Jump to content
IGNORED

Mobilni


nesha taxista

Recommended Posts

Sto? Jel previsoka cena naspram kvaliteta? To je telefon od pre tri godine, ako dobro citam, nije to toliko matoro. To sto oni izbacuju novi model svake godine, to je druga stvar :D 

 

Ne pitam za sebe, pa mi zato treba neko detaljnije objasnjenje. Osoba hoce Samsung, modeli A i J joj se ne svidjaju. Ima li Samsung nesto da biste preporucili (a da nisu ovi S10, S20, Note-koji-vec koji kostaju 1000e)? 

Link to comment
Ima li smisla sad kupiti nov Samsung Galaxy S8?

Tesko da je nov, ako je model od pre 3 godine. Za tih 320e mozes kupiti P40lite koji je mnogo bolji telefon, a izasao bukvalno pre par dana

 

Za Samsung ne znam, gledaj KP, S9 ili S10 eventualno

Link to comment
1 minute ago, Milosh76 said:
6 hours ago, Sludge Factory said:
Ima li smisla sad kupiti nov Samsung Galaxy S8?

Tesko da je nov, ako je model od pre 3 godine. Za tih 320e mozes kupiti P40lite koji je mnogo bolji telefon, a izasao bukvalno pre par dana

 

Mislio sam, model je star 3 godine, ne konkretno da je taj telefon koji bi narucili iz radnje proizveden pre tri godine. Za njega ne znam :D 

 

I meni je to sumnjivo, jer ga nigde drugo nema, tako da se nece zaletati. Al jbg, kad ne voli Huavej i Honor telefone. 

Link to comment

Zašto ne bi bio nov? Ima na KP više oglasa novih u vakuum pakovanju za 310-320€. Ako već mora samsung ja sam uvek pre za stariji flagship nego za noviji iz niže klase. Druga je stvar da li se ta cena isplati u poređenju s nekim drugim brendovima. To već nisam analizirao :D

Edited by Renegade
Link to comment
Zašto ne bi bio nov? Ima na KP više oglasa novih u vakuum pakovanju za 310-320€. Ako već mora samsung ja sam uvek pre za stariji flagship nego za noviji iz niže klase. Druga je stvar da li se ta cena isplati u poređenju s nekim drugim brendovima. To već nisam analizirao [emoji3]
+1
Link to comment
  • 3 weeks later...

https://www.bruzz.be/milieu/5g-komt-er-voorlopig-niet-brusselaars-zijn-geen-proefkonijnen-2019-04-01

 

Prvo, ne znam gde bih ovo smestio, ne vidim uopšte da postoji odgovarajuća tema, ni na deponiji?

 

Drugo, ovo nije fejk njuz? Imamo li dopisnika iz Brisela?

 

Treće, ukoliko nije fejk njuz voleo bih da čujem @ObiW koji je pre par nedelja na temi o koroni napisao par fenomenalnih postova o 5G mreži i stoga mi se čini najstručniji u ovoj oblasti da objasni kako je do ovog došlo?

 

Ako moderacija samtra da ovo treba premestiti drugde, neka pomeri, ali neka i stavi link gde je mrdnula. Hvala.

 

 

PS

 

Vidim da je tu datum  01/4/2019 a ne nalazim neki apdejt...

Edited by Dankan Ajdaho
Link to comment

Evo na engleskom:

https://www.fiercewireless.com/5g/brussels-halts-5g-plans-over-radiation-rules

 

Ovo je ključna rečenica:

 

 

Last year, Fremault and Alexander De Croo, Belgium’s telecom minister, called for a technical study on whether 5G deployments could co-exist with Brussels' current radiation rules of 6 volts per meter. Those rules are 50 times stricter than international standards.

 

Oni su odlučili da postave granicu zračenja da bude 50X manja od medjunarodnog standarda. Zašto? Ne znam. Da li bi oprater mogao da napravi mrežu koja će da zadovolji te uslove? Može ako smanji snagu pojačavača u baznim stanicama. Da li je to komercijalno isplativo? Verovatno nije.

 

Čitajući izmedju redova ovaj novi propis se ne odnosi na postojeće mreže i/ili frekvencije. Drugim rečima postojeća 4G mreža na recimo 2.6 GHz ili 1.8 GHz može 300 V/m, bilo koja nova mreža koja se aktivira, 3G, 4G, 5G, pa čak i ako je na 1.8 ili 2.6 GHz,  mora 6 V/m.

 

 

Edited by ObiW
Link to comment

Hvala.

 

PS

 

Znači međunardoni standard je 300V/m?

 

Za 5G ili uopšte, za sve mreže?

Edited by Dankan Ajdaho
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...