Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

Evo, sad sam pitao matorce da mi potvre, očekivao sam smešno podrazumevajuće podsmevanje ali dobio više. Kevin brat može biti samo ujak a ćaletov samo stric. Ujna i Strina,hvala Bobu, nisu krni rod. ali svoju oznaku dobijaju udajom.

 

A svaka sestra, i ćaletova i kevina je tetka.

Svaka!

 

Rodna ravnopravnost alert.

Link to comment
5 hours ago, gospa buba said:

ne izazivaj :dry: emoji38.pngol:

sent from bubamoto
 

 

 

:lolol:

 

Hvala  :wub:

 

Ali ovog puta nisam planirao da idem dalje od prvog posta. Samo napisao zapažanje a ostali nek tumače, ako žele.

 

Ja sad uglavnom na netu tražim škole o teoriji muzike i pokušavam da naučim slepo kucanje.

Link to comment
  • 3 weeks later...

verovatno je ovo mesto da pitam. sa "prevodilačkih bisera" kopirao sam ovaj deo.

Quote

Koga zvati u Srbiji?

Nasilje u porodici može se prijaviti policiji na broj 192 ili na 0800-100-600

Ženski centar SOS telefon protiv nasilja nad ženama i decom radnim danom od 10 do 20 časova 011/2645-328

SOS telefon namenjen ženama žrtvama porodičnog nasilja 0800-222-003

SOS telefon za žene i decu žrtve nasilja od 14 od 18 časova 011/3626-006

SOS Dečja linija „Broj za problem tvoj" besplatni i poverljivi pozivi 0800-123456

Autonomni ženski centar - SOS telefon za podršku ženama žrtvama nasilja 0800 100 007

glupo mi je da zovem, samo me zanima da li se na ove 0800 telefone javlja ono čuveno "dobili ste ......" ili osoba kojoj prijavljujete i ona reaguje. i da li su ti 0800 dostupni sa koje god mreže pozivate.

Link to comment
  • 4 weeks later...

jučerašnja rasprava na poslu - da li je kabinet finske premijerke loš jer ga vode mlade žene

 

girlpower3.jpg

 

s leva na desno: minisarska obrazovazovanja 32g, ministarka finansija 32g, premijerka 34g, ministarka unutrašnjih poslova 34g

 

kolega rus (mlad otvoren, anti-putin, obrazovan, bukvalno nema ega što sam možda video par put u životu), pokazuje na telefonu sliku iznad i počinje da priča koliko to nema smisla, kako će one da vode državu itd.

pitam ga da li su trebale biti dede kojima vire dlake iz ušiju da bi imali njegovo poverenje. odgovara da će te dede biti ispod njih i da ih oni neće moći upravljati njima i da će zato propasti vlada. onda ide rasprava o tome koliko je poverenje među ljudima u skandinavskim zemljama pa nema backstabinga i koliko je sređeniji sistem...

i onda ga pitam od vremena sovjetskog saveza koliko je žena bilo bitno na političkoj sceni rusije i dolazimo do broja od nula. marija zaharova je ćak negativan primer, jer je drže kao puppet. jedine značajnije žene koje je mogao da se seti u ruskom društvu je valentina tereškova.

 

anyhow, zaključak je da je stvar do društva i da mora da se cure guraju svuda da bi postalo normalno da imaš žene na pozicijama.

drugi zaključak je da su devojke iz kancelarije popizdele na kolegu i sada mu se na svako pitanje odgovara sa nekom doskočicom o njegovom odnosu prema ženama

 

imate li nekih misli o finskom kabinetu?

 

 

Link to comment

Pa ok, ali pokušavam da vratim film u vreme kad sam imao godina samo koliko ona sad, i mislim da ništa zrelije nisam razmišljao niti pametniji bio nego ovako mator. 

Sasvim su to ok godine za ozbiljno bavljenje bilo čime.

Edited by ToniAdams
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...