Jump to content
IGNORED

Najgora navlakusa


Аврам Гојић

Recommended Posts

Instant kafa je esencija božanskog napitka, spremna da u kosmičkim brodovima putuje eonima i da piči svetlosne godine, ona u sebi sadrži sveti graal domaćinskog zajutrka,  tu je nauka teleporovala sve što vredi iz čarobnog zrna kafe. Onda kada nikog na Zemlji ne bude da peče kafu do boje mlečne čokolade i da je melje 5 minuta pre varenja, ostaće kafa kao vaskrsla Isusova neskafica da vozdiže ljude, neke nove ljude na dalekim planetama.

 

A turska kafa, iliti grčka kafa politički korektno posle okupacije Kipra, je kuvano blato po Boldrikovom receptu iz rovova I svetskog rata. To je zabava ciganskih gatara i proletera koji puše 57 garacim prstima.

Link to comment

Kupio sam i ja pre nekog vremena kikiriki puter, jel, da probam.

Al malo mi je konfuzno sa čime da ga konzumiram... Prejak je, i po malo nedefinisanog ukusa između slanog i slatkog... Ostavlja me zbunjenog i eno ga u frižu čeka svoj momenat...

Link to comment
3 minutes ago, Mil@n said:

Kupio sam i ja pre nekog vremena kikiriki puter, jel, da probam.

Al malo mi je konfuzno sa čime da ga konzumiram... Prejak je, i po malo nedefinisanog ukusa između slanog i slatkog... Ostavlja me zbunjenog i eno ga u frižu čeka svoj momenat...

Pa sad, mogu sam oda kažem s čim ga ja konzumujem.

Znači, ono, brate jok pekmez jok marmelada, jok Ameri.

No sa kulenom ili izletničkom kobajom, sa plavijem sirom - naravno, sva to u pecivu, bilo kakvom, može bela kifla, može makrobitički hleb.

Sipam kikirkki buter preko pizze.

Mažem ga na keks tuc tuc ili tak tak.

 

Link to comment

izbegavam da ga držim u kući jer ga jedem kašikom iz tegle. onda tegla traje dva dana.

kad pravim ovsene za doručak onda dodam i u njih.

to neko mackanje na leba mi nikad nije bilo blisko.

Edited by beta kentauri
Link to comment

Ja ga namažem ponekad na dvopek ili parče hleba, samog ili u slatkoj varijanti sa nekim džemom. Isto tako može i na palačinke. Ili kao što kaže beta, u ovsenu kašu za doručak, da malo popravi ukus. Ovo darlingino sa jabukama sam video još negde ali nisam probao, moram prvom prilikom.

Neverovatno mi kad ga mutim sam, koliko od one kesice od ~ 200g nema ništa. Bukvalno stane na dno male teglice. :huh: 

Edited by mraki
Link to comment
ja kikiriki maslac jedem s kriskama slatke jabuke, i tu mi je odlican, sa zlatnim delisesom. drugu primenu mu nisam nasla.
tako je. il kao elvis, s bananama na sendvich.

sent from bubamoto

Link to comment
5 hours ago, 3opge said:

neskafa je derivat, najgore djubre koje mozes sipati u sebe, ubedjen sam da krisatlizuje kamenje u bubrezima i sadrzi nervne otrove.

samo u Srbiji uziva tu ludacku popularnost pored naravno turske kafe koje se po efektima moze porediti samo sa onom sluzi sto izluhcuje Alien.

 

A šta ti predlažeš od kafenih napitaka?

Link to comment
39 minutes ago, mraki said:

Neverovatno mi kad ga mutim sam, koliko od one kesice od ~ 200g nema ništa. Bukvalno stane na dno male teglice. :huh: 

 

ja s 200 g punim ovu teglu do vrha, taman.

 

Edited by darling
Link to comment
On ‎9‎.‎10‎.‎2018‎. at 19:55, zema said:

meni je delezov slani kikiriki sa biberom, ali ga nesto nema u poslednjih par meseci na fontani

E to onaj što ima naziv na svim jezicima sem engleskog ;-).

Primetio sam da taj ljuti nestade brzo a oni ostali ne tako brzo...

Link to comment

Tost hleb, kikiriki maslac/puter i med. :thumbsup:

 

PS: Delez instant kafa mi je sada bolja i od Jakobsa (cronat gold). Sa onim kiselo-gorkim Nes užasom je ne poredim. Tchibo je ok, ali Delez opet bolji.

 

PS: Jakobs je nekada imao onaj Konig (o sa umlautom), to je bila super kafa. Ovaj Monarh danas mu nije ni prineti.

Edited by zorglub
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...