Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

carigrad je oko 11 evra.
dočim sam ja svojevremeno toliko nahvalio pomenuto vino na starom forumu da ne ože da me bude dovoljno sramota.no, te berbe su zaista vredele tih 600 dinara.ali, to šta se sada prodaje pod tom etiketom......uf....u najmanju ruku ne zaslužuje svoju cenu. ako počnem bilo šta više da pišem, postaću bezobrazan i neprijatan.
Link to comment
U svim vinotekama :-)Proizvodjac je Radenkovic, u centru grada ga ima u vinoteci u Dositejevoj, na NBGu u Vinodomu (trzni centar ENJUB u bloku 30), na Vracaru pretpostavljam u Srpskoj kuci u Branicevskoj i Compania de Vinos u Kalenicevoj...
Mislim da sam od svih tih vinoteka Carigrad video jedino u srpkoj kuci vina u BRANICEVSKOJ. Bilo ga je i po Veru po ceni od oko 850 din dok je u vinotekama bio preko 1000.Btw u Krunskoj 28 je otvorena nova vinoteka, lepa ponuda, covek koji je otvorio nije iz vinske price,sto je u ovom slucaju bolje jer ce bistre glave sagledati situaciju. Bio dugo preko, u Italiji i sam je uvezao odredjene etikete malih proizvodjaca iz Italije koje niko drugi do sada nije radio, nisam jos imao prilike da probam, al mislim da ne bi trebalo da bude lose.
Link to comment
dočim sam ja svojevremeno toliko nahvalio pomenuto vino na starom forumu da ne ože da me bude dovoljno sramota.no, te berbe su zaista vredele tih 600 dinara.ali, to šta se sada prodaje pod tom etiketom......uf....u najmanju ruku ne zaslužuje svoju cenu. ako počnem bilo šta više da pišem, postaću bezobrazan i neprijatan.
Hvala na pomoci BgGhost, Larko i Corkscrew. :) Nisam ni znala da ima toliko novih vinoteka, doduse ja prosecno svracam jednom godisnje u zemlju tako da daleko od toga da sam u toku.Nego, sad me je Banatjanin pokolebao ovim komentarom. :huh:
Link to comment
Hvala na pomoci BgGhost, Larko i Corkscrew. :) Nisam ni znala da ima toliko novih vinoteka, doduse ja prosecno svracam jednom godisnje u zemlju tako da daleko od toga da sam u toku.Nego, sad me je Banatjanin pokolebao ovim komentarom. :huh:
Bogami i mene, toliko je sugestivan da ja cak razmisljam da prestanem da pijem vino uopste...rizicno je... :P
Link to comment
enotria, dakle? cepaj, šta ima novo u radnji i šta si srkao? :D
svaka castvidi se ko je pravnik sa znanjem istorije, mozda dobijete Villa Gemu na probu, za razliku od gazzeveceras smo pili portugalsko tinto, bice sutra u ponudi za 680 dingera, sto bi reko djani vrh brate
Link to comment

izgubio mi se negde gazzin post sa mladim mesecom. prema mom ovogodišnjem aršinu za domaća dranja, a to je gajić, vino je precenjeno. precenjeno je i stoga što se za još 100 dinara uzima tvrdoš. korektne punoće, relativno blage kiseline ali ima nešto nedorečeno. gazza se zezao sa bugarskom, ali je damianitzin no man's land gold, iako nešto jači sa cenom(oko 850 u srpskoj kuci vina), za klasu bolji.ove godine osim tvrdoša i dajićevog pinoa su me domaća crna ostavila ravnodušnim. a za dušu dunava mi je već isuviše hladno da bih je trošio u većim količinama.nego, kad ide ono u hajatu opjanjavanje?

Edited by Larko
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...