Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

2 minutes ago, Tsai said:

jel zaista taj avion leteo 100 metara iznad beograda satima? ja se ne secam toga uopste, sto je zapravo cudno jer jako dobro pamtim te bizarstine iz 90ih

Jeste.

I to je bilo jedno od najstravicnijih Bg iskustava 90-ih, brzo skrajnuto, politika i kriminal na stranu. prica je letackitm onakva kakvu Holivud moze samo da sanja.

Sta su radili sate pokusavajuci sta su vec pokusavali, jedna je od prica koja, na zalost nikada nece biti ispricana: klip je idimidodjimi...

I, na slicna temu, jedna paznje vredna knjizica, onako bas tematska:

FREDERICK-FORSYTH-CUVAR.jpg

Jeste da je pisac onako malo, zabraždjen, ali ova knjizica je, pa - preporucujem.... :) 

 

 

Link to comment

IL76 je prilično bučan avion, zbog buke je možda delovao mnogo bliže,  Mislim da ga je malo ko zaista video neosvetljenog te noći.
Ti transportni avioni (Silk Way, azerbejdžanski) su do pre nekoliko godina relativno često sletali na Surčin, pa se narod bunio zbog buke. Spominjalo se i po forumu.

Sećam se da je kolega koji živeo na Dušanovcu sledećeg jutra pričao kako je avion tutnjao "cele noći". 

  • +1 1
Link to comment
18 minutes ago, Tsai said:

hvala! jel mozes malo vise o samom iskustvu? mora da je nadrealno kad gledas toliku avioncinu tako blizu

Samo iz druge ruke, ali kolega u ciji posao spada i vazduhoplovsto video ga je te noci iznad Beogradjanke, on tvrdi na manje od 100 metara.

A da iz prve ruke dodam stravicnost: ne verujem, a @jms_uk neka me ispravi da danas postoji, glasniji, bucniji avion od Il-76...

Dok se u to nisam uverio da ne kazem usrao dok sam se sa klincem kupao na Sunionu kada nam je jedan proleteo iznad glava spremajuci se verovatno da sleti na stari atinski aerodrom na Glifadi, mislio sam da od rumunskog Rombac-a 1-11, rumunske licence britanskog BAC 1-11 ne postoji nista grdje, bez obzira na razliku u velicini i broju motora.

Neka druga, neposrednija iskustva, da ne pominjem... :cry:

 

Pa ipak:

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
Šta li je bilo... Mislim da ovakvi avioni mogu komforno[emoji769] s jednim pilotom...

Ima komentara da su ubrzo po poletanju prijavili problem sa pritiskom u kabini.

Verovatno je doslo do spore dekompresije (vidi Helios 2005) i avion je leteo po programiranoj ruti autopilotom.


Sent from my iTelephone using Tapatalk
Link to comment
16 minutes ago, jms_uk said:


Ima komentara da su ubrzo po poletanju prijavili problem sa pritiskom u kabini.

Verovatno je doslo do spore dekompresije (vidi Helios 2005) i avion je leteo po programiranoj ruti autopilotom.


Sent from my iTelephone using Tapatalk

Da liči na tako nešto, to bi objasnilo i zašto nisu nikoga videli u kokpitu... 

Link to comment
On 30.8.2022. at 0:23, Frile said:

IL76 je prilično bučan avion, zbog buke je možda delovao mnogo bliže,  Mislim da ga je malo ko zaista video neosvetljenog te noći.
Ti transportni avioni (Silk Way, azerbejdžanski) su do pre nekoliko godina relativno često sletali na Surčin, pa se narod bunio zbog buke. Spominjalo se i po forumu.

Sećam se da je kolega koji živeo na Dušanovcu sledećeg jutra pričao kako je avion tutnjao "cele noći". 

Kad je u NIšu bio onaj za gašenje požara....ceo grad se tresao kod poletenja, i to uvek u sekundu tačan, ujutru u 7,00....subota, nedelja...katastrofa.

Link to comment
On 30.8.2022. at 0:26, namenski said:

Samo iz druge ruke, ali kolega u ciji posao spada i vazduhoplovsto video ga je te noci iznad Beogradjanke, on tvrdi na manje od 100 metara.

A da iz prve ruke dodam stravicnost: ne verujem, a @jms_uk neka me ispravi da danas postoji, glasniji, bucniji avion od Il-76...

Dok se u to nisam uverio da ne kazem usrao dok sam se sa klincem kupao na Sunionu kada nam je jedan proleteo iznad glava spremajuci se verovatno da sleti na stari atinski aerodrom na Glifadi, mislio sam da od rumunskog Rombac-a 1-11, rumunske licence britanskog BAC 1-11 ne postoji nista grdje, bez obzira na razliku u velicini i broju motora.

Neka druga, neposrednija iskustva, da ne pominjem... :cry:

 

Pa ipak:

 

 

 

Te noći sam ga i ja video neosvetljenog kod Beograđanke. Bio sam u Krunskoj, na ulici.

Zbog mraka i sveopšteg utiska nisam mogao da procenim ni visinu ni blizinu ali mi je delovalo da je bio i niže od 100m.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...