Jump to content
Sign in to follow this  
yolo

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)

Recommended Posts

thief

Nebi me cudilo da je zaista tako. Sad ga pune i u plasticnoj ambalazi i taj ceo proces se odigrava u Vrsackoj pivari, ja vido svojim ocima, mozda u njemu ima i tragova piva, ko zna!!!

čekmeže

U iriškom rizlingu ima i tragova vina.Molio bih znalce da kažu svoje mišljenje o hercegovačkoj žilavki. Meni je preporuka bila kada su mi braća Srbi rekli da je to jedino što kod škutora valja (škutori-west Herzegovina Kroaten). Ima za 500 din i belo i crno i svidelo mi se.

Mp40
U iriškom rizlingu ima i tragova vina.Molio bih znalce da kažu svoje mišljenje o hercegovačkoj žilavki. Meni je preporuka bila kada su mi braća Srbi rekli da je to jedino što kod škutora valja (škutori-west Herzegovina Kroaten). Ima za 500 din i belo i crno i svidelo mi se.
Ima dobar, limited edition, Iriski! Kombinat je u kurcu vec godinama ali imaju jednu fanatic sekciju i odlicnog enologa koji pravi male kolicine odlicnog. Skoro da sve podele, manje ga prodaju. Uglavnom, za poklon strancima imamo svasta odlicno! Samo se to ne kupuje u samoposlugama. Donela mi drugarica nedavno Negotinsko belo, iz privatnog podruma. Ima za prodaju. Flasa 12e... vredi!!!Edit: malo sam izdivljao sa cenom. nije 20 nego 12... Edited by Mp40

Musharaf

12 evra, jesul' to snajke nogama muljale?

Mp40
12 evra, jesul' to snajke nogama muljale?
Stopalima ko sa footsiebabes.com!

Teja
Prema tesko proverljivim informacijama, u Banatskom rizlingu cak ima i vina na bazi soka od jabuke. Kako i zasto, ne znam, tek prenosim ono sto su meni rekli ljudi iz fabrike.
Pa vidi Gazzo, nije ni to neka frka. Evo,kod mene u Frankfurtu vino od jabuka jejako popularno ( dodushe stoji na etikatama uredno da je to vino od jabuka),pije se kao spricer. Prepoznala bih ja Banatski rizling da je od jabuka. Ukus mi seistanchao. wink.gif Lep pozdrav

Teja
Ima dobar, limited edition, Iriski! Kombinat je u kurcu vec godinama ali imaju jednu fanatic sekciju i odlicnog enologa koji pravi male kolicine odlicnog. Skoro da sve podele, manje ga prodaju. Uglavnom, za poklon strancima imamo svasta odlicno! Samo se to ne kupuje u samoposlugama. Donela mi drugarica nedavno Negotinsko belo, iz privatnog podruma. Ima za prodaju. Flasa 12e... vredi!!!Edit: malo sam izdivljao sa cenom. nije 20 nego 12...
Cu ja bolje pazarim neko alzashko za 8-10 Eura ( a i ovo je limit) pa da me vidi bog.Idi bre ,begaj sa cenom od 12 Eura za flashu tog ruralnog,nekultivisanog vina izmoje otadzbine. Ja u Rajcu pazarim jako fin traminac ( opet, i ne prineti ovom iz Alzasa)za nekih 3-4 Eura kilo zive vage.Lep pozdrav

Althea

Pozdrav svima uz izvinjenje sto ovako "upadam", ali tesko da se moze poceti forumski zivot na boljem mestu od ovoga. wink.gif Sada malo pitanjce : zna li neko gde moze da se nabavi Carigrad ? Citala sam neke komentare o tom vincetu, pa me zivo interesuje da ga probam ali kad god nekog priupitam za isto, obicno svi slezu ramenima u fazonu nikad culi.

Host
Pozdrav svima uz izvinjenje sto ovako "upadam", ali tesko da se moze poceti forumski zivot na boljem mestu od ovoga. wink.gif Sada malo pitanjce : zna li neko gde moze da se nabavi Carigrad ? Citala sam neke komentare o tom vincetu, pa me zivo interesuje da ga probam ali kad god nekog priupitam za isto, obicno svi slezu ramenima u fazonu nikad culi.
U svim vinotekama :-)Proizvodjac je Radenkovic, u centru grada ga ima u vinoteci u Dositejevoj, na NBGu u Vinodomu (trzni centar ENJUB u bloku 30), na Vracaru pretpostavljam u Srpskoj kuci u Branicevskoj i Compania de Vinos u Kalenicevoj... Edited by BGhost

Musharaf

samo kad već ideš u te vinoteke, prošetaj se unazad po ovom topiku, možda nađeš još koju preporuku od domaćih vina i to po nižoj ceni. carigrad je oko 11 evra.

banatjanin
carigrad je oko 11 evra.
dočim sam ja svojevremeno toliko nahvalio pomenuto vino na starom forumu da ne ože da me bude dovoljno sramota.no, te berbe su zaista vredele tih 600 dinara.ali, to šta se sada prodaje pod tom etiketom......uf....u najmanju ruku ne zaslužuje svoju cenu. ako počnem bilo šta više da pišem, postaću bezobrazan i neprijatan.

Musharaf

ajde, nemoj da se ustručavaš. :)

Corkscrew
U svim vinotekama :-)Proizvodjac je Radenkovic, u centru grada ga ima u vinoteci u Dositejevoj, na NBGu u Vinodomu (trzni centar ENJUB u bloku 30), na Vracaru pretpostavljam u Srpskoj kuci u Branicevskoj i Compania de Vinos u Kalenicevoj...
Mislim da sam od svih tih vinoteka Carigrad video jedino u srpkoj kuci vina u BRANICEVSKOJ. Bilo ga je i po Veru po ceni od oko 850 din dok je u vinotekama bio preko 1000.Btw u Krunskoj 28 je otvorena nova vinoteka, lepa ponuda, covek koji je otvorio nije iz vinske price,sto je u ovom slucaju bolje jer ce bistre glave sagledati situaciju. Bio dugo preko, u Italiji i sam je uvezao odredjene etikete malih proizvodjaca iz Italije koje niko drugi do sada nije radio, nisam jos imao prilike da probam, al mislim da ne bi trebalo da bude lose.

yolo

uistinu fascinantno, deveta vinarija otvorena u poslednjih par godina u krugu od 100-200m od mene. ne znam koji im je q svima.

Althea
dočim sam ja svojevremeno toliko nahvalio pomenuto vino na starom forumu da ne ože da me bude dovoljno sramota.no, te berbe su zaista vredele tih 600 dinara.ali, to šta se sada prodaje pod tom etiketom......uf....u najmanju ruku ne zaslužuje svoju cenu. ako počnem bilo šta više da pišem, postaću bezobrazan i neprijatan.
Hvala na pomoci BgGhost, Larko i Corkscrew. :) Nisam ni znala da ima toliko novih vinoteka, doduse ja prosecno svracam jednom godisnje u zemlju tako da daleko od toga da sam u toku.Nego, sad me je Banatjanin pokolebao ovim komentarom. :huh: