Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

1 minute ago, magi said:


Nažalost opet će kiša padati nekoliko dana i opet će biti loš kvalitet vode nekoliko dana posle

Sent from my SM-S901E using Tapatalk
 

Prevedeno na srpski - opet ce govna plutati u vodi...

 

Link to comment

Ono sto je meni zanimljivo je kako vecini me included je samo briga da se ima taj neki posao koji omogucava da se placaju racuni pa jos ako se pravi stek ihahahaaj. A noskich je razvio temu zovota od rente kao ideala. (a mnogima je to ideal samo nisu uglavnom u pitanju ljudi koji bi o tome pisali na forumu ili generalno ne pisu na forumu. Mi u Srbiji imamo citave kaste koje su rentijerske kroz SNSove, i razna druga namestenja i prikljucivanje na tokove novca, sa velikim zalihama nekretnina).

Link to comment
4 hours ago, Mel said:

Ono sto je meni zanimljivo je kako vecini me included je samo briga da se ima taj neki posao koji omogucava da se placaju racuni pa jos ako se pravi stek ihahahaaj. A noskich je razvio temu zovota od rente kao ideala. (a mnogima je to ideal samo nisu uglavnom u pitanju ljudi koji bi o tome pisali na forumu ili generalno ne pisu na forumu. Mi u Srbiji imamo citave kaste koje su rentijerske kroz SNSove, i razna druga namestenja i prikljucivanje na tokove novca, sa velikim zalihama nekretnina).

U pitanju je prisila. Ili ćeš biti sluga sistema, rab božji, ili ćeš biti beskućnik na ulici i socijalni slučaj. "Obrazovanje" je priprema za to ropstvo. 

Postoji samo proizvodnja i potrošnja, ništa drugo i poenta je održati taj status quo i regeneraciju sistema. 

Primarni instrument ropstva je dug. Jedini legalan način unutar sistema da ne budeš rob je ili da imaš pasivne izvore prihoda ili da aktivno radiš za sebe poput poljoprivrednika itd. Ne mora to da bude renta u pasivnom slučaju, može biti bilo šta. 

 

Mora prisila jer niko to ne bi dobrovoljno radio, bio rab božji kao što nisu hteli ni seljaci sa engleske zemlje da udju u fabrike u kojima su radili po 14 sati svaki dan. Ali su bili uterani u njih. 

Edited by noskich
Link to comment
3 minutes ago, noskich said:

U pitanju je prisila. Ili ćeš biti sluga sistema, rab božji, ili ćeš biti beskućnik na ulici i socijalni slučaj. "Obrazovanje" je priprema za to ropstvo. 

Postoji samo proizvodnja i potrošnja, ništa drugo i poenta je održati taj status quo i regeneraciju sistema. 

Primarni instrument ropstva je dug. Jedini legalan način unutar sistema da ne budeš rob je ili da imaš pasivne izvore prihoda ili da aktivno radiš za sebe poput poljoprivrednika itd. Ne mora to da bude renta u pasivnom slučaju, može biti bilo šta. 

 

Sa ovim mogu da se slozim u principu, mada mislim da je obrazovanje makar nekad bilo i malo sira prica od formatiranja za sluzenje u sistemu...

Link to comment
5 minutes ago, Mel said:

 

Sa ovim mogu da se slozim u principu, mada mislim da je obrazovanje makar nekad bilo i malo sira prica od formatiranja za sluzenje u sistemu...

Naravno postoje izuzeci ali ogromna većina škola su isključivo priprema za zaposlenje. Da naučiš da sediš na jednom mestu mirno. Da radiš šta ti se kaže. Da ponavljas ono što ti je rečeno. Da postaneš biće rutine. Da pratis instrukcije i pravila.

 

Zato obožavam DPRK kao temu da bih ilustrovao totalitarizam plutokratije koji sustinski nije različit. 

Edited by noskich
Link to comment
6 minutes ago, noskich said:

Naravno postoje izuzeci ali ogromna većina škola su isključivo priprema za zaposlenje. Da naučiš da sediš na jednom mestu mirno. Da radiš šta ti se kaže. Da ponavljas ono što ti je rečeno. Da postaneš biće rutine. Da pratis instrukcije i pravila.

 

Zato obožavam DPRK kao temu da bih ilustrovao totalitarizam plutokratije koji sustinski nije različit. 

 

Tako nekako. Ali pitam se da li je to prosto priroda ljudske rase, uspostavljanje antimoralnih hijerarhijskih sistema od kojih malo koji ima momente sire brige za zajednicu, nesto slicno onome sto je postojalo par decenija tu i tamo ponegde na zapadu (ili kod nas sa komunistima u nekom periodu). Mada su i oni u osnovi nesto negde eksploatisali uglavnom dok su kod kuce inkorporisali brigu o pojedincima koji su ugrozeni npr.

