Jump to content
IGNORED

kako ste se evakuisali


le petit nicolas

Recommended Posts

a u tenisicama si putovala? :D da. ovaj drugi deo je tacan. zato sam i pitala.naravno da ne bih lomila glavu oko prakticnih stvari koje se svuda mogu kupiti. ali me proganja strepnja da bi mogao da me strefi neki napad nostalgije a da ne bih imala bas onu stvar koja mi je potrebna za protivnapad jer je nisam ponela. malo komplikovano, ne?
Не, штавише баш је то тај осећај, шта је то што нећемо моћи да купимо тамо. А немаш појма шта је, и нећеш ни знати док те не згоди.А у ствари знаш, и ту не можеш ништа. Не можеш да понесеш људе до којих ти је стало. Зато имамо интернет, па остајемо у вези.Оно, ја сам и пре овога живео коферашки једно време, оне две године док сам био вендегмункаш (мађ. гастарбајтер), а и сећам се добро шверца из Румуније и оно пар пута из Русије, путовало се па се знало где чега може да има или нема, а чега има свуда. Зато данас, кад треба да путујем послом, носим са собом тако мало ствари да се колеге само крсте. Travel light, live dangerously (Brazil)
Link to comment
ovo je vise prica o emotivnim prioritetima.
Ma ovo je prica o luksuznoj evakuaciji :) Svi ti prioriteti su stvar licne percepcije i konstrukcije. Sve sto nam treba otkrijemo sticajem okolnosti i da nam ne treba toliko koliko smo verovali. Cega nema bez toga se moze - zivotna skola to pokazala. Zamisli tek da treba zivu glavu da spasavas! Kakvi emotivni prioriteti kakvi bakraci. Veliki smo mi robovi STVARI. A stvari dodju i prodju.
Link to comment
Veoma bezbolna evakuacija ali to pripisujem mladosti. Odluka donesena za vecerom, u pet ujutro smo vec jezdili auto-putem Bgd-Zg, nigde zive duse (te noci se niko normalan nije vozio). Ponela nesto na brzaka, ni ne secam se tacno kako sam rezonovala. Jedino mi ni dan danas nije jasno kako sam razmisljala kada sam spakovala reket za tenis. Ne znam ni sta se desilo sa njim ... Kasnije sam sukcesivno dopremala knjige i neke sitnice. Danas bi mi evakuacija vec bila problematicna. Ostarilo se, nakupilo se stvari, prioriteti drugaciji ...
Vasa S Tajcic nikad nije putovao bez cetkice za zube i svog reketa sa rama. Ni u doba Interneta nije lako dobaviti odgovarajuci model sa odgovarajucim hvatom. Ni dobrog spanera nije lako naci. Glede selidbi IKEA namestaj je keva, pobacas ga sa iskrenim zadovoljstvom. Jos to djubre nekom mozda i posluzi.
Link to comment
Zamisli tek da treba zivu glavu da spasavas!
znas, muka mi je od tih pacenickih pozicija. necu da zamislim! angry.gif od detinjstva sam se jezila na ono: sto places, posekla si prst? a zamisli kako je onom sto je izgubio celu nogu! (tj. ne budi neskromna, razmazena, stavec)ako se neko lepo, natenane sprema da ide, i ima neke nedoumice kako da se organizuje, i zanima ga kako su drugi ljudi definisali prioritete, kakva im je 'naknadna pamet' (na primer, sta bi sada, sa iskustvom u novoj zemlji, drugacije uradili kada bi opet polazili), ne razumem zasto bi prilog razgovoru bio: spakuj ves i carape :blink: poz
Link to comment
eto, vidis. i za broj gaca trebaju iskustva vec evakuisanih. da li se u novoj zemlji plata prima dvonedeljno ili mesecno?poz
ja dobijam platu mesecno.a ponesoh 2 kofera i rucni prtljag za let na relaciji beograd-frankfurt-berlin. gde god sam se selio u zadnjih 10 godina sa mnom su na diskovima isle i kompletne diskografije par bendova i solista.
Link to comment
znas, muka mi je od tih pacenickih pozicija. necu da zamislim! angry.gif od detinjstva sam se jezila na ono: sto places, posekla si prst? a zamisli kako je onom sto je izgubio celu nogu! (tj. ne budi neskromna, razmazena, stavec)ako se neko lepo, natenane sprema da ide, i ima neke nedoumice kako da se organizuje, i zanima ga kako su drugi ljudi definisali prioritete, kakva im je 'naknadna pamet' (na primer, sta bi sada, sa iskustvom u novoj zemlji, drugacije uradili kada bi opet polazili), ne razumem zasto bi prilog razgovoru bio: spakuj ves i carape :blink: poz
U principu se slazem sa tobom. Nisam ni ja u fazonu da poredim sa ekstremno gorim ali htedoh samo reci koliko smo rastegljivi u krajnjoj liniji. Ja sam imala nekoliko "ekstremnih" premestanja pozicija u svom zivotu i iskustvo mi kaze da nije potrebno puno. Vidim da uglavnom svi kazu isto, najosnovnije da se ne ide go i bos za prvo vreme. Ostalo se nakupi za cas. I tu imamo fantasticnu sposobnost da prikupimo stvari sto potrebnih a sto nepotrebnih. Kada su u pitanju uspomene onda bih rekla da kad stignes u novu sredinu i kada sve treba iz pocetka zapljusne te toliko novih utisaka i moranja da prosto nemas vremena da mislis na tamo neki foto album ili slicno. Naknadno se sve da dopremiti (to ja iz iskustva).
Link to comment
Ja sam imala nekoliko "ekstremnih" premestanja pozicija u svom zivotu i iskustvo mi kaze da nije potrebno puno. Vidim da uglavnom svi kazu isto, najosnovnije da se ne ide go i bos za prvo vreme. Ostalo se nakupi za cas. I tu imamo fantasticnu sposobnost da prikupimo stvari sto potrebnih a sto nepotrebnih. Kada su u pitanju uspomene onda bih rekla da kad stignes u novu sredinu i kada sve treba iz pocetka zapljusne te toliko novih utisaka i moranja da prosto nemas vremena da mislis na tamo neki foto album ili slicno. Naknadno se sve da dopremiti (to ja iz iskustva).
Док нисам заборавио - плата се углавном добија двонедељно или двапут месечно. Разлика је наизглед никаква, међутим једно је 26 а друго 24 чека, тј у првом случају двапут годишње наиђе месец са пет среда или пет петкова (кад већ пада спасовдан), и тих месеци практично улети плата ипо :rolleyes: .Око тог брзог кућења, јесте може се. Најдуже је у ствари трајало опремање кухиње - јер избор шерпи лонаца и осталог не личи баш на оно што се код нас троши. Нема плитке шерпе, нема шерпице, нема лончета од пола литре, али зато постоје сосаре (шерпа од кварта, тј 0,9л, или можда два, са тигањском дршком), сав есцајг је за четири или осам особа - не постоји ништа за 6 или 12, ножеви су строго типизирани, овакви или онакви - нема ножа са назубљеном оштрицом а облог врха, јер овде нико неће сећи и мазати себи нешто за доручак, све је то већ исецкано.Онда се појаве колеге са посла и почну да уваљују своје вишкове. Онај колега с којим сам се дописивао пре доласка је свраћао неколико пута и донео нам... шта све не, пар полица за књиге, некакав назови кауч (футон... најнеудобнији комад дрвенарије што сам икад срео), старо озвучење, гомилу плоча и књига, касније и видео касета, комплет тањира, прибора и посуђа... Књиге др Суса (најмлађа није знала енглески) и слагалице су стигле са неколико страна. Неко је чак донео стари ТВ да нам се нађе за прво време... што нам није много значило јер је хватао једва три канала.После смо се скапирали да су све то којечији вишкови, ствари које им не требају, и да им је било жао да их баце. Колега се чак захваљивао на простору који смо му ослободили... а после смо ми, приликом сваке наредне селидбе (а било их је још три) видели колико тога може сваки пут да се баци без икакве штете :( .
Link to comment
znas, muka mi je od tih pacenickih pozicija. necu da zamislim! angry.gif od detinjstva sam se jezila na ono: sto places, posekla si prst? a zamisli kako je onom sto je izgubio celu nogu! (tj. ne budi neskromna, razmazena, stavec)ako se neko lepo, natenane sprema da ide, i ima neke nedoumice kako da se organizuje, i zanima ga kako su drugi ljudi definisali prioritete, kakva im je 'naknadna pamet' (na primer, sta bi sada, sa iskustvom u novoj zemlji, drugacije uradili kada bi opet polazili), ne razumem zasto bi prilog razgovoru bio: spakuj ves i carape :blink: poz
ali to jeste bio i moj odgovor i moja evakuacija :unsure: a spremala sam se za odlazak 6 mesecipomoglo jeste sto sam predodno dolazila svakih par meseci na po par nedelja i bas zato utvrdila da mi AMA BAS NISTA ne treba od kucei zato jesam krenula sa jednom torbom koja nije imala ni 20kgi nista mi nije trebalo, nista mi nije nedostajalolep, cist pocetak jednog novog divnog zivota :)EDIT: sam transport stvari ili overweight na Surcinu ce da te kosta vise nego sto bi ti trebalo da kupis bas sve, sve sto si mislila da poneses i to kupis ganz novo EDIT2: trzila si prilog razgovoru - ne moze da bude iskreniji i tacniji od mog - da sam slikala tada torbu, mozda bi mi poverovala ... <_< Edited by msmodesty
Link to comment

