Jump to content
IGNORED

Uređenje interijera


Mister No

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

par pitanja:1. aspirator. volela bih ovakav MISSY%20IX.A.60_1.jpgali cini mi se da postoji problem sa montiranjem, a to je da je polozaj sporeta malo vise desno u odnosu na onu rupu na zidu na koju se prikljuci aspirator (sporet ne moze da se pomeri levo). cini mi se da je to neresivo, posto ova cevka na vrhu apsiratora deluje dosta pravolinijski. ako neko ima iskustva sa moniranjem takvog aspiratora, neka potvrdi/opovrgne moje slutnje. majstor koji je bio da razgleda kuhinju i uzme mere nikad nije montirao takav aspirator, samo one plocaste.2. smer otvaranja vrata. sva vrata u stanu, u kome prostorije nisu velike, se otvaraju iz hodnika guranjem, dakle, na unutra u prostoriju. kad su u pitanju kupatilo i spajz, bilo bi super korisno da se promeni pravac otvaranja. moje pitanje je da li je to izvodljivo a da se ne odvaljuju ramovi vrata, tj. da li sarke mogu da se prebace spolja i naprave one rupe za onaj deo kojim se upravlja kvakom. ala sam objasnila, fantasticno. vrata su drvena. za spajz imam neku alternativnu ideju, ali bi bilo super ako bi vrata mogla da se obrnu. i konacno, kako se zove majstor koji bi to mogao da uradi? ne mislim na licno ime, nego na titulu. hvala :)

Link to comment

2. Vrata mogu bez problema da se premeste sa leve na desnu stranu (da se otvaraju levom umesto desnom rukom, da tako kažem), ali ih je veoma teško, praktično nemoguće premestiti da se otvaraju 'na spolja' umesto 'na unutra' ili obrnuto bez promene okvira vrata (taj okvir neko zove ragastov, neko štok, kako god). Majstro koji se bavi vratima, prozorima, ormarima, policama i svim ostalim drvenim elementima u kući i oko kuće se zove stolar.

Link to comment

1. Može da se ugradi dodatna cevka/fleksibilno crevo da bi se sve montiralo kako treba.2. Štok bi morao da se vadi i da se montira ponovo tako da se vrata otvaraju u željenom smeru. Stolari rade to.

Link to comment
A šta misliš o nekim kliznim vratima? Ako već moraš štok da izvaljuješ, možda bi ti to bila bolja opcija.
Pomislio sam i ja na to, a opet mi malo neobicna klizna vrata na kupatilu (ja ih imam na laundryju, ali to taman i prilici).
Link to comment
hvala :)cttale: 1. da li to ruzno izgleda? posto ne bih stavljala element preko cevke aspiratora
A zavisi kakvu komponentu izabereš. Sigurno ima i odličnih rešenja za ovakve situacije. Moguće je da je i proizvođač predvideo slično ili ima odgovarajuća rešenja.
Link to comment
Pomislio sam i ja na to, a opet mi malo neobicna klizna vrata na kupatilu (ja ih imam na laundryju, ali to taman i prilici).
Carska stvar, posebno u malim stanovima sa još manjim kupatilima. Edited by dig_chohano
Link to comment

da, to mi je bila alternativa, za spajz. odnosno, ne mogu klizna, ali moze neka harmonikica-paravan, jednom sam to imala, drveni ram, prevuceno sukno, meni to super izgledalo. za kupatilo mogu klizna, samo se namece pitanje zvucne izolacije (ne da iko proizvodi neprijatne zvuke, nego cisto zbog eventualnog kapanje vode ili tako nesto :fantom:)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...