Jump to content
IGNORED

Uopsteni saveti


Venom

Recommended Posts

a pa ja zaboravih moje roditelje. ko da sam ja njima bila roditelj a ne oni meni. valjda zato nikad nisam bila sa deckom koji pije, kocka, i pusi. samo jedan je pusio i popio bi jedno pivo nedeljno. svi ostali ne piju alkohol uopste niti sam se ikada svadjala vise od jednom u vezi. prvi put pustim i to je to. posle toga moze samo da se prica. nista vika, drama i ostala sranja. kome se svidja okej, kome ne, slobodno moze da ode. nisam jedina niti poslednja. 

 

ta anksioznost je kao crv. bas moramo da pazimo da nas ne savlada. 

Link to comment

Pa kako možeš da se ne svađaš? 

Meni to nejasno :D

 

Kad čujem nekog da mi kaže mi se nikada nismo posvađali meni tu nešto opasno smrdi. 

 

Al ja volem da se svađam. 

Link to comment
41 minutes ago, nisam ja said:

Pa kako možeš da se ne svađaš? 

Meni to nejasno :D

 

Kad čujem nekog da mi kaže mi se nikada nismo posvađali meni tu nešto opasno smrdi. 

 

Al ja volem da se svađam. 

 

 

kakav  si ti manijak i sadista :laugh:

samo sto dalje od mene jer ja sam super chill :kralj:

kad bi mi samo povisio ton vec bi bio u proslosti...

ma ajde bre... kakvo crpljenje energije. volEm da uzivam. da blejimo, skitamo, mazimo se...a ne da me tu drkas, ima drugih zena/devojaka koje ce to da trpe ili da cak vole. 

 

sve moze razgovorom da se resi. nema ljubomore, nema zavisti...

 

kad mi ovaj moj kaze da ima neku simpatiju u italiji i kako ga zove da dodje tamo, ma idi bre molim te, ostani sto duze! :evil:

 

da samo znaju one koliko on mesecno kosta :lolol:, pa ne bi trosile ni sekund vise poruke. to samo ja budala....a sta cu, moj je, volim ga.:.sve mu dozvoljeno, opusten,  my protector, voli da uziva slicno ko ja :wub:

Edited by mustang
Link to comment
  • 3 months later...
On 16.10.2019. at 9:45, morgana said:

ptsp je dijagnoza (nije me niko tukao, silovao, drzao u podrumu niti sam bila u vijetnamu, sto su ceste medijske slike tog problema,

 

I ja imam PTSP.  Razlog je jedan ozbiljan zdravstveni problem koji traje od 84.godine ( od detinjstva ) ali sam dijagnozu PTSP-a dobila 2006. posle jedne jake traume.

 

I dan danas pijem antidepresiv i ansiolitik, radila sam dosta davno i KBT i REBT terapiju, ali mi te terapije nisu pomogle.

 

Nemam finansijske mogućnosti da idem na neku privatnu psihoterapiju, a i ne znam ko se bavi isključivo PTSP-om. 

 

Ali, živim sa tim i trudim se da normalno funkcionišem a zbog zdravstvenih problema sam morala da odem u inv. penziju. 

 

Mogla bih još da pišem i o depresiji, anksioznosti i sličnim problemima, ali ovo nije tema predviđena za to. :)

 

 

 

 

Link to comment
On 31.1.2020. at 18:25, Dzudi said:

 

I ja imam PTSP.  Razlog je jedan ozbiljan zdravstveni problem koji traje od 84.godine ( od detinjstva ) ali sam dijagnozu PTSP-a dobila 2006. posle jedne jake traume.

 

I dan danas pijem antidepresiv i ansiolitik, radila sam dosta davno i KBT i REBT terapiju, ali mi te terapije nisu pomogle.

 

Nemam finansijske mogućnosti da idem na neku privatnu psihoterapiju, a i ne znam ko se bavi isključivo PTSP-om. 

 

Ali, živim sa tim i trudim se da normalno funkcionišem a zbog zdravstvenih problema sam morala da odem u inv. penziju. 

 

Mogla bih još da pišem i o depresiji, anksioznosti i sličnim problemima, ali ovo nije tema predviđena za to. :)

 

 

 

 

 

Nadam se da si uspjela koliko toliko da ublazis problem :)

 

Ova dr kod koje ja idem, Ksenija Opincal, se bavi i PTSP-om, u smislu akcenta u karijeri.

Radi u Euromedic-u Cvijicevoj.

Moja prijateljica od koje sam i cula za dr Opincal (ne znajuci unaprijed prijateljicinu niti svoju dijagnozu) takodje ima PTSP i dobra iskustva sa njom.

Pregled je 2500 dinara, psihoterapijski razgovori su mi trajali mislim oko 40 minuta, to je nekako bilo smisleno u odnosu na tok seanse, a ne znam da li je termin standardizovan.

 

Sad se nesto prisjecam, u emisiji U raljama osecanja na Radio Aparatu gostovao je mladji psihoterapeut koji se bavio traumama, pokusacu da nadjem njegovo ime.

 

Pisi o depresiji i anksioznosti, ovaj topik je sasvim dobar za to, a zamolicemo moderatora da splituje na novu temu ako treba :)

 

Izvini sto kasnim sa odgovorom.