ma, ok je, modesta :) tvoja evakuacija je relativno blizu. moja, bozezdravljaisrece, bice dalja i neizvesno je kad bih opet dosla u postojbinu. mozda kao kobac, posle osam godina?edit: poznata mi je deracina sa owerweightom. pored ostalog, i zato imam trileme.poz

Edited by le petit nicolas
Link to comment

bice da mi je bas deracina na Surcinu i informacija koliko kosta i koliko je uzasno komplikovana procedura slanja necijih stvari u ovom slucaju iz EU u Srbiju bila na pameti kad sam rekla samo ves i cetkica za zubeopet gledam sa sestrom cene svega i svacega da se covek okuci ovdeIKEA ima dva START paketa za kuhinju - svaki po 100-ak E a u njima SVE za 6 osoba - serpe, lonci, poklopci, tanjiri escajg...ma NISTA, apsolutno nista ti u kuhinji nece trebati sa t dva sjajno zapakovana paketasto se dece tice - cenim da ce im nova zemlja biti toliko zanimljiva i lepa da ce brzo zaboraviti svoje vozicebtw, uvek mogu da ostanu kod bake i deke pa da im se raduju i da znaju da su na sigurnomEDIT: sto ne bi dosla u postojbinu cesce?sa ovim cenama avionskih karata i sa ovoliko letova svaki dan, gde god da si na svetu, mozes da dolazis u postojbinu bar jednom godisnje - naravno samo pod uslovom da hoces da dodjes :D

Edited by msmodesty
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...