Jump to content
IGNORED

Pronađen tužan pas


kapetanm

Recommended Posts

Kupaj je za dan, dva, cim se malo opusti, ali oprezno naravno.Sto pre - to bolje, da se navikne na taj ritual za ubuduce.Sada jeste sigurno istraumirana, i potpuno je normalno da prodje period adaptacije i navikavanja na novu okolinu i naravno na novog gazdu.Jos jedan :Hail: do poda, pravi je blagoslov znati da u ovoj drzavi i dalje ima ljudi velikog i plemenitog srca.

Link to comment
Ispada da je loše uzimati rasnog psa, a ne lutalicu. Uopšte mi nije jasno odakle taj trend. Ne pričam za ovaj forum, ali me je podsetilo da mi je uživo nekoliko ljudi prikenjalo što sam uzeo rasnog psa, a ne lutalicu. :isuse: Lepo je udomiti psa sa ulice, ali nije nimalo loše kupiti rasnog psa.
pas je pas. nema veze sto je rasan :D
mislim da je pas pokupljen s ulice privrženiji i manje zahtevan.
ovaj moj antihrist izuzetak mora da potvrdjuje pravilo.
Takodje, posto smrdi kao djavo i prepuna je buva, da li da je kupam ovako istraumiranu ili da joj samo stavim Frontline/sprej za buve?
kupanje momentalno. podstaci ce zblizavanje :naughty: Edited by prima
Link to comment
E sad, pitanje ili dva. Ima li neko preporuku za dobrog veterinara u okolini Cvetkove pijace? Moj stari veterinar se odselio za JAR, a rezervni je u Zemunu. U Rakovici su mi rekli da je zdrava i vakcinisana samo protiv besnila, ali voleo bih da je pogleda jos neko jer mi nisu ulivali neko poverenje. Takodje, posto smrdi kao djavo i prepuna je buva, da li da je kupam ovako istraumiranu ili da joj samo stavim Frontline/sprej za buve?
sapa u rifata burdzevica je super, i bojana i igor imaju iskustva sa traumatizovanim psima i obozavaju zivotinje. dolaze i u kucne posete, ali mislim da je za prvi pregled ipak bolje da odes kod njih.ako mislis da je traumaticno da je kupas, natopi peskir ili onu magicnu krpu toplom vodom u kojoj ces sipati malo sirceta i trljaj do besvesti. em ce uzivati, em ce je ocistiti. smrdece na sirce, ali to je podnosljivo.
Link to comment

+1 za vodu sa sircetom. nemoj da je kupas sad, daj joj tri dana da se navikne, tako sam ja neznalica istraumirala svog psa za sva vremena.a kako se zove gospojica? :wub:i ako bi mogo neko da promeni subject u pronadjen srecan pas :)

Link to comment

prvo ubijes smrad sircetom, kad se osusi uzmes ektosan sprej(nije skup, oko 300-400din), pa je celu poprskas, ali gledaj da sprej dospe direktno na kozu, razmaknes dlaku i tako to. to ce pobiti postojece buve i ostale stakore. kad se 4551597_t2.jpg pokupe i pobegnu around the corner, trljnes joj frontline, ali mozes slobodno uzeti i advantix ili krkin fypryst(malo jeftinije, a ista materija je u pitanju, i dobro radi). kad se sve to dobro upije, posle par dana opali jedno dobro kupanje.moze i obrnutim redosledom, prvo kupanje, pa ektosan, pa antibuvlji preparat.

 

Edited by garoviks
Link to comment

TAman sam imao neki težak dan a ovo sad mi je sve ružno poništilo, oduševljen sam. Čuo sam se i sa novim vlasnikom, i miran sam - u dobrim je rukama. Povrh svega, u mom je komšiluku pa ću i viđati malu kerušu :)

Link to comment

za hranu:ja ove moje godinama hranim naizmenično matijevićevim kobasicama za pse ili konzervama ili zrnevljem kupljenim u velikom nbg pet šopu. ove konzerve i zrnevlje su najjeftiniji, imaju nacrtane dalmatince. uz to idu, pirinač/kačamak/hleb uz neke leftouvers od ručka. kobacica ili konzerva pola na dan za njih tri (đuture 25 kila žive vage). od poslastica: knusper rols 250 gr 200 din.mislim da je taj pet šop kod nbg buvlaka jeftiniji od korner pet šopa. imaš i markice za popust pa kad se skupi 6 za 15% nakupuje se šampon,antibuvini, veća količina klope.....sve ovo pišem pod pretpostavkom da se do sada nisi bavio kućnim psom. ako jesi i sve znaš, fino.uživajte. :D :wub:

