Jump to content
IGNORED

revolution, novi dzejdzej


Lrd

Recommended Posts

Pogledao RevolutionMeni je bilo super, nastaviću sigurno da gledam, ali ja sam Fallout i postapo fanatik. Inače su svi čisti, zdravi, lepi, negovani i u slobodno vreme nindže. Ništa specijalno.

Link to comment
  • Replies 134
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Lrd

    37

  • Arkadija

    23

  • porucnik vasic

    11

  • Weenie Pooh

    8

Ja pogledao juče. Šta znam, nisam nešto preterano oduševljen. Ali nije da nema potencijala. Svakako ću pogledati još 3-4 epizode, pa onda odlučiti vredi li ići dalje. :)Očekivao sam da će priča biti o periodu odmah nakon "havarije", što bi meni možda bilo interesantnije, ali ni ovih 15 godina kasnije ne moraju biti loši.Naravno, već ima nekih tehničkih nelogičnosti, a i ovo što kaže Lrd u poslednjoj rečenici. Ali svakako je pravljeno da bude zabava za široke narodne mase, a ne geekove, pa da im oprostim. :DEdit: Mislim da se torenti neće pojaviti na sajtovima kao je što je tvtorrents, jer oni dozvoljavaju da se kači samo ono što je emitovano na TV-u, a to će biti tek 17. septembra. :)

Edited by DrZoidberg
Link to comment
Inače su svi čisti, zdravi, lepi, negovani i u slobodno vreme nindže. Ništa specijalno.
Baš tako, ali nije bilo neinteresantno. Znači gledam sigurno još nekoliko epizoda.I ne mogu, a da ne prokomentarišem. Cipele, ma koliko dobre bile ne mogu da izdrže 15 godina. Ovde svi imaju neke vojničke poluduboke čizme sa gumenim đonom :lolol: , a i svi su lepo dizajnirani u uskim pantalonama sa malo spuštenim strukom. Volim da vidim kada se u postapokaliptičnom ruralnom društvu, vodi računa o satajlingu :lolol:
Link to comment
  • 2 weeks later...

gledao onaj Revolution pilot i jos se razmisljam da l da i drugoj epizodi dam jos jednu sansu.nema struje 15 godina i odjednom smo se svi vratili u srednji vek. i ako ne radi struja, zbog cega ne radi mehanika? nista ja tu ne razumem, al mi kul bilo equilibrium krljanje.a downton abbey mi, jadnicak, bas propao...pogledao i mindy project pilot (stajaznam. vidim da curama moze biti smesno) i go on pilot (nece ovo docekati drugu sezonu. ni ne treba.).

Link to comment
U "odbranu" Revolutiona da kažem da nisu rekli da ne radi samo struja, nego da "staje sve", šta god to značilo. A jeste gabeljavo, ali ja ću da gledam jer se ložim na tematiku.
ma, sve do 'one' krvave scene sam samo srao i pitao se - zasto ne voze biciklove (sta tu moze da 'ne radi'), kako to da su putevi skoro nestali posle 15 godina, zasto niko ne nosi normalnu odecu (il bar jedna osoba da ima t-shirt sa printom, farke ili patike), zasto su koferi u avionu prastari kozni, zasto ovakve apokalipticne serije uvek polaze od premise da ce pri prvom sranju ljudi postati zivotinje, zasto ljudi ne sklanjaju rusevine sa ulice kad je proslo 15 godina...uopste, jako mi je isla na moju musku stvar cinjenica da je sve napravljeno kao da je proslo bar 200 godina (unazad, ne unapred!) a ne bednih 15. al su me poslednjih 15-20 minuta naterali da mozda ipak pogledam jos jednu epizodu i da pokusam da se prepustim bez puno pametovanja.
Link to comment

- samo je pitanje vremena kada će nas pogoditi super cme, tada će sva nezaštićena elektronika stradati, za obnovu elektroenergetskog sistema će trebati meseci, možda čak i nekoliko godina, jednostavno nema dovoljno fabrika koje bi napravile nove transformatore da se zamene stari i to pod uslovom da one rade punom parom, tj da ne dođe do raspada sistema kada se svetla ugasehttp://www.youtube.com/watch?v=jfu1IeJczmo

Link to comment

Dobro, prestanak funcionisanja stvari koje rade na struju mogu da progutam. Videćemo da li će i kako to objašnjavati u toku serije. Ali rad mehanike ne sme da se dovodi u pitanje. To mi je u principu najveća zamerka seriji i verovatno je detalj koji će odneti prevagu da odustanem posle 2-3 epizode.Analogno ovome je da neko kaže da točak više ne može da se kotrlja po putu. Naravno da bi bicikle morale da rade, automobili bi bili skroz normalna pojava. Naravno, bez elektronskih sistema za optimizaciju rada određenih potsklopova, ali to bi bilo više nego upotrebljivo. Ljudi su čak i na Mesec sletali sa minimumom elektronike (molim bez upadica o snimanju "sletanja" u filmskom studiju), avioni leteli bez i trunke iste u 2. svetskom ratu, pa ne bi bilo teško napraviti motocikl ~2030. godine.

Link to comment
Dobro, prestanak funcionisanja stvari koje rade na struju mogu da progutam. Videćemo da li će i kako to objašnjavati u toku serije. Ali rad mehanike ne sme da se dovodi u pitanje. To mi je u principu najveća zamerka seriji i verovatno je detalj koji će odneti prevagu da odustanem posle 2-3 epizode.Analogno ovome je da neko kaže da točak više ne može da se kotrlja po putu. Naravno da bi bicikle morale da rade, automobili bi bili skroz normalna pojava. Naravno, bez elektronskih sistema za optimizaciju rada određenih potsklopova, ali to bi bilo više nego upotrebljivo. Ljudi su čak i na Mesec sletali sa minimumom elektronike (molim bez upadica o snimanju "sletanja" u filmskom studiju), avioni leteli bez i trunke iste u 2. svetskom ratu, pa ne bi bilo teško napraviti motocikl ~2030. godine.
A, Vini? A?
Link to comment
Naravno da bi bicikle morale da rade, automobili bi bili skroz normalna pojava. Naravno, bez elektronskih sistema za optimizaciju rada određenih potsklopova, ali to bi bilo više nego upotrebljivo. Ljudi su čak i na Mesec sletali sa minimumom elektronike (molim bez upadica o snimanju "sletanja" u filmskom studiju), avioni leteli bez i trunke iste u 2. svetskom ratu, pa ne bi bilo teško napraviti motocikl ~2030. godine.
Sem bicilka koji mi je jasno kako radi, na vrtenje padala, jel tako, kako rade ti muzejski automobili i avioni? Valjda im treba neko pogonsko gorivo? Benzin, kerozin, nešto. Valjda ne rade na pomisao :cool: Edited by Arkadija
Link to comment

Pogledao Revolution, prvu epizodu. Šta reći osim tragično. Neka neko objasni gospodi da su i tenkovi radili bez struje, a bogami i mitraljezi, nisu morali da se vrate u doba bodeža i kremenjača, gde baja sa pištoljem koji može da ispali više metaka rula. Jedino pozitivno je što su onu glumicu koja je tumačila kevu (a što je igrala u Lostu, V rimejku...) odmah roknuli da je više ne gledamo u jednoj te istoj ulozi. No, imam osećaj da će se kad-tad vratiti u seriju. Srećom, ja neću biti tu...Sve u svemu, odvratno...ne razumem kako uopšte takve stvari prođu, ko da zeleno svetlo da se to pravi dalje itd.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...