Jump to content

Najgora navlakusa

Аврам Гојић

Recommended Posts

• 2 weeks later...
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• renne

82

• nisam ja

38

• ordi

35

• ivy

30

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kako mislis kako? Ako bas uspem da se kontrolisem, pazljivo skinem papir okolo pa secem nozem kriske kao tortu i jedem. Ako ne, kidam, trpam u gubicu i gutam. I tako dok ima.

Tradicionlno u ovo doba dobijemo iz Svabije guscju mast, eh da sam @banatjanin pa da opisem svo blazenstvo ukusa.    

i pola litre vodke, i udri

Posted Images

Ovo prodaju u onim radnjama neZdrave hrane, odmah pored raznih oraha ljuspica i sličnog.

Wu5Obsq.jpg

Kao neki rafaelo ali u formi cevke. I nije skupo. u sto grama za osamdeset dinara stane šest komada.

I ja se skroz navukao. Čak ni semenke više ne kupujem :ohmy:

askeladden

Ovsena kasa sa maslacem,malo secera i cimetom,svako jutro kad sam na poslu,vec godinu dana.

Juce nam ne skuvase za dorucak jer je praznik,pa kao pravice finu klopu.Ne bese mi pravo.

i hear you brother. inace, dobar fazon to s maslacem, probacu kad mi prodje ovo moje susenje i kad sam osudjena na asketsku ovsenu na voci i ni sa cim, al koju sam isto neobjasnjivo pocela da volim. 

InvisibleLight

isto

mesec dana jedem ovsenu u vodi, izbacila jogurt zbog apsorpcije gvozdja koje pijem ujutru

ovsene, voda, kasicica mlevenog semena lana, chije, malo cimeta i meda

mislim da se necu ni vracati jogurt varijatni

gledala sam davno takmicenje u poridzu negde u skotskoj, samo voda, so i zob, verovatno lomljena, koju kod nas nisam videla da ima. mesas, mesas, mesas i kuvas dosta dugo, i kad kazem dugo, mislim na sat vremena. kad se pretvori u kremozo, to je to. u porciji mozes tek malo da zalijes hladnim mlekom, nesto meda. naravno da mi se jede i ta :D

@InvisibleLight  meni nisu isle s jogurtom, al s mlekom... uvek bih se vratila :D

Edited by darling
askeladden

Elem,kupis ovsene pahuljice u zdravoj rani i zalijes vodom 1:2 za pocetsk i kuvas..Kad provri,mesas dok ne vidis da ce da popiju svu vodu.Onda dodas jos dcl i mesas i dalje.Dodas mleko za finalnu gustinu i krem filing.Za OG havregrøt,samo tresnes te iste pahuljice u blender ili choper da ih polomis, kuvas sa solju i vodom ofrlje 1:3,dok ne provri i mesas koliko da ne zalepe i da zadrze malo zrnastog karaktera.Da ne odu bas u kasu skroz.

i ja u ovakvoj emajiranoj serpi, potpuno istih boja istih dimenzija, kuvam zobene, jedino sto moja nema dugacku rucku, nego 2 kratke :)

mislim da svako sebi kuva kako mu se oce, sad ove s vodom volim tek kratko da prokuvam u malo vode, sklanjam s sporeta cim bace kljuc, odgovara mi da moram da ih zvacem. kupila sam celo zrno zobi da skuvam po hostovim uputstvima. ta je isto odlicna. 

moze i zob u slano kuvano jelo? nisam znala :) kod mene moze jecam, al zob nisam nikad. 

hostov recept

isperes zob, stavis u serpu, nalijes vodom da ogrezne, malo posolis, dovedes do kljucanja, poklopis i pustis da tiho vri 10 minuta. iskljucis i ostavis poklopljenu serpicu do ujutru na sporetu. ujutru imas to savrseno kuvano zrno s kojim mozes sta oces, dodajes ko u obicnu kasu od pahuljica. jako je ukusno, zanimljivije od pahuljica jer mora da se zvace, i otprilike mozes da steknes utisak kako je to biti konj :D dok ne potrosis sve, moze da  stoji u fridzu par dana. valjda je i ta slinava voda koje malo ima od onog sto zob preko noci nije upila dobra za coveka, puna necega. 200 grama zobi zavrsavala sam u toj istoj plavoj serpici ko sto fura gospodja iz stavangera, il odakle je vec :D 

gospa buba

pa ja tako kuvam svako zito za jedenje u zrnu. a mislila neshto ne znam shta biggrin.png

sent from bubamoto

askeladden

Ovsene pahuljice sa mlevenim mesom i jajetom,plus malo kecapa,zacina ,suvog grozdja i przenog luka.Ovas popije svu tecnost i mast iz mesa.Vrlo dobar bilderaski obrok.

• 4 weeks later...