Link to comment

Rudolf Roker: "The portentous development of our present economic system, leading to a mighty accumulation of social wealth in the hands of privileged minorities and to a constant repression of the great masses of the people, prepared the way for the present political and social reaction and befriended it in every way. It sacrificed the general interests of human society to the private interests of individuals, and thus systematically undermined a true relationship between men. People forgot that industry is not an end in itself, but should be only a means to insure to man his material subsistence and to make accessible to him the blessings of a higher intellectual culture. Where industry is everything, where labour loses its ethical importance and man is nothing, there begins the realm of ruthless economic despotism, whose workings are no less disastrous than those of any political despotism. The two mutually augment one another; they are fed from the same source."

Nema razlike u odjevanju.

Link to comment
  • 3 weeks later...
On 3.12.2022. at 3:00, noskich said:

A kada je reč o cifri nikada nisam tačno napisao o kojoj je cifri reč niti to planiram da uradim jer svačija situacija je drugačija.

 

Nisi al' iz cifri koje su konfigurisale u tvojim postovima, to je iznjedrilo k'o moj zaključak. 

Mogu i da navedem zbog čega sam tako zaključio: kuća od ~400k + plata ~100k+ + hiperštedljiv (!) način života, nema šanse da je manje od milion. 

 

Cijenim da si štedio godišnje 50k a sad iz raznih razloga koje si pomen'o to je spalo na 20k+. Opet to su moja zamjećivanja iz tvojih pisanja, a nit mi je puno bitno i ako nije tako.

 

Slažem se da se ne može uzeti k'o čvrst argument jer je iz sadašnje pozicije same diskusije neprovjerljivo. Al' to je tek moja tvrdnja/razmišljanje (isto ne puno bitno).

Ono što je meni interesantnije za zgubidansku okupaciju mozga: sve i da nakrcaš milionče - eto sreće već sljedećeg marta -, kako li ćeš ga načeti (dilema vrijedna Netflix-a). :fantom:

Link to comment
9 minutes ago, Tpojka said:

 

Ono što je meni interesantnije za zgubidansku okupaciju mozga: sve i da nakrcaš milionče - eto sreće već sljedećeg marta -, kako li ćeš ga načeti (dilema vrijedna Netflix-a). :fantom:

Džaba tebi sto si pratio moje postove kada još nisi shvatio suštinu. 

 

Brojka je nebitna. Ono što je bitno je da možeš da živiš od povraćaja na investicije, a da kapital ne "načinjes". Jedino tako ostaješ finansijski nezavistan ad infinitum. Cim krećes da načinjes to znači smanjenje kapitala, a time i smanjenje povraćanja na njega i konvergira ka nuli vremenom. Može i tako ako ti je cilj da ne ostavljas nikakvo nasledstvo i rizikujes da pod stare dane ostaneš bez novca ako se ispostavi da ćeš živeti duže nego što si planirao.

U svakom slučaju to nije moj pristup. 

Link to comment
3 minutes ago, noskich said:

a da kapital ne "načinjes"

 

Secret mission in game achieved.

Vidiš da ti džaba i milion kad će ti i to opet biti malo. :cry:

 

Takvim stavom je izravno izvjesnije da nećeš mrdati iz Sidneja do nekih potpuno staračkih dana da bi osigur'o (!) što značajniji™ kapital. :fantom:

 

Link to comment

To je sad opet individualna stvar. Neko hoće više pa se kasnije otkupi iz ropstva, neko drugi hoće što pre pa je spreman da žrtvuje nizi budžet.

 

Evo ti primera niskog budžeta čoveka koji ima portfolio od oko 250k i troši oko 400-500 dolara mesečno u Kambodzi: https://www.awolgeordie.com/?m=1

 

Imaš u zapadnoj Australiji jednog Austrijanca koji živi u napuštenom gradu od toga što svake nedelje šalje australijskoj meteorološkoj službi rezultate iz tog grada:

 

 

S tim što su ovi ljudi solo igrači i time im neuporedivo manje treba nego da izdržavaju porodicu. To sam i ja govorio odavno, da sam solo igrač odavno bih bio zapalio.

Meni nije cilj samo da obezbedim sebe, već da i naredno pokoljenje i nadam se kasnije budu imali opcije koje ja nisam. A što znači da neće morati da guslaju da bi sticali taj kapital već će imati odresene ruke da se fokusiraju na nesto što im je bitno u startu.

Edited by noskich
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...