Jump to content
IGNORED

Internet kupovina


Alphons

Recommended Posts

nije...zvala sam banku i u banci su proverili sve transakcije i pokušaje transakcije. kažu da je poslednji pokušaj korišćenja kartice rađen kao da se koristi kao obične, sa magnetom na poleđini i da server bookdepository-ja to radi verovatno da bi izbegli neke provizije. ovo mi baš nije jasno.a kartica je "for internet use only" ima 16 brojeva i security broj na poleđini, nema magnet.ne znam šta su menjali, sve je radilo i to nekoliko puta, sada jok.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Dobih informaciju da su na posti carinici dobili instrukcije da za sve posiljke namenjene fizickim licima provere cenu na internetu, nadju najvecu i dupliraju ako je moguce. Svakako, postoji opcija zalbe ali zalba 'kosta' 480 din. takse + lezarina u posti za vreme koje posiljka odstoji tamo, tj. dok se zalba ne resi. Ne znam za ostale ispostave, ovo je receno kolegi direktno, a osetio je i po dzepu.

Link to comment

U konkretnom slucaju racunica je izvedena na sledeci nacin: realna, placena vrednost telefona 60usd, carinik nasao na internetu da ima i za 110usd, podigao carinsku osnovicu na 220usd po osnovu 'moze mi se'. Ako hoce, moze da se zali prema gornjem uputstvu. U teoriji, ova posiljka je trebalo da prodje bez placanja dazbina ali kreativnom matematikom se to lako sredi.

Link to comment
70e
Jel se u ovo ne uracunava postarina ili da?@tihajeza imas sigurno izvestaj da si platila odstampaj to i prilozi na carini izgleda nisi imala srece i naletela na nekog dokonog drkadziju da izvines na izrazu.
Link to comment

Naravno da pise, ali oni uvek mogu da se vade na to da ti je prodavac napisao manju cenu. Covek ima veze i sa spedicijom te nije amater kad su ovi u pitanju. Mislim da je ovde bilo presudno sto je mobilni telefon u pitanju, sa tehnikom su uvek podozrivi i uvek hoce da te ubede da je to vise kostalo nego sto ti tvrdis da jeste. Najgore je sto nista ne mora daznaci, tj.mozda ti posiljka prodje bez ikakvih problema a mozda te bas nagaze zbog neceg.

Link to comment

Trebalo bi da možeš sa računom da središ stvar.Najgore od svega je što čovek ne može da se pouzda ni u šta. Odrapljuje ko kako hoće, i kako mu padne na pamet, i to je najgore od svega.Moco: Mislim da se ne uračunava (nisam siguran), ali PDV 100% ide na cena proizvoda+poštarina sumu. A PDV mogu da kresnu na bilo šta, mada je običaj da ga udaraju samo na pakete koje carine. Tih 70e je za fizička lica, za firme i sl do 50. Inače, neki carinici su već dospeli na "dobar" glas kao izvesni Jovica Guberinić. Kažu, ako te taj carini, najebao si. :DAko su lagali mene...

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Ja otprilike računam da će uzeti +30% na vrednost onoga što sam kupio i do sada je uglavnom i bilo tako. Inače sam plaćao čak i za iznos od ~10 dolara (bezveze neki adapter, stvarno nije vredeo više od toga), tako da tih 70€, to je više u teoriji nego u praksi, kako koga zakači :)

Link to comment
Trebalo bi da možeš sa računom da središ stvar.Najgore od svega je što čovek ne može da se pouzda ni u šta. Odrapljuje ko kako hoće, i kako mu padne na pamet, i to je najgore od svega.Moco: Mislim da se ne uračunava (nisam siguran), ali PDV 100% ide na cena proizvoda+poštarina sumu. A PDV mogu da kresnu na bilo šta, mada je običaj da ga udaraju samo na pakete koje carine. Tih 70e je za fizička lica, za firme i sl do 50. Inače, neki carinici su već dospeli na "dobar" glas kao izvesni Jovica Guberinić. Kažu, ako te taj carini, najebao si. :DAko su lagali mene...
Jovica Guberinic aka Joca Skener :DCovek je jedan od "infamous" carinika. Cuven je po tome da je pre internetizacije carine imao pun gepek kataloga svih vrsta, pa lepo nadje odgovarajuci katalog i odgovarajucu cenu, koja je naravno uvek visa od one koju si platio.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Je l' naručivao neko u skorije vreme kindle? Zanima me da li se plaća špedicija pošto nalazim na oprečne informacije. I kolika je carina? Negde vidim 10%, negde 5%. Izgleda kako se ćefne tom koji carini?

Link to comment

Jel narucivao neko telefone iz kine sa pandawill-a i Aliexpress-a? Ima odlicnih telefona kineskih brendova za odlicne pare pa reko da krenem da se raspitujem na vreme posto me na leto ceka zamena telefona.

Link to comment
Je l' naručivao neko u skorije vreme kindle? Zanima me da li se plaća špedicija pošto nalazim na oprečne informacije. I kolika je carina? Negde vidim 10%, negde 5%. Izgleda kako se ćefne tom koji carini?
Ako ti niko direktno ne odgovori, probaj ovde. Dosta je napisano o tome.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...