Jump to content
IGNORED

Tenis radi tenisa


harper

Recommended Posts

Na RG se cesto (da ne kazem uvjek) desavaju iznenadjenja (ne mora biti nuzno ispadanje, nego mecevi u pet setova itd). Uglavnom se to desava za prvi vikend (osmine finala).

Link to comment
  • Replies 720
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper

    147

  • Afterburner

    76

  • freakns

    42

  • anantaram

    36

Znaci ne pratis ovo brukanje po Dizeldorfu ?Inace sam ubedjen da se prve nedelje Pariza nista spektakularno nece desiti jer ne vidim da neki "levat" u best of 5 moze da dobije nekog od glavnih favorita.ako se ne varam, zreb izlazi negde oko srede
Gledao malo pa odustao. Ovi turniri u poslednjoj nedelji pre RG uglavnom sluze slabijim igracima koji rano ispadnu iz Rima (ranije Madrida) da uhvate jos koji mec na sljaci pre nego sto se presele za Pariz. Bolji igraci ih uglavnom preskacu u korist sastanaka sa maserima, fizioterapeutima i trenerima. Da ti pravo kazem, malo mi je tesko da uhvatim motivaciju za gledanje takvih meceva jer mi uvek treba malo vremena da se posle onakvih meceva kakve smo gledali na kraju Rima priviknem na toliki pad kvaliteta. Imam utisak kao da gledam Novi Pazar - Radnicki dan posle finala Lige sampiona.RG ume svake godine da pruzi bar po jedan big upset u prvoj nedelji. Moj tip za ovu godinu je Mari, nesto se mnogo ofirao kalkulisuci sa svojim sansama da osvoji RG nakon jedva dva izvanredna meca na sljaci koje je pruzio ove godine. A i hoce se njemu da hvata te amplitude u dva turnira. I ove godine je bio sjajan u Monte Karlu, nedovoljno dobar u Madridu, sjajan u Rimu, sad cemo videti kako ce to izgledati u Parizu. Takodje bi i Fedu moglo da se omakne neko klizanje ali prve nedelje u tri dobijena, sanse su minimalne. Sto se Rafe i Novaka tice, prakticno svaki rezultat osim finala bi komotno mogao da se smatra prvorazrednom senzacijom. Ne da se to i ranije nije desavalo ali ja u ovom trenutku ne mogu da zamislim trik (osim, ne daj Boze, neke povrede) uz pomoc kojeg oni mogu da izgube mec u prvoj nedelji. Edited by harper lee
Link to comment

jos 1 interesantan podatak...Novak do RG-a 2010:29 meceva3853 minuta na terenu.Novak do RG-a 2011:37 meceva3912 minuta na terenulets talk about efficiency... :)

Link to comment
RG ume svake godine da pruzi bar po jedan big upset u prvoj nedelji. Moj tip za ovu godinu je Mari, nesto se mnogo ofirao kalkulisuci sa svojim sansama da osvoji RG nakon jedva dva izvanredna meca na sljaci koje je pruzio ove godine.
:), nesto slicno rekoh malopre... Edited by nexus13
Link to comment

drustvo,daj da 1-lajnere ostavimo za druge teniske topice, a ovaj topic da bude za "jace" diskusije. da ne kvarim opstenarodnu radost zbog harperovog delimicnog povratka na forum necu nista brisati, ali vec od ... uskoro bice cistke :)

Link to comment
"He's a complete player, he can do everything. He defends very well, better than he did before. He can attack very well, like he did before. He's very, very good, that's the problem."He has all the shots. He beat me in the last four Masters but I beat him in lots of important things in the past -- the semi-finals of the Olympics, the final of the US Open, two semi-finals at Roland Garros."We will see what happens in the future." -- AFP
znas da si u bulji kad moras da pominjes "dalju" proslost da bi se osecao boljeRafi nije lako jer zna da moze da odigra super i da izgubi. Slicna situacije je bila pocetak kraja Federera.Novak je dobio 7 od zadnjih 9 meceva protiv Nadala. Tacno je da ga nije dobio u best of 5 tj GS turniru ali i to ce za koju nedelju da se promeni. Nadal bi morao protiv Novaka da smanji spin i da udara dosta ravnije sto mu bas i nije trademark. Ubedjen sam da uz dobro zdravlje Novaka od GS sweepa deli samo taj turnir na travi koji se na kraju pretvara u malo brzu sljaku. Iako je i tu Novak vec dolazio do polufinala turnir je specifican jer mozes da igras fantasticno ali da naletis na Isnera/Kverija/Karlovica/Rodika i da ispadnes. Osim toga sezona na travi je kratka i nemas vremena da se navikavas pogotovo ako Novak uzme Pariz a ja sam ubedjen da hoce jer ce onda verovatno da otkaze Queens. Edited by tsva
Link to comment
Endi je takticki drugi par cipela samim tim zato sto je desnjak, FH mu nije nista slabiji od Novakovog a izuzetan je u defanzivi (skotsko trckaralo) pa ga nije tako lako oterati s terena. Takodje, onakav ugao je masterpiece u tenisu i samim tim je retkost a nije deo taktickog arsenala. Nije ni Da Vinci svake nedelje slikao Mona Lizu. :D
ne bih se kladila u ovohttp://www.youtube.com/watch?v=06t4zOXUZfw&feature=player_embedded
Link to comment

