Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

ja dajem palo automatizmu pasoš sa boardingom ali realno zanima ih samo boarding. A na zadnjem letu sam imao samo elektronski boarding tj skenirao kod direkt sa ekrana mobilnog telefona

Link to comment

To je jer UK nije u Šengenu.

 

Ali ovo što kaže burekdžija je meni totalna nevera. I fakat je odličan bezbednosni skor, kakvu su rupetinu ostavili.

U cemu je problem ako su svi prosli security screening? Izvadili iz torbe iPad i tecnosti do 100ml u kesici od 1l?

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment

Ali zar nije praksa da se na domaćim letovima mora putovati uz neki dokument tipa lična karta? 

 

Kako ljudi onda dođu na check-in šalter, samo sa odštampanom kartom i to je dovoljno?

Ja sam prije 2 mjeseca letio bez ikakvih papira, samo mobitel i to je to. KLM.

Link to comment

jel vi pricate o check-in-u ili o ulasku u avion?

ako je check-in uvek se trazi neki licni dokument, mora potvrda identiteta i za shengen. a ako je boarding onda ne mora, moze i e-ticket na kraju krajeva.

Link to comment

ne pripada topiku, ali...germanwings iz kelna za veneciju sleteo danas na aerodrom u stutgartu zbog tehnickog problema.

Edited by Parsons
Link to comment

jel vi pricate o check-in-u ili o ulasku u avion?

ako je check-in uvek se trazi neki licni dokument, mora potvrda identiteta i za shengen. a ako je boarding onda ne mora, moze i e-ticket na kraju krajeva.

Automatsko čekiranje, automatska ptredaja prtljaga, norveška je to
Link to comment

A za ukrcavanje me je uvek nerviralo kad traže pasoš valjda sam dovoljno iskontrolisana pre toga (ako :lol:)

 

Btw a kake to zapravo ima veze s tim što su manijaku dali da vozi avuon?? ( i nikako ne kontam kako se provukao, ako je slomljena noga <svojevremeno bio> razlog da ne može da se postane pilot, kako li je prošao psihopatluk???)

Edited by Hjortron
Link to comment

Kako se leti po lokalnim letovima u USA?

TSA (security) pregleda ID i boarding pass. Ali ako imas povezane letove, na svim sledecim nema vise nikakve provere, jer prilikom boardinga se ne pokazuje ID.

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment

Jesam iznenadjena za sve ovo sto pricate (o neproveri identiteta) zato sto to znaci da za one koji idu sa boarding passom od kuce/as automata ispadne da ih niko nigde na lokalnom USA/EU letu nece prekontrolisati ko su. A one koji eto nisu stampali od kuce nego otisli na counter pregledaju. Meni je ta nekonzistentnost ludilo.

 

Kako se leti po lokalnim letovima u USA?

 

Ja sam isla samo triput lokalnim letom i uvek se gledao boarding pass + ID na ulasku u avion, a boarding pass je bio stampan na aerodromu preko automata..Ali to je bilo pre dosta godina, i jms_uk ima neuporedivo veca iskustva pa verujem u njegove reci.

 

 

 

A za ukrcavanje me je uvek nerviralo kad traže pasoš valjda sam dovoljno iskontrolisana pre toga (ako :lol:)

I mene to uvek nervira ali upravo zato sto uglavnom dodjem od negde gde me n puta prekontrolisu, no bilo mi je jasno da to mora upravo zbog lokalnih letova. A sad ispadne da svi lete tek tako, ne menjaju ni imena na kartama. Ne znam kako da se osecam po pitanju svega :lol:

Link to comment

e ali ako te prekontrolisu na cekiranju, kako bi mogao neko drugi da se posle pojavi na ukrcavanju??? :mlada_i_naivna:

 

 

nego ja jos uvek ziva nisam da cujem kako je moguce da su ozbiljni psihicki problemi prosli, a svojevremeno slomljena noga nije?

da li su drukcija vremena, ili su fizicki problemi uvek tretirani strozije nego psihicki, ili sta?

Link to comment
  • אַף אֶחָד locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...