Jump to content
IGNORED

Uhvacen lopov, sta dalje?


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ja sam ovo " od njihovih nepočinstava" razumeo kao da se radi o odbrani od nepočinstava od državnog sistema.
Neopisivo, ali neopisivo serete.Over & out
Link to comment
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    158

  • kim_philby

    135

  • Turnbull

    106

  • Caligula

    85

Znam da je to zakon i, kako ono kazu, zakon je 1 magarac. :)Potpuno sam na liniji sa Hellom po ovom pitanju,,, ubedjen sam da je zakon takav zato sto je drzavni sistem prepadnut da bi nekom moglo da padne na pamet da se i od njihovih nepocinstava samoodbranjuje.
Mislim da je ovo katastrofalno pogrešan argument. Pa sloboda da ubijamo kriminalce je zamena za političku pobunu, ne uvod u nju. Sve dok se sirotinja ubija između sebe, za hulje na vlasti nema zime.
Link to comment

Nemamo sta da pricamo, ja sam 1 klajnberger, crvenog vrata, a vi ste mlade komunjare, u prvim redovima jurisate golih prsiju na barikade.Ponekad ne znam koji jebeni kurac radim ovde.Aj cao.

Link to comment

Hej, hajd stvarno da se otvori pdf Pravo! Pliiiiz!Ja bih da otvorim diskusiju o testu proporcionalnosti iz prakse evropskog zakonodavstva. To mi je zanimljiva tema jer mi je malko blesav koncept.

