Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Malo mi unosite zbrku vi što ste čitali knjige pokušavajući da opravdate ovo ili odbranite ono; te u knjigama je ovako, te u knjigama je onako. Ono, gledamo adaptaciju odnosno viđenje autora serije, pustite da rupe budu rupe. Zašto očekuju svi od Boromira da je fajter? Jebiga, zato što prikazuju 19. put u toku treće epizode kako u Winterfellu, Crnom Zamku i generalno na severu teraju decu od malih nogu da sa 100 metara proteraju strelu muvi između smrznutih jaja i mačuju sa 17 ledenih cajlonaca istovremeno. Zašto turnir nije flop, iako je bilo manje ljudi nego na dočeku Miralema u kafani? Zato što su potrošili suviše dragocene minutaže ističući troškove i luksuznost istog (i to bez da im je neko iz DS-a radio sait). Zašto forsiraju otvoreno gej odnos između Renlija i Lorasa? Zato što je ovom Vitez od Tratinčice zaglavio đoku u dvanaestercu. Zašto Dothrakiji nisu predstavljeni malo jadno? Zato što horda od koje se userava sedam kraljevstava treba da izgleda impresivnije od Ričarda Bartona na konju na početku Sutjeske (dnd it doesn't). Zašto poručnik Vasić? Zato što je, u stvari, samo zastavnik prve klase. Tako da pustite ono "ja se znam sa autorom serije, ovde i onde vam je dao samo siže, jer mora da uštedi pare - ćerka mu se udaje u Loznici u julu, a znate kakvi su oni dole".

Link to comment

Ма Васић је промашио топик, а ја сам после чачкао из радозналости. Извињавам се.Што се серије и само серије тиче, сцене турнира су и предуго трајале, ако мене питате. Али не смета.

Edited by McCabe
Link to comment

E ajd da zamolim: nemojte spojlere nego cim treba da se pomene događaj koji je u knjizi a JOŠ NIJE prikazan u tekućim epizodama to je za onaj VIP topic...

Link to comment

Odlicna epizodaArya :Hail: Ocekivao sam nekog mnogo zaebanog u tamnici posto Lysa spominje nekakvog Mordora ali se Tyrion zabezeknuo samo videvsi prazninu. Cenim da tu svraca neka pticurina da se gosti, neki gryphon or smt.

Edited by exTRaGluv
Link to comment
E ajd da zamolim: nemojte spojlere nego cim treba da se pomene događaj koji je u knjizi a JOŠ NIJE prikazan u tekućim epizodama to je za onaj VIP topic...
Naravno, naravno. Prekršio sam pravila koja sam sam tražio. Povešće se računi.
Link to comment
Dobro, ali jesu li i u knjizi homoseksualci ili nisu?Stavite mi odgovor u spojler.
Калавера натеже опасно Меки.
Link to comment

o bogte, od svega u ovoj epizodi vi se uhvatiste za gej kapl. pa samo slepom kod ociju nije jasno da je ovaj cvetko gej, kakva mu je kaciga i leonardodikaprijevski bejbifejs. dojajna je autoritativnost sluzbe kod kralja, kako ispeceni odmah spusta mac.kako vas ne brine sta ce da bude sa nedom? ako ne udaju onu barbiku sto pre, ode familija dodjavola. imam podeljena osecanja oko gdje stark, mnogo se kurci a ne zna da leti, svaki potez joj je do sad bio nepromisljen. i mnogo mi je upecatljivija tuca nedova sa lanisterskim harvijem dentom, cak sam se u jednom trenutku uplasila da ce ned da ne nastavi bitku zbog postovanja prestola.dijalozi robert-namigusa, nedov govor s mudima do kolena pred vecem staraca i impovo caskanje sa novim drugarom su hajlajtsi.a ko je ratko mladic sa pocetka epizode sto s njim ned obilazi mrtvog sera hjua ili kako god vec da se zove?

Link to comment
imam podeljena osecanja oko gdje stark, mnogo se kurci a ne zna da leti, svaki potez joj je do sad bio nepromisljen.
Ovo su mnogi govorili tokom čitanja. Žena sve nekako u hodu radi, iako ima vremena da sedne i smisli šta će i kako će. To se tako nastavlja u nedogled, ta improvizacija i impulsivnost a u isto vreme sve sa nekom lažnom sigurnošću. Martin ima tendenciju da svaki nepromišljen potez nekog ženskog lika objašnjava ili materinskim instinktima ili strastvenim udarima uzavrele krvi u mozak <_<Edit: I majku mu, Lost je valjda imao bolji cliffhanger na kraju prve sezone?! Edited by Weenie Pooh
Link to comment
Ovo su mnogi govorili tokom čitanja. Žena sve nekako u hodu radi, iako ima vremena da sedne i smisli šta će i kako će. To se tako nastavlja u nedogled, ta improvizacija i impulsivnost a u isto vreme sve sa nekom lažnom sigurnošću. Martin ima tendenciju da svaki nepromišljen potez nekog ženskog lika objašnjava ili materinskim instinktima ili strastvenim udarima uzavrele krvi u mozak <_<Edit: I majku mu, Lost je valjda imao bolji cliffhanger na kraju prve sezone?!
samo sam proveravala koliko pazis :Dto sam za martina provalila kad sam puhtala na kritiku one tupsonke iz nyt o njegovoj mizoginiji. ok, mogu da prihvatim to za materinske instinkte, to ko kejt kad prigrli maloga arona. nije da mi fali neki stameni zenski lik, daleko od toga, kraljica je sasvim dovoljna, ovo je samo licna zamerka, nikad ne volim te sto se kaju posle seksa, bilo da su muski ili zenski.sramim se priznati ovde, ali ko i mekejb, volela bih da ostanemo jos malo bez mistike, magije i zmajeva.
Link to comment

Eh, Sarah Connor od svake uloge može da napravi stameni ženski lik, mada i kraljica Cercei se pokazala malo opičena u onoj sceni gde vaspitava sina, direktno mu sipa paranoju u glavu, "svi oni koji nisu mi su nam neprijatelji" :blink:Što se sword & sorcery tiče, ne bih brinuo, toga stvarno neće biti previše. Mada na VIP temi neki se već žale što nije epskofantastičnije <_<

Link to comment
dojajna je autoritativnost sluzbe kod kralja, kako ispeceni odmah spusta mac.
Toliko je brzo spustio mač, da bi u nekom RL onaj džin teško uspeo da zaustavi svoju ruku u naletu, bez da mu odseče pola lica.
Ovo su mnogi govorili tokom čitanja. Žena sve nekako u hodu radi, iako ima vremena da sedne i smisli šta će i kako će. To se tako nastavlja u nedogled, ta improvizacija i impulsivnost a u isto vreme sve sa nekom lažnom sigurnošću.
Šta znam - meni je taj potez sa otmicom impa, iako prilično impulsivan, nekako bio sasma logičan dok sam čitao, tj. Martin je napravio dobar build up za tu scenu. A rekao bih da je Kejtlin sve, samo ne sigurna u ono što radi i stalno se nešto preispituje. Čak mi u seriji deluje mnogo odlučnije.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...