Jump to content
IGNORED

Tableti


Recommended Posts

Imas i druge citace : Kobo (ovaj je dobar), Samsung (ali su oni izgleda prestali da ih prave) itd itd
Hvala za još jedan pravac u dilemi angry.gif
Taj Blueberry je noname. Obrati paznju da Sony (verovatno) i Kindle nisu tableti. Tj. nemaju skoro nikakvu dodirnu tacku sa tabletima (iPad, Galaxy, Transformer...). Kindle i slicni uredjaji su naravno mnogo bolji za citanje, ali da ne kupis pa se iznenadis sto su crno beli, sto ne mogu u mraku da se citaju, sto nemaju (upotrebljiv) web browser itsl. Drugo je pitanje, da li to uopste moze tako lako da se nabavi u Srbiji.
znam da nisu tableti. iskreno i dalje se mislim da li da jurim tablet ili reader /pošto sam odustao od ideje da kupim neki Ajfonoliki telefon/, jer mi kad pogledam racionalno ne treba ništa više od lagane alatke za čitanje, ali mi se sve opcije koje jedan tablet nudi /ili makar većina njih/ - browser, muzika, pa i filmovi mnogo više privlačne. Medjutim u Srbiji su tableti ili preskupi ili su neka noname varijanta /koja istinu ima popularnu cenu 150-200e/ pa me prilično strah da se ne zakopam sa nekim kršem. Čitao sam npr gomilu komentara ljudi koji su se sa Bluerijem zakopali najstrašnije.....e sad, fakat je da je u Srbiji još crnja situacija sa readerima pa mi je sam čin pribavljanja istog sledeća stavka na koju moram da mislim...:(edit: bio sam se strašno zalepio za neki Prestigio multipad koji je nekih 200tinak evra, ali su me prijatelji koji se u to razumeju mnogo bolje od mene odgovorili... Edited by steins
Link to comment

Da ponovim jos jednom svoje uverenje (i nesto prakticnog iskustva), tableti nisu dobri readeri. (Ovo je za ovog sto hoce reader, ako je to ono sto hoce). Oko toga postoji dosta konfuzije i na trzistu, mislim da je korisno da se razume da su to proizvodi razlicite namene.

Link to comment
Da ponovim jos jednom svoje uverenje (i nesto prakticnog iskustva), tableti nisu dobri readeri. (Ovo je za ovog sto hoce reader, ako je to ono sto hoce). Oko toga postoji dosta konfuzije i na trzistu, mislim da je korisno da se razume da su to proizvodi razlicite namene.
point taken. rekoh da sam ja mnogo bliži readeru nego tabletu, najpre zbog cene. elem, još jedno pitanje vezano za readere - pošto su knjige koje imam uglavnom u PDFu, sa dosta slika, kakav je prikaz? Jbga, struka mi je takva da mi suv tekst bez kvalitetnih slika suv tekst ne igra.
Link to comment

Na tvom mestu bih onda ipak pogledao ove jeftine kineske tablete (ako je to stiglo do Srbije, ili ako moze da se poruci preko neta). (Na osnovu mog iskustva) readeri su pre svega za knjige u uzem smislu reci, znaci tekst. Moze da prikaze grafikone (vecina jeftinijih readera je monohromatska btw), ali to zna da bude sporo, mora da se zumira da bi se videli detalji, to je opet sporo... Posto i meni cesto treba gledanje knjiga sa puno grafikona (i potrebno mi je da vidim boje), ja za to koristim iPhone (uz App GoodReader). iPhone 4 mnogo brze operise sa velikim PDF fajlovima i pritom prikazuje boje i detalje izvanredno (makar na malom segmentu, posto je ekran mali). Sony reader koristim iskljucivo za tekst, ali ne PDF nego EPUB format (veca slova, brze hendlovanje fajlova). Sony moze da prikaze PDF fajlove sa puno grafickih detalja, ali to nije nesto zasta bih ga preporucio. Standardni Kindle mislim da je vrlo slican Sonyju, a onaj Fire je vec u stvari tablet (i skuplji je).

Link to comment
Na tvom mestu bih onda ipak pogledao ove jeftine kineske tablete (ako je to stiglo do Srbije, ili ako moze da se poruci preko neta).
мислим да ново7 тренутно може да се купи једино у кини (моја фирма је добила примерак од мипса), и однос цена-квалитет је одличан, за остале јефтине таблете не знам, има ту свакаквог смећаза викенд идем за кину, ако нађем тамо, дефинитивно купујем
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Upravo isprobavam Kindle Fire. Za cenu ispod $200 deluje jako dobro. Ekran 7" (mnogo mobilnije i, IMHO, samim tim mnogo upotrebljivije od "velkih" tableta), oštrina slike i boje za svaku pohvalu. Odziv je brži nego što sam očekivao za uređaj sa tom cenom.Sve u svemu, prvi utisak je odličan. Čujemo se ponovo na ovu temu kad prođe neko vreme i bolje ga upoznam.
Samo da se cekiram nakon skoro mesec i po i uputim wubcinu za kindle fire (sa kog btw upravo kucam). Rootovani, dakako, mada i bez toga ima svojih cari. E, da, ali ako planirate da ga nabavljate, imajte na umu da ce vam trebati kartica sa americkom billing adresom, cak i ako ne planirate ni centa da potrosite. U supritnom se lako moze desiti da ga umesto wubovanja otreskate o pod. Naime, neka pametna glavica u Amazonu je smislila da se sa AppStora ne mogu skinuti cak ni besplatne aplikacije ukoliko nemate americku karticu. Nista zato, reci ce tradicionalno snalazljivi sunarodnik, rootovacu ga, staviti Android Market i pesma! E, jes, ali da nema kvake 22 - za rootovanje vam treba bar neki file explorer, koji ne dolazi sa kindletom i mora se (besplatno) skinuti sa AppStora... za koji vam treba americka kartica. Ali ako je nekako nabavite, uzivacete u najjeftinijem malom tabletu, koji je pri tom upotrebljiviji, kvalitetniji, brzi i lepsi od vecine konkurentskih proizvoda. Za Amazon ovog puta zaiste zasluzene pohvale (izuzev za onu pomenutu pametnu glavicu, koju bih voleo da posedujem... na nekim zidu) Edited by Al-Khwarizmi
Link to comment
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Kindle Fire se jako lepo pokazao. Izuzetno korisna spravica.Ali lično sam se pobrinuo da sve ne bude tako lepo, i uspeo da ga ispustim i razbijem ekran. I dalje radi, ali se pukotine protežu celom dužinom, i pitanje je koliko će staklo još izdržati ovako. Naravno, nisam uspeo da nađem nikog na netu ko isporučuje u našu voljenu zabit... <_<

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...