kladi se u to ;)Depresivno Trckaralo ima stravican forhend. druga stvar je sto ga retko koristi. kao i bekend uopstalom :Dnjegova igra ima samo dve rupe. jedna je na servisu(ima jak prvi servis ali je flat, pa mu je tesko da busi linije sa 70% ubacaja, a drugi servis i ne postoji) i ta i nije nenadoknadiva posmatrajuci druge udarce. druga je pak u glavi. e tu ako zakrpi bice jeben igrac. do tada ce bude covek koji stoji 3m od linije i igra najruzniji tenis od kada se Brughera penzionisao iako ima complete set of tools da gazi sve pred sobom...

Link to comment

Sto se Novaka tice, meni su od svih udaraca najimpresivnije dijagonale. I FH i BH. Ona jedna neverovatno kratka FH dijagonala, kad se cinilo da je Nadal 10m od loptice mi je mozda i najbolji udarac koji sam ikad video. Mislim da se ovde precenjuje Marej. Nije on igrac za sljaku i ne bi me cudilo da ispadne cak u prvoj nedelji. Jeste odigrao fenomenalan mec protiv Novaka u Rimu, al mislim da je to sve od njega na ovoj podlozi.A Nadal ce svakako nesto promeniti ako se sretne sa Novakom na RG. Ovako definitivno nece da ide. Mozda najpre da krene vise sa ravnim udarcima. Il nesto drugo sto ce smisliti sa svojim timom. Al u svakom slucaju mislim da ce mu sve to biti dzaba. Odrace ih Novak sve. Posle 7 dana pauze, ja ne vidim nikoga ko moze da mu uzme vise od jednog seta.I da, harpere velkom bek :)

Link to comment
Sto se Novaka tice, meni su od svih udaraca najimpresivnije dijagonale. I FH i BH. Ona jedna neverovatno kratka FH dijagonala, kad se cinilo da je Nadal 10m od loptice mi je mozda i najbolji udarac koji sam ikad video. Mislim da se ovde precenjuje Marej. Nije on igrac za sljaku i ne bi me cudilo da ispadne cak u prvoj nedelji. Jeste odigrao fenomenalan mec protiv Novaka u Rimu, al mislim da je to sve od njega na ovoj podlozi.A Nadal ce svakako nesto promeniti ako se sretne sa Novakom na RG. Ovako definitivno nece da ide. Mozda najpre da krene vise sa ravnim udarcima. Il nesto drugo sto ce smisliti sa svojim timom. Al u svakom slucaju mislim da ce mu sve to biti dzaba. Odrace ih Novak sve. Posle 7 dana pauze, ja ne vidim nikoga ko moze da mu uzme vise od jednog seta.I da, harpere velkom bek :)
Danas sam mislio o tome, samo sto mi ne pije vodu da za 7-10 dana menjas nacin udarca, plus sto ce tesko izdrzati toliki broj prebacivanja sa udarcem koji nije toliko kontrolisan. Jedno je vezbanje sa nesretnicima u prvih par kola koji se useru i pre nego izdju na teren, a nesto sasvim drugo kad preko puta imas coveka koji sve sto bacis vraca duplo jace, pa par ravnih udaraca i moze da prodje. Pricamo naravno o forhendu, posto bekend udara kudikamo ravnije... Ne vidim sta on toliko moze da menja, a da proradi u tako kratkom roku, jednostavno, Noletova igra je trenutno bez premca i rupe. Cekam da se malo oslobodi sa volejima, jer provejava misljenje da su losi,a ubedjen sam da ce i to leci vrlo brzo. Malo je nesiguran kod prilaza, ceka zicer, i ako neko malo jace odigra pasing, vise gleda da prebaci volej nego da poentira. Kad se malo oslobodi, a to je sledeca stavka na kojoj ce sigurno raditi, imace sve atribute za bilo koju podlogu.E da, ubedjen sam da bi Marej iz polufinala oprao Rafu. Ova dva poraza su ga sasvim solidno poremetila. Edited by nexus13
Link to comment
Dok se mnogi zaludjuju bulaznjenjem da se djokovic djusira, samo malobrojni ce se pozabaviti (ne)verovatnijim metodama, kao sto je npr logika .Secirati postupak primene i metodoloski uokviriti rezultate je jako tesko u svetu predrasuda. zato je linija manjeg otpora jos jedna od linija koje nisu bele, a neki vole da ih povuku.
Heh, kod takvih ljudi se mozak posvađao sa matematikom i logikom. Steroide krkaju da bi povećali masu koju mogu da dignu, steroidi ne mogu da poprave procenat ubačenog prvog servisa.
Link to comment
A Nadal ce svakako nesto promeniti ako se sretne sa Novakom na RG. Ovako definitivno nece da ide. Mozda najpre da krene vise sa ravnim udarcima. Il nesto drugo sto ce smisliti sa svojim timom. Al u svakom slucaju mislim da ce mu sve to biti dzaba. Odrace ih Novak sve. Posle 7 dana pauze, ja ne vidim nikoga ko moze da mu uzme vise od jednog seta.
nema sanse da Rafa krene sa ravnim udarcima. ne samo da to nije njegov stil igre, vec bi usao u patkometriju sa covekom koji u ovom momentu ima najbolji flat na svetu. jednostavno, Rafa nema dodatnog oruzja koje bi mogao da ubaci ne bi li pobedio NJoleta. izneo je sve na sto, i to nije bilo dovoljno ovaj put. sledeci put on moze da donese minimalne promene i da se nada da ce NJole malo da posustane i tu da ugrabi svoju sansu. a te minimalne promene se odnose pre svega na dve stvari. prva je, mora da igra dublje lopte. ti njegovi stravicni sponovi i dalje odlicno prolaze kod 95% igraca, ali da bi bili efektivni protiv NJoleta danas, te lopte ne smeju da padaju oko servis liniji, jer ce NJole zahvaljujuci ovom stravicnom kretanju koje prikazuje prici lopti, uhvatiti je u penjanju i sjebati mu citavu filozofiju. znaci dubina mora da bude veca, tj Nadal mora da bude agresivniji. druga stvar je sljaka na kojoj ce se igrati. Nadalu ce za maximalnu efektivnost trebati suva sljaka. Rim mu jeste odgovarao mnogo vise od Madrida, ali kisa pred finale je poprilicno oslabila njegov spin. njemu treba suv, spor teren da bi mu udarci bili maksimalno efektivni. opet, nemojte uzimati ovo kao bogom dano resenje, jer kao sto rekoh, sami uslovi igre mu nece pomoci u tolikoj meri da bi mogao da dobije NJoleta. ali pojacana agresivnost(odnosno dublje lopte), plus uslovi koji su povoljniji za njegov topspin bi mogli da naprave problem NJoletu(pod pretpostavkom da NJole nastavi ovako da igra). da li ce to biti dovoljno? pa nadam se da cemo videti na Garrosu. u slucaju da NJole ostane na svom nivou, Nadal za jos 5-10% podigne svoj, mogli bi da prisustvujemo jednom od najspektakularnijih finala RG ikada. ali ne treba trcati ko magare pred rudu. sacekajmo prvo da obojica krenu na turniru, da za pocetak udju u drugu nedelju, pa cemo tek onda moci poceti sa spekulacijama o eventualnom finalu :)
Link to comment