Link to comment
matijevićevim kobasicama za pse
uh. pa humanije je da mu odmah da kreozan ili sataru međ uši, nego da mu daje bordžijine mekinje, prekrupu, krv, salo, kosti, perje, kljunove, komade ambalaže, crvljivi klanični otpad, fekalije iz neispranih iznutrica, etc.ja kupujem uglavnom mađarske (mirišu bolje od matijevićevih viršli i parizera za decu) ali i čantavirski "gebi" je okej proizvođač, ako su ga domaćini uopšte pustili da se duva u beogradu.
Link to comment
uh. pa humanije je da mu odmah da kreozan ili sataru međ uši, nego da mu daje bordžijine mekinje, prekrupu, krv, salo, kosti, perje, kljunove, komade ambalaže, crvljivi klanični otpad, fekalije iz neispranih iznutrica, etc.ja kupujem uglavnom mađarske (mirišu bolje od matijevićevih viršli i parizera za decu) ali i čantavirski "gebi" je okej proizvođač, ako su ga domaćini uopšte pustili da se duva u beogradu.
ove jedu i otimaju se a, boga mi, i mačor. uzimam im za praznike i rođendane mađarske parizere za zveri.i, ne gadi ovaj uzvišeni topik. ;)
Link to comment
a kako se zove gospojica? :wub:
Jos vecamo, ali najverovatnije ce biti Ruža. :)
za hranu:ja ove moje godinama hranim naizmenično matijevićevim kobasicama za pse ili konzervama ili zrnevljem kupljenim u velikom nbg pet šopu. ove konzerve i zrnevlje su najjeftiniji, imaju nacrtane dalmatince. uz to idu, pirinač/kačamak/hleb uz neke leftouvers od ručka. kobacica ili konzerva pola na dan za njih tri (đuture 25 kila žive vage). od poslastica: knusper rols 250 gr 200 din.mislim da je taj pet šop kod nbg buvlaka jeftiniji od korner pet šopa. imaš i markice za popust pa kad se skupi 6 za 15% nakupuje se šampon,antibuvini, veća količina klope...
Bili smo i pazarili nesto konzervi i granula za prvu pomoc, cinije, i takoto. I meni se cini da su malo jeftiniji, mada nisam dugo bio po pet shopovima.
sapa u rifata burdzevica je super, i bojana i igor imaju iskustva sa traumatizovanim psima i obozavaju zivotinje. dolaze i u kucne posete, ali mislim da je za prvi pregled ipak bolje da odes kod njih.
Dobila je tabletu za ciscenje od glista i medicinski sampon (ima i buve i neku sektasku seboreju), a ovako osim umora deluje potpuno zdravo. Sacekacemo par dana, pa ako ne bude imala nikakvih simptoma dace joj i vakcinu protiv zaraznih bolesti. Ljudi, hvala na lepim recima i zeljama, bio je ovo dug dan. :) Eno je sada, spava snom pravednika uz povremeno mumlanje u snu ^_^
Link to comment
Bili smo i pazarili nesto konzervi i granula za prvu pomoc, cinije, i takoto. I meni se cini da su malo jeftiniji, mada nisam dugo bio po pet shopovima.
Ja svoju hranim samo granulama uz poneku pilulu kalcijuma, vitamina, a povremeno pospem jogurtom ili sirutkom, a dajem joj i neku jabuku dnevno iz ljubavi. Otprilike jednom mesečno joj dam i komad živog mesa. Moj veterinar mi kaže da ne treba ništa od toga jer sve što treba ima u granulama. Pas je zdrav, živahan i uhranjen. Jebote, kad se setim ono pre 20 i više godina, pa tempiranja meso, povrće, da li ima dovoljno svega, pa ljuske od jaja, pa...milion stvari. Živela suva hrana.
Link to comment
Živela suva hrana.
suva je, potrebno je dosta tečnosti, potrebno je češće izvoditi napolje, nisam siguran da je isključivo suva hrana dobra za probavu. probaj da dodaš ono što je i ljudima potrebno, napisah: kačamak, pirinač, raznorazna zelenjava.... moje jedu šljive, ogriske od krušaka i jabuka, seme suncokreta, bundeve......
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...