Jump to content
IGNORED

Teniske legende


Boza_zvani_Pub

Recommended Posts

jel mogu nesto da pitam kao potpuni duduk za tenis?

 

koliko je realno da djokovic prestigne federera po broju titula? ono, da li biste se kladili na to?

 

i jos nesto - cela euforija sa novakom na jednu stranu, ali koliko se secam monika seles je uzela 9 titula pre napada koji se dogodio kad je imala jedva 20? da je nastavila, dokle je mogla da stigne? vec tad je bila poravnata sa steffi koja je 4-5 godina starija.

 

Nije mnogo realno ali daleko od toga da je nemoguce, tim pre sto je izgleda Novak usvojio to dostignuce kao svoj lifetime cilj a za sada se medju mladim igracima ne pojavljuje neko ko signalizira da je spreman i voljan da ga nasledi. Novak je krajnje neobicna figura u svetskom sportu, fanatik koji toliko uziva u svom fanatizmu da gde drugi ljudi vide smaranje i zrtvu on vidi nove zanimljive stvari kojima bi se bavio. Ako zadrzi taj mindset i posvecenost, a nema razloga da ih ne zadrzi jos bar 4-5 godina, sest titula za to vreme nije nemoguca misija.

 

Sto se Monike tice, imala bi bez dileme jos nekoliko Slemova da je onaj moron nije napao. Monika je bila apsolutna zver od igracice i na sporijim podlogama je bila maltene nepobediva na vrhuncu karijere. Sad, kod zenskog tenisa to je malo nezahvalno prognozirati, u njeno vreme su igracice relativno rano zavrsavale svoje karijere zato sto im je zivot otvarao neke druge mogucnosti u kasnijim dvadesetim. Ona nije imala samo nesrecu sa tim ludakom, mozda jos veci teret je imala zbog duge bolesti i na kraju smrti oca Karolja za kojeg je bila izuzetno vezana i koji je bio jako znacajan za njenu karijeru.

Link to comment

Monika bi se klala sa Štefi u godinama koje bi išle, Štefi bi mnogo teže mogla da uzme Golden slam, i ko zna šta bi se tu još izdešavalo...

 

Novak ako još 3 godine izdrži ovako da igra, 99% pretiče Fderera po broju slamova. Pitanje je samo da li može uzeti Grand Slam, ili ove godine Golden. Ako uspe bilo šta od ta dva, nije bitan čak ni taj apsolutni broj, što reče Harper na onoj drugoj temi... Može odmah u penziju kao GOAT...

Link to comment

Stefi je uzela golden slam pre nego sto je Monika pocela da osvaja GS-ove. Takodje, Monika nije stigla da prestigne Stefi do napada, Stefi je vec tada imala preko 10 slemova. Kao sto rece Harper, zenski tenis je tesko prognozirati ali je Monika mogla danas da bude rekorder umesto Stefi a mozda bi ih Serena prestigla pre.

Link to comment

mala mo je pre napada osvojila 7 od 9 prethodnih gs-ova, zar neko zaista misli da bi štefi imala šanse na rg te 1993, štefi je bila favorit samo na wim. na ostalim turnirima mala mo, pa ona je propustila 10 gs-ova, vratila se tenisu u avgustu 1995 i već narednog meseca stigla do finala uso

- o čemu dalje da pričamo...

Link to comment

8, ne 7, jedini GS posle napada joj je bio AO. Monika je bila na dobrom putu da izdominira 1993. Stefi su 1991 i 1992 igracki mozda bile najgore godine. Gubila je od Monike, sto je bilo za ocekivati jer je Monika bila nova teniska i mentalna zver, ali su je lupale i Novotna i Sabatini kako su stigle tih godina. A kad je bilo vazno i Kaprijati.

Link to comment

impresivna mi je rutina sa kojom ide sad ovo djokovicevo uzimanje trofeja. nekako kao kad u samoposluzi ubacujes proizvode u korpu.

 

u vreme selesove sam malo vise pratio sportove i secam se kako je isto tako skupljala trofeje kao na traci. pre neki dan sam se iznenadio kad sam negde procitao da je sve to uradila od 16te do 20te. ono, sve i da je sredinom 20tih krenula nekim drugim putem, imala je jos 5 godina pred sobom. pa i taj manijak koji ju je napao... frustracija zbog mrcvarenja stefi tokom prethodne godine. sva sreca sto ovaj skot nema naoruzane obozavateljke.

Link to comment

Novak i Rođa jedina 2 igrača koji su osvojili 3 slema za redom dvaput.

 

Federer
-2005 Wimbledon - 2006 Australian Open
-2006 Wimbledon - 2007 Australian Open
 
Đoković
-2011 Wimbledon - 2012 Australian Open
-2015 Wimbledon - 2016 Australian Open
Link to comment

jel mogu nesto da pitam kao potpuni duduk za tenis?

 

da iskoristim kao slagvort.... a ne znam gde bih ovo inace pitao...

zar igracima ne smeta ona rezervna loptica? ono kad im prodje prvi servis, a loptica ostane u dzepu

Link to comment

da iskoristim kao slagvort.... a ne znam gde bih ovo inace pitao...

zar igracima ne smeta ona rezervna loptica? ono kad im prodje prvi servis, a loptica ostane u dzepu

He.

Link to comment

kako im ne smeta, mozes malo da elaboriras? meni se cini da bi mi zesce smetalo, npr kad vidim novaka kad prokliza i raskreci noge....

 

Ne smeta. Duboki su dzepovi na teniskom sorcu a sam sorc je obicno uzak (pitaj Rafu :lolol: ) i nema mnogo mrdanja i landaranja za lopticu kad je u dzepu. Cak i ranije, dok su sorcevi bili mnogo plici, dzepovi su bili duboki skroz do one donje ranfle (ili kako se vec zove), neki su cak imali hrapavo platno s unutrasnje strane dzepa da loptica ne iskliza napolje dok igrac trci. Kao sto si verovatno primetio, jako, jako retko loptica ispadne igracu iz dzepa u toku poena.

Link to comment

hvala na detaljnom odgovoru, valjda je do mene sto nisam nikad igrao tenis, pa nemam pojma... ovako kad gledam mi izgleda ko neka budza pripijena uz nogu koja bi smetala prilikom trcanja.....

Link to comment

Ne smeta tokom trcanja i tesko/retko ispada iz dzepa. Najgore sto se ponekad desi je da ti prilikom bekhenda ponekad zapne/zakaci drska reketa, sto uglavnom cak ni ne utice na udarac. Mada mislim da se to desava samo nama dunsterima koji su em kasno odlucili da se prebace na dvorucni bh em (svejedno) ne znaju da se postave na udarac kako treba.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...