Kada je maki u pitanju ide se u dve krajnosti. prva je sto je zbog stila igre i "atraktivne" fizichke spoljasnosti svrstao vecinu u klub "bored to death", a druga je da je azdaja koja se jos nije izlegla. ja sam definitivno bliza ovoj drugoj varijanti, sa naglaskom da dok ne pokaze svoje fh-e i bh-e kroz njihovu upotrebnu vrednost u sudaru sa najvecima na najbitnijim turnirima (a ne otresanju nejakih) isto je kao da ih i nema, te porediti ga sa djokovicem u tom i bilo kojem drugom segmentu uz neizbezan znak jednakosti je malecni insult. Za Djokovica. Iako suvo teorijski jeste diskutabilno. varijetet kod makijevog bh je vrlo veliki, usudila bih se reci veci nego novakov zbog bukvalno savrsenoig bh slajsa, ali kod forhneda novak je federer licno kada je u pitanju shot placement i vec pomenuti varijetet, za njega. Postojalo je vreme, ne tako davno kada je nad njim u javnosti imao i primat, iako slamless. Dakle, ili imas ili nemas. Ne moze imas, ali ti je u dzepu. Rupe u igri kod ovog igraca nisu samo servis i glava, njemu je problematican prelaz iz defanzive u ofanzivu. problematicna je nekad sasvim sterilna defanziva. Stil igre koji neguje, a koji inace sasvim repsektujem jer je legitiman taman koliko i federerova navala nazalost nece doneti rezultate na dugi rok. Morace tu da dodje do nekih korekcija jer on itekako ima cime da napadne, a tehnicki je sasvim doteran da svoju snagu drzi pod kontrolom i konacno svemu na cemu radi kao konj da smisao mnogo veci od onoga kojim ga cascavaju britanci kada dobija. A prilicno su velikodusni i u klanjanju i u blacenju.nadal ima domaci zadatak. Radice jako mnogo na svom servisu koji je potpuno neutralisan. Cinilo se da je na to stavio tacku na hardu, bio je izvanredan u tom domenu, a kada je dosla sljaka vratio se starim bolestima. Radice na dubini udaraca i promeni tempa, mislim da ce pokusati da vise izlazi na mrezu (on je neprikosnoven na mrezi, a to je vrlo malo poznato jer jedva da na nju izlazi). Vise ce rizikovati na protivnikov servis. To je ono sto je novak u nedelju radio jer je morao da skrati vreme na terenu i sebi maksimizira sanse. I upalilo je.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...