Jump to content
Alphons

Internet kupovina

Recommended Posts

goofs

Ja sa sumLJivih sajtova kupujem iskljucivo ako moze da se plati PayPalom, jer onda uvek od PayPala mogu da trazim refund, a i nikome ne ostavljam svoj broj kartice.

Inace, svakodnevno se javlja hrpa sajtova koji prodaju xy dzidzabidze, svi manje-vise izgledaju po istom sablonu (mislim da je Shopify platforma) i po pravilu uvek se mogu naci identicni proizvodi na aliexpressu za cirka 4-5x manje para.

Skyhighatrist

Ko je beše pričao o nekoj uslužnoj varijanti kad prodavac ne šalje u Srbiju (neko primi narudžbinu u USA pa ti pošalje ovamo)?

kud u maglu Simoviću

američki poštar?

Edited by kud u maglu Simoviću

copkillah

deluje kao da su samo jebeni dropšiperi

Skyhighatrist

Šta su dropšiperi i zašto su jebeni :lol: (osim što ovako na brzaka izgleda da mi za robu od 30ak $ usluga dođe još toliko)

copkillah

Ukratko, na primer ja naručujem nešto za tebe sa Aliekspresa. Ti vidiš nešto kod mene na sajtu ali ja to u stvari nemam na lageru već najbukvalnije moguće poručim za tebe, na tvoju adresu. I to ti naravno naplatim. 

Skyhighatrist

A, pa nisam tako shvatio. Ovi rade baš to što meni treba, daju mi US adresu, ja kupim, platim i stavim tu adresu za isporuku.

Oni prime, stave sve u svoj paket i pošalju ovamo.

Sad gledam malo detaljnije, na ovih $32 koliko item košta, oni mi naplate $7 za prijem i slanje, sam transport košta $15, a onda ovde na carini šta mi Bob da...

Renegade

To je drugo. To su tzv. forwarderi. Ja sam koristio planetexpress i baš sam zadovoljan ekspeditivnošću.

Hamlet Strašni

Ja sam nekoliko puta nekad davno koristio i bilo baš ok

Frank Pembleton

To je samo pitanje vredi li naknada te usluge.Ima stvari koje su ljudima potrebne (ili misle da su potrebne) a sajtovi nikako nece da salju ovamo...

Lezilebovich

I kod Američkog poštara važe ista pravila za carinu i slično ili oni mogu da predstave da paket dolazi od tetke iz Kanade ? 

Skyhighatrist

Pa evo, u ovom slučaju poštaru amerikancu platim uslugu $7, poštarinu bih platio $22 direktno prodavcu (toliko je ako šalje u Sloveniju ili Mađarsku), a kod ovih je $15.

Meni to skroz OK.

Vidim da imaju "specijalnu uslugu" da izvade račun iz paketa i da stave neki svoj, proizvoljno, verovatno može da se mulja.

U mom slučaju nema potrebe, item i poštarina su ispod $50, ali kapiram da su dogovori mogući.

Lik se javio posle 5 minuta od kad sam poslao mail sa upitom, pohvalno.

Frank Pembleton

Pa to...

Izračunaš i to je to...

Još ako prodavac ne šalje ovde...