Jump to content
IGNORED

Пут у средиште земље


Прслин

Recommended Posts

  • Replies 318
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Прслин

    66

  • đorđe geprat

    20

  • Tale

    16

  • Dr Arslanagić

    16

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hahaha, slobodne srpske planine. Sad sam imao flesh na dedu (skojevca) koji je kada popije malo vise vina uvece u nasoj vikendici u Belanovici tako zvao okolna brda. Uz obavezan pokret rukom, da ih obelezi sve valjda :D

Brate, realno deda je bio ozbiljan JURAO nego vam je dao prevod te reci za ta vremena - skoj.

Link to comment

Јуче у јарку на Букуљи пронађена џукелица од шест-седам недеља. Испузала на пут у јако лошем стању. Однета у Аранђеловац код ветеринара ("Никита", ветеринар Снежа, за сваку похвалу). Опрана, очишћена од паразита, ситне ране самиране, крупних срећом није било. Том приликом због испољене храбрости и срчаности проглашена за Посавског гонича. Донета у двориште, нахрањена, напојена. Растрчала се (врло условно ово схватити јер је пар сати пре тога била полумртва) по јучерашњем сунцу, добро се ноћас наспавала и у експресном року уваљена једном од локалних ловаца, на радост наше џукеле која је све то време затворена како би избегла фасовање глиста. Сада може и пиво да се отвори. :)

Link to comment

Какво пријатно поподне у порти сеоске цркве! Отишао да пијем кафу са парохом, а уз кафу добио врхунску ракију, смокве и сет успомена из призренске богословије у доба када је њоме управљао будући патријарх Павле, из деведесетих - од опозиционих демонстрација до доласка избеглица у Олуји и, наравно, неопходну дозу дневне политике, од сиријских избеглица до Томе и Вучића.

 

Илустрације ради, само један детаљ: поводом Сиријаца сматра да смо у великој опасности - да се огрешимо о њих јер су мученици којима ваља помоћи.

 

Човека бих преписао свим форумашима који су пуни предрасуда према СПЦ. Ма, и не бих: чувам њега, његову ракију и његове смокве за своје летње дане. :)

Link to comment

Их, једног веома посебног владику за једног сасвим обичног пароха... Не пристајем, то би била превара.

 

Ближи се повратак у град. Наравно да ми се не иде назад, али капирам да ће све што опарају гужва, хистерија и обавезе окрпити вај-фај, ПС4 и неколико нових видео игара које очекујем у јесен. Игра, не нужно пастирска, је то што ослобађа. :nobles:

Link to comment

Знам да горите од жеље да сазнате шта је хит данашњег вашара у Аранђеловцу. Е, па, миришљаве чарапе и накит од хируршког челика, ако баш морате да знате. :fantom:

Link to comment
  • 4 months later...

-10, пуцкета дрво у смедеревцу, жена задремала, јједан клинац гледа Симпсоне, са другим играм Open Fire... Уз мало среће ускоро ће ме издати батерија на мобилном и нећу бар до сутра провалити ко је од мојих пријатеља умислио да је Нова година вечерас. :fantom:

Link to comment

Можда је рекао "Нова година"?

 

Јутрос нам ушетао срндаћ у двориште. Нешто касније је на прво дрво у шуми који нас окружује слетела нека џиновска црна птица белих груди. Могуће да је сова, али нека прерасла. Сада сам скувао кафу и чекам медведа. :sleep:

Link to comment

Нешто касније је на прво дрво у шуми који нас окружује слетела нека џиновска црна птица белих груди.

Oro?

Link to comment

И мени је пало на памет, мада су овде орлови ретки, а има пуно јастребова. Гугловао сам и нисам нашао ниједног са белим грудима, па рекох да је сова. Мада би совину главуџу препознао одмах, док ми је овде главни утисак била телесина. Рекао бих да има метар у висину када стоји на грани.

 

Da, hm, vracarska suma i srndaci. Stas to pojo?

Поп'о, не пој'о. Ракију са тартуфима. :sleep:

 

Сада ми свратио комшија са брда. Купио "нову Ладу Ниву '88 годиште". Други комшија хоће да мења своју 2003. за ову из '88. јер нова има серво, што му не одговара јер "врти к'о на Вилису и не може да наанишани пут у првој". Овај што има '88. неће да се мења, каже "Нисам луд да ми плива". Вилис је џип из војске, зна ко је служио педесетих као ова два осамдесетогодишњака. :lol:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...