su objavili produzetak roka, narod je odlozio svoje bavljenje za kraj nedelje. sad me samo zanima koji neuki entitet je otvorio danas svoju listu, ustanovio da sam ja vec unela, a onda uneo sve ponovo. dakle ne mozesh doakati narodu ni sa jedne strane.

mada, moram priznati, na osnovu promena koje se deshavaju realnom vremenu, ili su angazovali (konachno) nekog ko zna shta radi ili su naterali (konachno) one koji ce da uzmu pare da posao i urade kako treba. ili nekako.

ali ovako opet nece konvergirati :sad:

 

 

edip. aj pomozi bobe, prebrojavala sam, izgleda da je neke duplikate pochelo automatski da prepoznaje kao takve i da ih obelezava.

ja u stvari iskreno zelim da ovo uspe. inache cemo morati sve opet i opet, sa sve manje i manje pismenim ekipama <_<

Edited by gospa buba
Link to comment
On 12/9/2017 at 10:09 PM, gospa buba said:

ali ovo je bilo vrlo nezno pismo, imalo je neki daleki i magloviti prizvuk kao ljubimruke milostiva emoji4.png

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

šta znam, meni je imalo prizvuk očaja :)

i beži bre, užasno me iritira već ono uduplano kitnjasto obraćanje svaki put. mislim, nit smo kolege, nit smo si dragi, čemu ljigavljenje.

 

Link to comment

pa ne znam, ono, jeste, istina je da je nas lako razlupati, makar i chisto po ekonomskim parametrima, u srbiji je to ko nishta, svako ko ima vishe od minimalne penzije je bahat i nema shta da se buni. ali moze da bude neprijatno jer shalje foto usvijet, jedino to. a i kad ne znash neshto da uradish i znash da svi znaju da ne znash, isto zna da bude malo bezveze, mi smo  sushtinski neprijatni korisnici :(

meni je na primer fantastichno da mi odbiju od markice 3 dana kad odem sluzbeno u inostranstvo, i opravdano ne mogu da prpvodom dane u bus plusu, jer mora da se shtedi, a onda mi angazuju  'procesorsko' vreme, te skupe radne sate za koje jedva namichu budzet, i to da pune 3 nedelje ispravljam krive drine sedamnaesti put ispochetka. a shto na kraju priche vishe nije moj posao, bio je, ali pre 10 godina i ja sam ga tad uradila, nakon toga trebalo je da stupi na snagu automatika 300%. a, nije. i onda to uradish sa cirka 10k ljudi. a ovamo tupish o kapitalizmu.

Link to comment

ne vidim akademsku zajednicu kao generatora društvenih promena, nekako me svojim (ne)činjenjem po tom pitanju sve ove godine nije ubedila u suprotno.

za slanje foto u svijet mislim da zabole i one koji šalju foto i svijet. propalo milion najava za konkurs - nikom ništa. propao dositej - nikom ništa. toliko ih zabole zbog toga da se čak nisu ni potrudili da sklone kompromitujuće tragove. propašće i ovo sranje i opet će biti isto. svako čudo 3 dana, a posle nazad u suvo preživljavanje. ili doživotni parazitizam, kako ko.

Link to comment
3 hours ago, beyoncé said:

ne vidim akademsku zajednicu kao generatora društvenih promena, nekako me svojim (ne)činjenjem po tom pitanju sve ove godine nije ubedila u suprotno.

za slanje foto u svijet mislim da zabole i one koji šalju foto i svijet. propalo milion najava za konkurs - nikom ništa. propao dositej - nikom ništa. toliko ih zabole zbog toga da se čak nisu ni potrudili da sklone kompromitujuće tragove. propašće i ovo sranje i opet će biti isto. svako čudo 3 dana, a posle nazad u suvo preživljavanje. ili doživotni parazitizam, kako ko.

sve si u pravu, jako me kopka kako će proči ovaj novi vid univerziteta u smislu implementacije

Quote

While the metaphor of entrepreneurial ecosystem has become popular in academia, industry and government, one aspect is almost neglected, the role of universities. In particular, there is a paucity of studies that examine the governance of universities in relation to their engagement within the ecosystem. This paper relates for the first time the governance structure of universities to their capacity to foster the establishment of academic spinoffs. Thanks to a regulatory change imposing to Italian State universities the enrollment of lay members (i.e., external directors) in their board of directors, we can observe their appointment as an exogenous shock. We find that, while half of the universities appoint the minimum required number of lay members, others appoint more, up to creating board of directors where only the rector is not external. Moreover, there is a strong variety in the type of experiential capital that these lay members bring to universities. While some are entrepreneurs or managers of private firms, others are local stakeholders, such as lawyers or members of foundations or chambers of commerce. Such variance is reflected in the stimulus they exert on the creation of spin-offs. Using a regression discontinuity design on a sample of 1234 spin-offs from 66 universities, our longitudinal study of 1122 university-year observations shows that the rate of establishment of technology spin-offs increases more when more entrepreneurs are appointed. Local stakeholders in the university’s board of directors, by contrast, are associated with increased establishments of service-oriented spinoffs.

3

The governance of universities and the establishment of academic spin-offs https://link.springer.com/article/10.1007%2Fs11187-017-9956-5

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Merenje naučnika h-indeksom. Pa nisu ,,najveći", nego najcitiraniji. Što postane jasno kada se vidi lista svetskih ,,najvećih naučnika svih vremena". Kada bi sastavljali listu od 10 najvećih naučnika svih vremena po doprinosu nauci, nijedan od navedenih se ne bi našao na listi.

 

 

No dobro, drago mi je što šira javnost sad bar čula za Dragana Maksimovića :)

Link to comment

Da dodam još nešto...najveći naučnici su oni čiji je doprinos toliko veliki da je postao deo opšte-poznatog znanja koje se ne citira. Citira li neko Njutna kad napiše F = ma? Ili Ajnštajna svaki put kad napiše e = mc^2? Ili Maksvela kada napiše fundamentalne jednačine za elektromagnetizam? Eventualno, ako je rad van oblasti u kojoj se takve stvari jednostavno znaju, citira se neki udžbenik, koji svakako nisu napisali nijedan od navedenih.

Link to comment
Quote
  1. У целокупној докторској дисертацији, више од 33% реченица текста кандидат Синиша Мали преписао је од речи до речи из нецитираних извора. Истовремено, на готово свим странама дисертације постоји значајан проценат неоригиналног текста. На више од 30 страница дисертације налази се текст који је или поптуно или натполовично (више од 50% до 100%) преписан из туђих научних радова, докторских  дисертација, интернет презентација и/или различитих истраживачких извештаја.
 

Ako je ovo istina, ne znam kako su odradili ovu analizu, ovo je kriminalno.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...