Jump to content
IGNORED

Najgora navlakusa


Аврам Гојић

Recommended Posts

gledala sam davno takmicenje u poridzu negde u skotskoj, samo voda, so i zob, verovatno lomljena, koju kod nas nisam videla da ima. mesas, mesas, mesas i kuvas dosta dugo, i kad kazem dugo, mislim na sat vremena. kad se pretvori u kremozo, to je to. u porciji mozes tek malo da zalijes hladnim mlekom, nesto meda. naravno da mi se jede i ta :D

 

@InvisibleLight  meni nisu isle s jogurtom, al s mlekom... uvek bih se vratila :D

 

 

Edited by darling
Link to comment

Elem,kupis ovsene pahuljice u zdravoj rani i zalijes vodom 1:2 za pocetsk i kuvas..Kad provri,mesas dok ne vidis da ce da popiju svu vodu.Onda dodas jos dcl i mesas i dalje.Dodas mleko za finalnu gustinu i krem filing.Za OG havregrøt,samo tresnes te iste pahuljice u blender ili choper da ih polomis, kuvas sa solju i vodom ofrlje 1:3,dok ne provri i mesas koliko da ne zalepe i da zadrze malo zrnastog karaktera.Da ne odu bas u kasu skroz.

 

Link to comment

i ja u ovakvoj emajiranoj serpi, potpuno istih boja istih dimenzija, kuvam zobene, jedino sto moja nema dugacku rucku, nego 2 kratke :)

mislim da svako sebi kuva kako mu se oce, sad ove s vodom volim tek kratko da prokuvam u malo vode, sklanjam s sporeta cim bace kljuc, odgovara mi da moram da ih zvacem. kupila sam celo zrno zobi da skuvam po hostovim uputstvima. ta je isto odlicna. 

Link to comment

moze i zob u slano kuvano jelo? nisam znala :) kod mene moze jecam, al zob nisam nikad. 

 

hostov recept

isperes zob, stavis u serpu, nalijes vodom da ogrezne, malo posolis, dovedes do kljucanja, poklopis i pustis da tiho vri 10 minuta. iskljucis i ostavis poklopljenu serpicu do ujutru na sporetu. ujutru imas to savrseno kuvano zrno s kojim mozes sta oces, dodajes ko u obicnu kasu od pahuljica. jako je ukusno, zanimljivije od pahuljica jer mora da se zvace, i otprilike mozes da steknes utisak kako je to biti konj :D dok ne potrosis sve, moze da  stoji u fridzu par dana. valjda je i ta slinava voda koje malo ima od onog sto zob preko noci nije upila dobra za coveka, puna necega. 200 grama zobi zavrsavala sam u toj istoj plavoj serpici ko sto fura gospodja iz stavangera, il odakle je vec :D 

 

Link to comment

Ovsene pahuljice sa mlevenim mesom i jajetom,plus malo kecapa,zacina ,suvog grozdja i przenog luka.Ovas popije svu tecnost i mast iz mesa.Vrlo dobar bilderaski obrok.

Link to comment
  • 4 weeks later...
On 19.5.2018. at 22:52, askeladden said:

Ovsene pahuljice sa mlevenim mesom i jajetom,plus malo kecapa,zacina ,suvog grozdja i przenog luka.Ovas popije svu tecnost i mast iz mesa.Vrlo dobar bilderaski obrok.

de elaboriraj malo ovo, nebilo ti zapovedjeno :)

Link to comment

Proprzim luk da bude mekan.Posolim i zacinim.Mleveno meso mesam sa ovsenim/jecmenim,koje imas u odnosu 1:3.Oko 200gr pahuljica na 600gr mesa.Sve to zamesas u ciniji uz dodatak kecapa i jajeta da bi se povezalo.Ulje iz przenog luka ti je sva mast koja ti treba.Luk i suvo grozdje ubacis u masu i izjednacis.Ubacis u kalup da dobije oblik vekne,pokrijes folijom i peces na 220C oko 40min.Sklonis foliju da se zapece odozgo i gotovo.

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...