Jump to content
IGNORED

Pravosuđe u Srbalja


Muwan

Recommended Posts

2 minutes ago, Ayatollah said:

 

Btw, čuo sam da pojedine banke angažuju advokate za ove parnice, i da im plaćaju (pazi sad ovo) 30 evra po celom predmetu (ne po radnji, po predmetu) za ceo tok postupka. Ako je tačno, tu bi i Komora imala šta da kaže, što se naravno neće desiti nikada...

 

Koja je računica advokata koji prihvataju te predmete? Nada da će postati generalni punomoćnici banke?

Link to comment
14 minutes ago, Ayatollah said:

 

Ja zaista ne znam koji je interes bankama da vode ove postupke, kada je jasno kako će se završiti. Možda se nadaju da će tužioci u nekim slučajevima napraviti neke procesne propuste, pa će im konačni račun biti niži, ali će sa druge strane plaćati troškove postupka u hiljadama slučajeva.

 

Btw, čuo sam da pojedine banke angažuju advokate za ove parnice, i da im plaćaju (pazi sad ovo) 30 evra po celom predmetu (ne po radnji, po predmetu) za ceo tok postupka. Ako je tačno, tu bi i Komora imala šta da kaže, što se naravno neće desiti nikada...

 

Isto se i ja pitam, jer sam čak očekivao da će banke same da vrate te iznose naplaćene po osnovu obrade kredita, jer je reč o neverovatno prostim parnicama. Čini mi se da su ipak pomislile da neće svako da se petlja sa sudom, ali se pitam da li im se stavovi menjaju sada kad vide koliko tužbi je podneto.

 

11 minutes ago, ArleKino said:

 

Koja je računica advokata koji prihvataju te predmete? Nada da će postati generalni punomoćnici banke?

 

To su masovke u kojima se od njih ni ne očekuju da dobiju nešto, tako da im je to em sigurna zarada za nikakav posao, em izvesno imaju dogovore sa onima koji su ih angažovali, pa dele novac izvučen iz banaka za zastupanje u tim predmetima.

Edited by napadaj
  • Hvala 1
Link to comment

Хиљаду предмета по 30 евра је 30.000 евра. А шаљеш на 9/10 приправнике. Плус, ако имаш судије који заказују исту банку везано, то ни логистички није тешко. Да не говоримо о томе, што и не мораш да се појављујеш. Даш генерички поднесак којим оспораваш тужбени захтев и ојха.

 

Или још боље, признаш тужбени захтев и тражиш трошкове поступка, ако тужени није послао опомену пред тужбу. То би могло да прође можда.

 

Кад год сам дреждао испред судница где су били предмети са банкама , углавном је улазио само један човек кад год су прозивали...

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

pa sad zavisi. imam gomilu potrosackih sporova, sve sablonski predmeti, sve sigurne stvari,  tuzeni, ukoliko imaju imalo pameti, idu na poravnanja ili priznavaju odmah da ne budze troskove, ali kad podvuces crtu zarada je mala u odnosu na ulozeno i cinjenicu da ce procesi traju par godina a naplatiti se mozes tek na kraju.

 

e sad, dobio sam pomudu da menjam kolege u masovnim parnicama za 2000 dinara po rocistu. odbio sam u sekundi i dobio odgovor da ima ko hoce. i zaista ima.

Link to comment
On 9.12.2020. at 13:07, Ayatollah said:

 

Ja zaista ne znam koji je interes bankama da vode ove postupke, kada je jasno kako će se završiti. Možda se nadaju da će tužioci u nekim slučajevima napraviti neke procesne propuste, pa će im konačni račun biti niži, ali će sa druge strane plaćati troškove postupka u hiljadama slučajeva.

 

 

A šta tek reći za to što kad izgube parnicu ne isplate dug dobrovoljno, nego puste da se prinudno naplati u izvršnom postupku.

Da li računaju na neku mogućnost ukidanja ovih odluka od starne Ustavnog suda, ili Strazbura, pa na mogućnost protivizvršenja, ili ih jednostavno mrzi da pokrenu birokratsku proceduru za isplatu sredstava u paricionom roku.

Link to comment

 

KRIK
PROSUDI KO SUDI
Ko su sudije koje donose odluke u najznačajnijim suđenjima u zemlji?
Zbog čega su mnoga od njih završena oslobađanjima kontroverznih
biznismena, političara i kriminalaca? Kako sudije napreduju u karijeri,
kada su donosile nezakonite odluke, šta od imovine poseduju?
KRIK-ova baza o sudijama „Prosudi ko sudi“ daje odgovore na ova pitanja.
U našoj bazi možete pročitati profile sudija Višeg i Apelacionog suda u Beogradu
koji rade u odeljenjima za organizovani kriminal i korupciju,
ali i detalje o više od sto značajnih sudskih predmeta.

 

 

Link: http://prosudikosudi.rs/index.php 

Link to comment

Nakon suđenja za ubistvo dvoje tinejdžera, Viši sud u Smederevu je u avgustu 2012. godine osudio Filića na 11 godina zatvora. Njegovi advokati žalili su se Apelacionom sudu u Beogradu čije sudije su bile stava da je Filić prestrogo kažnjen, pa su mu smanjile kaznu na osam godina.

 

Ово је реченица извађена из текста о предмету случајно изабраног. Стил а очигледно и познавање терминологије је на нивоу таблоида. Све са цитирањем Окановића који каже "da bi ovakve slučajeve trebalo tretirati kao ubistvo s predumišljajem."

 

Идеја може да буде добра, али овако изведена је потпуна бесмислица. Делује као да су се 3 дана раније сетили да им истиче рок да оправдају пројекат па су сели и писали шта им прво падне на памет.

 

  • +1 1
Link to comment

Сад још мало читам. Они им као стављају црвене заставице за кршење закона - и кажу не кажемо то ми него само када има одлука вишег суда да су кршили закон. Онда се испостави да је то онда када су им укидане пресуде. нема судије у Србији, скоро сам 100% сигуран, коме није никада укинута пресуда. Значи боли колико је сензационалистичко и бесмислено.

 

  • +1 2
Link to comment

Meni je uvek bilo krajnje fascinantno koliko novinari u Srbiji ništa ne znaju o tome kako funkcioniše pravosuđe, a pišu o tome, čak i donose određene zaključke (isto važi i za neke druge oblasti, često vidim to i u ekonomskim temama). Hajde da je neka kvantna mehanika, pa da nema puno ljudi koji se razumeju u tu problematiku, ali makar ljudi sa dobrim pravosudnim iskustvom ima priličan broj, čak sam uveren da bi se lako našlo penzionisanih advokata ili sudija koji bi pisali vrlo kvalitetne novinarske tekstove o pravosuđu za neki honorar. 

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Ayatollah said:

Meni je uvek bilo krajnje fascinantno koliko novinari u Srbiji ništa ne znaju o tome kako funkcioniše pravosuđe, a pišu o tome, čak i donose određene zaključke (isto važi i za neke druge oblasti, često vidim to i u ekonomskim temama). Hajde da je neka kvantna mehanika, pa da nema puno ljudi koji se razumeju u tu problematiku, ali makar ljudi sa dobrim pravosudnim iskustvom ima priličan broj, čak sam uveren da bi se lako našlo penzionisanih advokata ili sudija koji bi pisali vrlo kvalitetne novinarske tekstove o pravosuđu za neki honorar. 

 

Prema onome sto pratim, rekao bih da Miroslava Derikonjic iz Politike kapira materiju ponajbolje

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...