Jump to content
IGNORED

Tabloidi u Srbiji


Eraserhead

Recommended Posts

  • Replies 750
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    65

  • Turnbull

    29

  • Filipenko

    25

  • salerokada

    23

Pa za roditelje jeste vapaj, i to razumem. Ali za Blic je "if it bleeds, it leads", i za to imam znatno manje razumevanja. Roditelji su verovatno izvan sebe od bola i žele da svi znaju kroz šta je njihov sin prošao, i to je ljudski i razumljivo, ali ne vidim kako to opravdava Blic.

Link to comment

Komentar Mensura Šačića, urednika hronike u "Blicu"Zbog čega smo objavili fotografiju ubijenog tinejdžera!

Šta je gore i neodgovornije: objaviti sliku mrtvog tinejdžera Ervina Bilickog, na čijem se licu precizno čita kako je brutalno prebijen i ubijen, ili sakriti tu fotografiju od čitalaca, sačuvati je u arhivi koja nije za objavljivanje i pristati na nemušta saopštenja policije koja u slučaju njegove smrti nije isključivala ni mogućnost da je sedamnaestogodišnjak pao, udario glavom o pločnik i udavio se u uličnoj bari.
Link to comment
Roditelji su verovatno izvan sebe od bola i žele da svi znaju kroz šta je njihov sin prošao, i to je ljudski i razumljivo, ali ne vidim kako to opravdava Blic.
Čovek je objasnio. U izboru da se objavi istina na čijem zataškavaju se očigledno radi i da se ne objavi slika jer eto nije moralno, ili je neukusno - ljudi su se opredelili za prvo, i imaju punu moju podršku, mada sumnjam da im je ona potrebna...
Link to comment

Blic je pitanje policiskog spekulisanja o tome šta je dovelo do smrti mogao da problematizuje na drugi način. Mogli su kroz udarni tekst da iznapušavaju relativizaciju događaja, kažu kako redakcija ima fotografiju na kojoj se jasno vidi do koje mere je dečak pretučen (možda uz graphic opis), pa i da nagađaju da li je cilj policijskog saopštenja da se počne sa zataškavanjem.

Link to comment

Ne znam ni sam sta da mislim. Ovo je bas granicna situacija i iako vidim da su ovo osudila sva novinarska udruzenja, nekako mi se cini da je potreban ovakav potez.

Link to comment

A u Stradiji ljudi veruju novinarskim tekstovima? Bilo bi opet nešto tipa DS napada Dačića, preko Blica ili šta već.Ovako su im svima brutalno začepili usta.

Link to comment

Ja razumem roditelje i sve, ali mislim da nije moralo na naslovnu stranu. Mogli su zamućenu na naslovnu, a regularnu unutra. Trenutno sam 50-50, sinoć sam popizdeo.

Link to comment

Nekako ne verujem da su ova vest i fotografija u funkciji istine. Iako nije isto, nije ni daleko.Blic već dugo drži primat u temeljnom pokrivanju ličnih tragedija u setovima od po sedam-osam vesti po šemi: udarna vest o tragediji - opisi detalja tragedije - šta su žrtva ili počinilac poslednje ostavili na Fejsbuku - poseta ožalošćenoj porodici - pravdanje ili neverica u porodici počinioca - izveštaj sa sahrane. Sve to zato što žele pravdu i lepši svet za sve nas.

Link to comment

Ako je policija mutila, to je pitanje za veštake. Stvarno sumnjam da je moguće falsifikovati nalaze, fotografije itsl. Ovo jeste kaubojska zemlja, ali toliko kaubojska nije, posebno pošto je slučaj već u žiži javnosti. Stvarno mi je neverovatno da je sve što stoji između javnosti i falsifikovanja policijskog izveštaja, Blicova naslovnica. Mislim da se Blic čepati i pravda malpractice apelima na slobodu informacija i navodnim zataškavanjem, a da su roditelji izbezumljeni i žedni pravde.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...