Jump to content
IGNORED

Najgora navlakusa


Аврам Гојић

Recommended Posts

onaj fazon narendaš tikvice, pa sa jajetom i brašnom praviš ćuftice ili pljeske pa pržiš? 

to je baš dobro. 

 

sutra idem po taj džem pa će pravim tikvice. 

Link to comment

Pohovani komadi(pljeske), nista rendanje. Mada mi tu vec ide bolje neki jaci sos. Slatko ljuta varijanta nenormalno dobro ide na pohovanu piletinu.

 

edit: iseku se, posole i ostave da odstoje da se ocede od vode. Onda brasno i jaja pa na vrelo ulje. Na kraju na neku salvetu da izgube visak masnoce.

 

Kad pominjem tikvice opet cu da izreklamiram Adamov recept. Svakako navlakusa, a jedan od najboljih recepate koji je ppp video...

 

Edited by katamaran
Link to comment
On 6/18/2015 at 15:06, adam said:

ovo tvoje kao neka musaka od tikvica. dobro zvuci, moracu da probam.

 

ja volim te tikvice na sirotinjski, kako je moja baka pravila, jelo se u mostaru zove buranija. iseckam tikvice na kriske, ubacim u kesu, sunem kasiku brasna i malo soli, prodrndam, bacim u nauljenu tepsiju, ispecem na rumeno, izvadim, sacekam par minuta pa prelijem kiselim mlekom sa izgnjecenim blukom (kao sto se zalivaju buredzici i mantije). za prste lizat.

 

edit - pojo rucak. sad hukcem i kuckam.

@ Adam

 

Izvini za quote (zaboravih kako da linkujem post) ovo savrsenstvo mora da se reklamira...

Link to comment
  • 3 weeks later...

Riblja pašteta s jadranskim kozicama 165 g

pojavila se u maksiju, kao i bakalar na bjanko istog proizvodjaca. valja bakalar, al ova mi bolja, ozbiljno sam se navukla na obe.

Edited by cmrlj
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ovo prodaju u onim radnjama neZdrave hrane, odmah pored raznih oraha ljuspica i sličnog.

 

Wu5Obsq.jpg

 

Kao neki rafaelo ali u formi cevke. I nije skupo. u sto grama za osamdeset dinara stane šest komada.

I ja se skroz navukao. Čak ni semenke više ne kupujem :ohmy:

Link to comment

Ovsena kasa sa maslacem,malo secera i cimetom,svako jutro kad sam na poslu,vec godinu dana.

Juce nam ne skuvase za dorucak jer je praznik,pa kao pravice finu klopu.Ne bese mi pravo.

Link to comment

i hear you brother. inace, dobar fazon to s maslacem, probacu kad mi prodje ovo moje susenje i kad sam osudjena na asketsku ovsenu na voci i ni sa cim, al koju sam isto neobjasnjivo pocela da volim. 

Link to comment

isto

mesec dana jedem ovsenu u vodi, izbacila jogurt zbog apsorpcije gvozdja koje pijem ujutru

ovsene, voda, kasicica mlevenog semena lana, chije, malo cimeta i meda

mislim da se necu ni vracati jogurt varijatni

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...