 

edit, taj mladi psiholog je Marko Tomasevic, psihoterapeut pod supervizijom, dakle na pocetku karijere

Edited by morgana
Link to comment

@morgana beskrajno mnogo hvala za informacije. Znam da je Euromedic jako povoljna klinika-radila sam tu i skener i lab.analize i još ne znam koliko pregleda. Nisam obratila pažnju da imaju i psihijatre i psihoterapeute.  Hvala i za ime ovog mladog psihoterapeuta.

 

Evo i ja molim admin-mod tim da se ovih nekoliko postova splituje u novu temu. Sigurno ćemo svojim pisanjem ohrabriti još nekoga da se otvori. 

 

Forum je anoniman i mislim da ta anonimnost omogućava više otvorenosti. 

 

Što se tiče mog problema, delimično je rešen. Samo je desno koleno operisano, levo nije. Valjda i zbog toga još imam flešbek fenomene i noćne more.

 

PTSP je dosadan poremećaj, tako mi je stalno govorila moja prva psih. I jeste, flešbekovi i razmišljanja o traumi i budućoj traumi znaju da budu dosadni.

 

Uz PTSP nekako je "normalno" da idu depresija i anksioznost i panični napadi ponekad.

 

Depresija je već skoro godinu i nešto dana u remisiji, anksioznost je tu, flešbekovi su tu, ali sa njima MOŽE da se živi. 

 

Mogu da pišem i detaljnije o depresiji, da ispričam svoju priču, ali bilo bi ok da se postovi splituju, ovako se offuje tema..

 

U svakom slučaju Morgana, želim ti mnogo sreće..pobedićemo taj PTSP..:heart: 

Link to comment

bice sve ok :heart:

 

terapija gotovo svima pomogne makar utoliko da olaksa tj svede simptome na podnosljiviju mjeru.

 

ja sam u remisiji od novembra, vise ne pijem tablete za spavanje (hvala bogu, jer sam sa njima danju bila sedirana) a antidepresivom tj anksiolitikom, sto je u mom slucaju elicea tj escitalopram, drzim ostale simptome pod kontrolom. uskoro se skidam sa elicee.

 

meni je glavni problem bila stalna osjetljivost i nanovo prozivljavanje traume, retraumatizacija (dok se nisam sasvim udaljila iz situacije koja mi je smetala) poslije toga ruminacija i povremeno panicni napadi i jebena nesanica.

 

imala sam dosta srece da mi prvi lijek koji sam pila odgovara, kao i da mi dr odnosno psihoterapeut bude ok. nemaju svi takvu okolnost, ali za preovladjujucu vecinu vazi da ce vremenom naci miks terapije i farmakoterapije koji im pomaze.

 

drzim palceve da rijesis anksioznost i flesbekove! i da obje idemo dalje sa zivotom :cool:

Link to comment

Hvala Bubi :) 

 

Mene ovo vreme vraća u blagu depresiju, pod kontrolom je i valjda je i normalno da se tako osećam kada je ovakvo vreme. Jedva čekam proleće.

 

Što se PTSP-a tiče..morala bih prvo kod ortopeda da čujem da li mogu da operišem i levo koleno ( pošto je patela već izletala xy puta )...i nekako mislim kad to sredim, kad budem sigurna da više neće biti prave, fizičke povrede, da tek onda mogu da tražim psihoterapeuta...

 

Pre nikako, jer znam da je ovaj strah realan, da trauma može da se vrati..kada se najmanje nadam.

 

Strašno je kada si non-stop na oprezu..pisala sam o tome na blogu...ne znam da li može da se stavi link ( da li sme po Pravilniku )... 

 

Link to comment
  • 4 months later...

back in the days kad je to u mom okruzenju bilo aktuelno pricalo se da su duzi skejtovi stabilniji i laksi za pocetak, kratki su opaki za trikove i skejt-park, sumnjam da ce klinjo odmah tamo ici.

Link to comment
  • 1 month later...
On 10.6.2020. at 10:35, Caligula said:

Treba mi instant informacija, koji je skejt najbolji za dete od sedam godina? Kratak ili longbord, dete je pocetnik?

 

Zna li neko?

Kupi joj neki  pennyboard, 22incha, mala he bas

Kakav crni longbord, jeste stabilniji al nece moci nista da manevrise. Kad malo poraste malo duzi kruzer, npr oxelo il dehatlona

Ako ima afinitete za trikove, rampe i skejt park a ne samo voznju onda skejtbord(klasicni) sa malim, tvrdim tockovima. Kad napyni 10 god dodjite kod mene da proba surfskejt, ne mora se odgurivati, samo pumping, bukvalno surf na betonu, vozi se kukovima

 

A sta ce ovo na ovoh temi, dosla da pitam nesto i vidim tvoje pitanje pa eto..

 

 

Moje pitanje- ima neko preporuku za kremu za rane/oziljke, koristila sam cink vitaminsku kremu i pantenol al koza gde mi otpala krasta jos crvena, hrapava, i boli cak na dodir

Da ne idem kod lekara u ovoh situaciji, a u apotwkama sve neki zutokljunci, ne ylivaju poverenje nj.preporuke

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...