Jump to content
IGNORED

Najgora navlakusa


Аврам Гојић

Recommended Posts

3 hours ago, Willow said:

 

Super ide sa bananom ili jabukom. Isečeš bananu/jabuku na kriške, pa na to kikiriki puter i tako hasaš.

A dobar je i sendvič - hleb, kikiriki puter, pa preko toga kriške banane ili neki žele od ribizla ili slično. 

pravi Amerkanac jede kikiriki puter ili tako, s nasecenim jabukama, ili namazan na hleb sa dzemom, videti recimo Kevin Spacy u House of Cards.

druga varijanta je cesca.

Link to comment
1 hour ago, Mil@n said:

Probao sam da namažem na leba, bukvalno sam, jedva gutao :)

Hawaii Mate 10 Pro
 

to je i meni problem s kikiriki puterom na hlebu, nejestivo mi je. ali ako hleb tostiras pa namazes dok je vruc, puter se istopi i struktura je drugacija. jos dodas preko neki dzem/pekmez to je to. sasvim drugaciji i ukus i osecaj, milina kako klizi niz grlo. 

Link to comment

Ama tanko se maže. Na tost pa preko prešaraš neki dobar med. Ili još bolje onaj suncokretov koji sam imao što je ušećeren ali nekako kremast. Uz to neko mleko/kafa. Bademov puter još bolje. 

Proteinski šejk - banana, knknrnkn puter, mleko. 

Link to comment

pa to ti kazem..a ova darling me pita sto ne pravim kikiriki puter sama..samo mi jos to treba u zivotu..ni ne kupujem ga vise..

 

 

a sad mi se pije kafa kad vas citam sa tim presama i moka pot-ovima..

Link to comment
On 10.10.2018. at 20:31, beta kentauri said:

izbegavam da ga držim u kući jer ga jedem kašikom iz tegle. onda tegla traje dva dana.

 

Da se vratimo na ključnu rečenicu u ovoj kratkoj diskusiji o puteru od kikirikija.

Kolika je to tegla, koja je to kašika i da li se u dan računa vreme od izlaska do zalaska sunca oko 21. decembra na severnoj polulopti?

Link to comment
15 hours ago, darling said:

Jel se isti ukus razvije ako zvaces leba i kikirikija u isto vreme?

nikad mi nije palo na pamet da probam. 

 

ali zato ako namazes kikiriki puter na rice cake dobijes zdravu (uslovno) verziju smokija. 

 

Image result for rice cakes

Link to comment
  • 3 weeks later...
On 11.10.2018. at 6:39, Ras said:

Ikea ima dve prese (bodum) u ponudi, od 0,4l i mislim dvostruko vecu. Cena je okvirno 800 i 1200 din.

Za FP nisu potrebni dodatni filteri, filter je sastavni deo klipa.

Kupio ovu presu, i pominjanu dm kafu u crnom pakovanju od 250g, nije bilo one druge od 500g. Nije loše uopšte, hvala na savetima. :)

Ova je espresso a ona klasik, jel ta druga krupnije mlevena?

Koliko vidim, obe su pogodne za presu, mada na ovoj piše da je za aparate.

Edited by mraki
Link to comment

Nisam još uvek probao nijednu od tih DM kafa.

Za FP se preporučuje nešto krupnije mlevena kafa, a očigledan razlog bi bio eleminacija taloga iz napitka.

Poput ostalog (temperatura vode, vreme natapanja kafe i sl), probaš i primenjuješ ono što ti odgovara.

Link to comment
  • 5 months later...
  • 2 months later...
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...