Jump to content
IGNORED

Sloboda volje


Bakemono

Recommended Posts

nego sada ozbiljno i kauboj i jolanda su primer, odnosno njihovi stavovi u prijeporima o umetnosti i moralu,za to kako jedna forma realizma postaje solipsizam.Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Edited by kim_philby
Link to comment
  • Replies 658
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    150

  • jolanda.kirschner

    148

  • Bakemono

    92

  • bergasa19

    56

nego sada ozbiljno i kauboj i jolanda su primer, odnosno njihovi stavovi u prijeporima o umetnosti i moralu,za to kako jedna forma realizma postaje solipsizam.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Dok ne dohvate stvar-po-sebi ništa ne priznaju. Ali, to po definiciji nije moguće. Ergo - sve je taština i sve je laž, i sve je iluzija, i sve je simlakrum.
Link to comment
Dok ne dohvate stvar-po-sebi ništa ne priznaju. Ali, to po definiciji nije moguće. Ergo - sve je taština i sve je laž, i sve je iluzija, i sve je simlakrum.
pa to je zapravo randicin objektivizam.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment

@lostfanA sta bi po tebi trebalo da urade? Da me verbalno lincuju? Mislim, postoji i ta opcija, ali ja se drzim Kroulija, to je ono u mom potpisu sto se toga tice. @kim philby, na koji nacin sam te uvredila, necu moci da spavam od grize savesti ako mi ne kazes? Da li je za tebe 'lose' ako neko prevari partnera? Za mene ne postoji univerzalno dobro ili lose, ako to pitas.@Syme, zasto su po tebi nemoralne stvari kao sto su sex van braka, opijanje, tracarenje nekoga ko za to nikada nece saznati?Inace, kada vidim toliku kuknjavu, zgrazavanje mojim nacinom pisanja, ne mogu a da se ne zapitam zbog cega odgovarate na moje pisanje? Motivi, porivi?

Link to comment

E da, @Adams - e, interesovanja za razne stvari je ono sto nas cini zivima. A sto vise znamo, to sve manje mozemo da pravimo zakljucke. Forumi (kao u antickoj Grckoj) i sluze za razmenu misljenja i odbranu svojih stavova, a zakljucci ne doprinose diskusiji.

Link to comment
@Syme, zasto su po tebi nemoralne stvari kao sto su sex van braka, opijanje, tracarenje nekoga ko za to nikada nece saznati?
Jesi li ti glupa, funkcionalno nepismena ili sam ti prosto nesimpatičan pa me zamajavaš?
Link to comment
Inace, kada vidim toliku kuknjavu, zgrazavanje mojim nacinom pisanja, ne mogu a da se ne zapitam zbog cega odgovarate na moje pisanje? Motivi, porivi?
jedno benevolantno tumačenje bilo bi docendo discimus. druga moguća tumačenja drugom prilikom ...
Link to comment
Kako to misliš?
Ovakve pokusaje duhovitosti sam vec vidjala, pre deset godina u mojoj skoli. Ako ce to da te utesi, mnogi ljudi nikada ne odrastu, valjda jedu previse plazma keksa. Edited by jolanda.kirschner
Link to comment
Ovakvi pokušaji duhovitosti sam već vidjala. Pre deset godina u mojoj školi. Ako će da te utesi, mnogi ljudi nikada ne odrastu, valjda jedu dosta plazma keksa.
Zašto misliš da se od plazme ne raste?
Link to comment
nego sada ozbiljno i kauboj i jolanda su primer, odnosno njihovi stavovi u prijeporima o umetnosti i moralu,za to kako jedna forma realizma postaje solipsizam.
Dok ne dohvate stvar-po-sebi ništa ne priznaju. Ali, to po definiciji nije moguće. Ergo - sve je taština i sve je laž, i sve je iluzija, i sve je simlakrum.
Ma bitno da ste vi pametni. Vi kad bi otisli na veceru kod neke familije alternativaca (po mogucstvu i levicara) i kada bi vas ponudili pitom uz slagvort "mi verujemo da od govana moze pita da se pravi" , ta pita bi te veceri bila pojedena i to samo zato sto ste nenadjebivo kul.Pa jebote, svaki covek kada vidi neko drustveno iscashenje ima dva puta: ili da pita "a koji je ovo qratz?" ili da tihuje.Jebes tihovanje.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...