Jump to content
IGNORED

3 na 3


Zaz_pi

Recommended Posts

Ja pisao to onomad u par navrata i svi me napusise. Ako se vec vodi kao profi sport i postoje neke nagrade, ocekivao bi covek da igraju igraci zverine, da bude kucanja, atleticizma na sve strane, vrhunskih sutera, svega... a ono ima debelih likova sa stomacima, mrsavih, niskih, smesnih... Jebem li ga, meni su i dalje jadni i ovi Bulut i slicni koji vaze za najjace, a ove ostale da ne komentarisem. Umesto sto kao pustaju neku kvazi musku igru sa dosta kontakta, bolje da se svira vise faulova kao u kosarci a da igraju igraci koji zapravo znaju basketa a ne kao da se krljaju i ono kao zestoki su i zajebani. Pakao.

Link to comment
11 minutes ago, Zli Gli said:

Ja pisao to onomad u par navrata i svi me napusise. Ako se vec vodi kao profi sport i postoje neke nagrade, ocekivao bi covek da igraju igraci zverine, da bude kucanja, atleticizma na sve strane, vrhunskih sutera, svega... a ono ima debelih likova sa stomacima, mrsavih, niskih, smesnih... Jebem li ga, meni su i dalje jadni i ovi Bulut i slicni koji vaze za najjace, a ove ostale da ne komentarisem. Umesto sto kao pustaju neku kvazi musku igru sa dosta kontakta, bolje da se svira vise faulova kao u kosarci a da igraju igraci koji zapravo znaju basketa a ne kao da se krljaju i ono kao zestoki su i zajebani. Pakao.

Juče neki lav naš, brat blizanac Teše Tešanovića, dok su pokušavali da stignu rezultat, potpuno neometan promaši otvoreno polaganje zbog koga u klasičnoj košarci popio ne klupu, već vjerovatno bi mu bilo savjetovano da promijeni sport (ne dodirnu lopta obruč), a odmah nakon toga ispuca neku divljačku trojku preko ruke gdje je promašio tablu. Urnisao ih je neki debeli koji ima građu koju bi jedino mogao da iskoristi kao neki ofanzivni linijaš ili neki poluamaterski bokser, za trajanje cijele utakmice sam vidio jedan i po neki timski košarkaški potez (neki cut i povratnu), plus realno je negledljivo zbog tog sjeckanja i silovanja. 

Možda sam gledao pogrešnu utakmicu, ali ovo je daleko od ozbiljne košarke. Zapravo većinu toga što sam gledao nije 3 na 3, već 1 na 1 plus 1 na 1 i uz to još jednom 1 na 1. 

Edited by James Marshall
Link to comment

Urnisao ih je lik koji odlicno sutira trojke vec godinama. To nema veze sa kilazom. Ta ekipa Pirana je dobijala i atletske ekipe iz Severne Amerike godinama unazad.

Imali su problem da ga brane jer imju visokog igraca koji ne moze da isrpati nize i pokretljivije jer se zamorio pa ovaj ostane sam.

To se desava u skoro svakoj ekipi jer ovo nije kosarka i nemas 5 igraca u rotaciji koji mogu da popune preuzimanje i rupu nakon izlaska viseg i sporijeg igraca.

Zato se puno vrti igra 2 na 2.

Ovo je polufinale od juce, Piran protiv San Franciska.

SF ima izuzetno viskog i skocnog igraca, sto se moze videti kako kuca tokom utakmice,

 

 

Cak je i izuzetno pokretan za svoju visinu.

 

Sto se tice promasaja polaganja, to se mnogo cesce desava od ocekivanja narocito kada je u velikoj brzini igrac i zato Ameri tada kucaju jer je sigurnije.

 

Ovo nije kosarka sa 5 igraca. Drugacija je rotacija.

Dopusta se veci kontakt sto mnogim igracima kosarke smeta i ne mogu da trpe.

Ko je imao prilike imao da igra basket 3x3 sa profi kosarksima zna kako mogu da se iznerviraju i trazi prekrsaje za nesto seto se na basketu smatra normlano.

Dosta igraca ne trpi jak fizicki kontakt.

Link to comment

Nije to toliko lose samo treba prihvatiti da nije kosarka nego basket jbg i to dosta drugaciji basket od onog na koji su ljudi navikli. Osim kriterijuma i napada pomalo se zaboravlja najbitnija razlika, lopta je manja a iste tezine. 

Link to comment
46 minutes ago, pasha said:

Dopusta se veci kontakt sto mnogim igracima kosarke smeta i ne mogu da trpe.

Ko je imao prilike imao da igra basket 3x3 sa profi kosarksima zna kako mogu da se iznerviraju i trazi prekrsaje za nesto seto se na basketu smatra normlano.

Dosta igraca ne trpi jak fizicki kontakt.

 

 

Kosarkasima moze da smeta samo u smislu da im se to ne igra jer u kosarci zaradjuju vise, inace kad bi se iscimali isekli bi ove najstrasnije. Tri random lika iz Mege/Krke/FMPa bi ih unakazili kad bi imali neki motiv u tome, posto su profi igraci i brzi i jaci i skocniji od ovih. Meni ovo izgleda bas amaterski, sporo, lose, jebem li ga.

Link to comment

Ja bih onako odokativno tvrdio da je ovaj tempo kojim se igra 3x3 brzi od tempa KLS lige, brutalno je, nema stajanja do kraja partije.

 

Btw. ovi likovi iz ekipe "Zemun" treniraju u teretani u koju ja ponekad svracam, ovaj Nikola Vukovic (tako se valjda zove) je potpuna zver, visok, siroka ramena, ocrtavaju mu se misice ko Robinsonu. E a onda pored njega je ovaj oklembeseni, valjda da nivelise razliku :D

Link to comment
9 minutes ago, goofs said:

Ja bih onako odokativno tvrdio da je ovaj tempo kojim se igra 3x3 brzi od tempa KLS lige, brutalno je, nema stajanja do kraja partije.

 

Btw. ovi likovi iz ekipe "Zemun" treniraju u teretani u koju ja ponekad svracam, ovaj Nikola Vukovic (tako se valjda zove) je potpuna zver, visok, siroka ramena, ocrtavaju mu se misice ko Robinsonu. E a onda pored njega je ovaj oklembeseni, valjda da nivelise razliku :D

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...