Link to comment
Neopisivo, ali neopisivo serete.Over & out
Nemamo sta da pricamo, ja sam 1 klajnberger, crvenog vrata, a vi ste mlade komunjare, u prvim redovima jurisate golih prsiju na barikade.Ponekad ne znam koji jebeni kurac radim ovde.Aj cao.
photo-thumb-263.jpg?_r=1369406604
Link to comment
Nemamo sta da pricamo, ja sam 1 klajnberger, crvenog vrata, a vi ste mlade komunjare, u prvim redovima jurisate golih prsiju na barikade.Ponekad ne znam koji jebeni kurac radim ovde.Aj cao.
ma jok. pravi si charles bronson.ko ti je to rekao? sto pizdis i karikiras?
Link to comment
Jeste, ali tu ima toliko okolnosti koje su ljudi pominjali. Znam kako to sa zakonom ide i mislim da je ovde više priča o tome da li je zakon adekvatan ili ne. Poenta je da bi, u određenim okolnostima, ako neko ubije nekoga na sopstvenom posedu, trebalo da postoji mogućnost da bude oslobođen bilo čega.I zato što je naš zakon takav kakav jeste, da sam bio u sličnoj situaciji, uvek bih rekao da je napadač bio naoružan i da me je napao nožem kojim sam ga izbo i uvek bih rekao da je on imao taj nož sa sobom (iako je to možda bio moj nož).
Poceo sam da pisem mnogo dugacak i mnogo pametan post, ali mi je prokleti softver sve sjebao.Sustina je sledece: zakon nam ne dozvoljava da budemo varvari. On stiti zrtve, ali i napadace. To sto je neko pokusao da nam ukrade laptop i 100 evra ne znaci da ga mozemo nekaznjeno izbusiti kao slinu. To je prosto civilizacijsko dostignuce. Koliko god nam ne odgovaralo, moramo ga prihvatiti zajedno sa ostalim civilizacijskim tekovinama koje nam se svidjaju, kao sto je, na primer, nemogucnost da zbog neotplacenog kredita dospemo u zatvor ili da nam uzmu decu u duznicko ropstvo. I ja bih licno bio najsretnij da svakog veselnika koji mi upadne u kucu u sred noci posaljem da se durzi sa ribama na dnu okeana, ali jebiga, zivimo u 21. a ne u 15. veku. Zamisli sta bi bilo kada bi svako posle gurkanja u redu za kartu ispred stadiona mogao da potegne pistolj. I to je prekoracenje nuzne odbrane, pravno-formalno gledano.
Link to comment
ma jok. pravi si charles bronson.ko ti je to rekao? sto pizdis i karikiras?
Cim tebe vidim na forumu, hocu ekran da pregrizem. EDIT. Da li moras bas na svakoj temi da dajes 1 klasni moment, kao moji profesori u gimnaziji 1970-tih? Da li je to bas neophodno, mislim. Cak i ako se slucajno slozim s tobom, hajde da kazem da imas point oko ovog u vezi pasa, moras da zafarbas crveno da suze na oci udare.Greota da te stavljam na IL, a i ja sam se borio za tvoje oslobodjenje iz Kidsa. Edited by Indy
Link to comment
Ti da cutis, ti si diskusiju bacio u pravcu NRA i ostalog redneckinga, jednako kao i ovaj forumski revolucionar.
Čuj, možemo da se vratimo u redovni kolosek rasprave ( iz kog si ti iskočio primedbom da seremo, odnosno, da smo komunjare),.Tvoj (raniji) agument me je podsetio na NRA argument. Od tebe zavisi hoćemo li se vratiti u redovne tokove. "Ti da ćutiš" sam poslednji put čuo pre 15 godina. U svakom slučaju, država mora da propiše uslove za praktikovanje prava na samoodbranuu u privatnom prostoru. Meni se čini da srpski pravni okvir pruža dovoljno prostora za zaštitu legitimnih interesa žrtava provale. Edited by pacey defender
Link to comment
Čuj, možemo da se vratimo u redovni kolosek rasprave ( iz kog si ti iskočio primedbom da seremo, odnosno, da smo komunjare),.Tvoj (raniji) agument me je podsetio na NRA argument. Od tebe zavisi hoćemo li se vratiti u redovne tokove."Ti da ćutiš" sam poslednji put čuo pre 15 godina.U svakom slučaju, država mora da propiše uslove za praktikovanje prava na samoodbranuu u privatnom prostoru. Meni se čini da srpski pravni okvir pruža dovoljno prostora za zaštitu legitimnih interesa žrtava provale.
Jbt, to sto ti zoves NRA argument kao prvo to nije (otuda tvrdnja da serete, tj. barem ti), kao drugo uopste nije "moj" argument (citirao sam izvor)."Ti da cutis" je receno drugarski, zar je moguce da mislis drugacije.Ja ni komunizam nisam uveo u pricu, vec ovaj sto ne moze da prodje po forumu a da ne opljune burzoaziju (pritom zivi 1 bas lep burzujski zivot like the best of them).
Link to comment
Cim tebe vidim na forumu, hocu ekran da pregrizem. EDIT. Da li moras bas na svakoj temi da dajes 1 klasni moment, kao moji profesori u gimnaziji 1970-tih? Da li je to bas neophodno, mislim. Cak i ako se slucajno slozim s tobom, hajde da kazem da imas point oko ovog u vezi pasa, moras da zafarbas crveno da suze na oci udare.Greota da te stavljam na IL, a i ja sam se borio za tvoje oslobodjenje iz Kidsa.
daj jedi govna. kakav klasni momenat. ubijen je covek koji je muceni dzanki. takvi ljudi se svakodnevno bodu nozevima po stracarama a ljudi se uzbude tek kada nekog koga percipiraju kao ljudsko bice bude upleten u sve to i onda cak zahtevaju da se zaobidju sve, ali doslovce sve, forme kontrole gradjanskog nasilja zato sto je ugrozen jedan od nas. covek je ubijen, u momentu smrti je bio nenaoruzan i okrenut ledjima. nema sanse da policija nece da pokusa da utvrdi sta se desilo u toj situaciji. i sta je tu problem? mislim meni malo sisti paja od toga da kuca i deca mogu da budu izgovor za svaku svinjariju. e to je malogradjanstina. i to nema veze sa komunizmom vec sa dobrim ukusom. ej, covek je mrtav. bio je na ulici. dzanki. upao da ukrade 100e. sta on tu uopste radi? ko mu prodaje drogu? zasto se to niko ne pita u pauzama mastrubacije na fantaziranje o herojskoj odbrani doma od likova iz policijske akademije 3.
Link to comment
mislim meni malo sisti paja od toga da kuca i deca mogu da budu izgovor za svaku svinjariju. e to je malogradjanstina.
Nisam imao na umu nikakvu svinjariju. Ja sve vreme pricam o samoodbrani, tj. (prirodnom & neotudjivom) pravu na istu. Zato mi je zalepljena etiketa NRA (sto je meni jednako da su mi kukasti krst nalepili), kao i nekakvog malogradjanina.Ajd u zdravlje i izvini na ostrom tonu (sticaj okolnosti da se u datom momentu zadesilo da su bukvalno svi ostali koji se javljaju na suprotnoj strani, cak i Mau nesto aminuje)Vratio bih se ponovo na ono sto sam juce pisao, sansa da provalnik upadne kod pravog psihopate je mala. To sto vi zovete prekoracenjem nuzne samoodbrane je jednostavno nemogucnost potpune kontrole (koja izmice cak i najbolje treniranim profesionalcima, tipa specijalnih jedinica, u odsudnim momentima) nad onim sto ce se desiti. Inicijator nemilih dogadjaja je, ipak, provalnik, tj. napadac.Ispalo je, vasim slucajno grupnim nastupom, da je sve kristalno jasno, samo redneck Indy tu nesto trabunja. Letimicnim pregledom Wikipedije, koliko vidim, legislatori nisu ni izbliza jedinstveni kao vas 3-4-5. To je mutna zona, sta je prekoracenje nuzne samoodbrane, o tome je lako raspredati iz udobne fotelje, sa nozem pod grlom malo teze (sorry, srcokrvarece obzervacije tipa, on je jadan junky kome treba samo 100 eu za fiks, ne dolaze u tim momentima kao predmet rasprave ---- otuda moj nepristojni stav da "serete").
Link to comment
Jbt, to sto ti zoves NRA argument kao prvo to nije (otuda tvrdnja da serete, tj. barem ti), kao drugo uopste nije "moj" argument (citirao sam izvor)."Ti da cutis" je receno drugarski, zar je moguce da mislis drugacije.Ja ni komunizam nisam uveo u pricu, vec ovaj sto ne moze da prodje po forumu a da ne opljune burzoaziju (pritom zivi 1 bas lep burzujski zivot like the best of them).
Ok, Indy, ti zagovaraš jedno ekstenzivno pravo na samoodbranu u privatnom prostoru, i zato sam napravio tu paralelu sa NRA. Ti si rekao, ako sam te dobro razumeo, da je to pravo koje svi treba da imamo, zapravo derivat prava da se odbranimo od nepočinstava sistema, odnosno, države. Pravo da zabijemo nož u leđa i u butinu provalnika je.... šta tačno, u širem konstekstu, kada razmatramo odnos građanin-država?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...