Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

56 minutes ago, noskich said:

To su sve zastareli COVID podaci, ništa više ne treba.

Zavisi koja je bolest u pitanju. Ako bolujes od ozbiljne bolesti onda je problem ma gde da si van zemlje u kojoj imaš pravo na državnu zdravstvenu negu. 

U svakom slučaju nije zgoreg informacija da neko ko recimo može da izda stan u Srbiji može od toga da živi u Kambodži. 

 

Govoriš o zemlji koja je praktično hotspot za besnilo, denga groznicu itd, kao da je u pitanju prosečna evropska zemlja

 

Quote

Cambodia is one such country where rabies is endemic and has one of the highest incidence rates of human rabies in the world

 

Ali ako ti se rizikuje glava da bi uštedeo par stotina dolara, tvoja stvar

Link to comment
6 hours ago, Time Crisis said:

 

Govoriš o zemlji koja je praktično hotspot za besnilo, denga groznicu itd, kao da je u pitanju prosečna evropska zemlja

 

 

Ali ako ti se rizikuje glava da bi uštedeo par stotina dolara, tvoja stvar

Koga si citirao? "Anonimni izvor" kao iz "vesti" o DPRK? :D

Link to comment

Svaka lokacija nosi neke lose stvari, nema savršenstva. U svakom slučaju ne bi Kambodza bila puna stranaca da im tamo ne odgovara. Nema baš mnogo lokacija na ovom svetu gde moze da se živi kvalitetno za bagatela cenu.

 

https://m.phnompenhpost.com/national/app-logs-160000-foreigners

 

He said more than 160,000 foreigners from 183 countries have registered on the app.

 

Pazi, usred COVID pandemije nakon što je masa stranaca otišla iz Kambodže 160k stranaca se registruje na državnu aplikaciju. Znaci em ih je otislo jako mnogo, em su to samo oni koji su se registrovali, koliko ih još ima koji se nisu bili registrovali. 

 

Ja sam u Kambodzi pričao sa ljudima iz celog sveta uključujući i te zemlje koje navodno važe za "najbolje na svetu" tipa Švajcarske,  Norveške itd. I ljudi obožavaju Kambodžu i ne bi se vratili u svoje zemlje porekla ni za šta.

 

Link to comment

Pazi kako je ovo prelijepo:

https://www.blic.rs/slobodno-vreme/rakija-republika-srbin-i-hrvat-zajedno-pronasli-srecu-u-kambodzi/3bjmyvq

 

"Sreća je stvar izbora", kažu Srbin Saša Ilić i Hrvat Božo Popović. Oni su je potražili u Pnom Penu, glavnom gradu Kambodže, gde su prošle nedelje otvorili gastro-bar "Rakija republika".

 

https://tamodaleko.co.rs/srbin-od-kombodze-pravi-turisticku-meku/

Srbin od Kambodže pravi turističku Meku

 

Edited by noskich
Link to comment
On 23.11.2022. at 22:23, Time Crisis said:

Sjajno mesto :P

 

 

:s_u::s_a::s_d:

Ovo kao ono savjetovanje Tese Tesanovica iz Kine.

"Trazite posao u skoli sa zadnjim izlazom da bi mogli da zbrisete kad dodje policija"

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment
1 hour ago, Moracikus said:

:s_u::s_a::s_d:

Ovo kao ono savjetovanje Tese Tesanovica iz Kine.

"Trazite posao u skoli sa zadnjim izlazom da bi mogli da zbrisete kad dodje policija"

 

Korak 1: odvrnes zvuk do maximuma.

 

Korak 2: kliknes ovde: 

 

Korak 3: shvatis zasto je Kina supekul 

Link to comment

Mogu da razumem ljude koji nisu 200 godina na forumu i ulaze u priču sa noškićem, ali vi ostali mi nikad nećete biti jasni. Ajd da je on stvarno zapalio u Koreju/Kambodžu/živi od kontejner hrane po Australiji pa da ide rasprava dal je lud ili štagod, ovako sve to liči na štipanje prostate štipaljkom za veš iz toplog udobnog državnog posla u jednom od najskupljih gradova u svetu. A ekipa se prima.

  • +1 5
  • Hvala 1
  • -1 1
Link to comment
32 minutes ago, desboj said:

Mogu da razumem ljude koji nisu 200 godina na forumu i ulaze u priču sa noškićem, ali vi ostali mi nikad nećete biti jasni. Ajd da je on stvarno zapalio u Koreju/Kambodžu/živi od kontejner hrane po Australiji pa da ide rasprava dal je lud ili štagod, ovako sve to liči na štipanje prostate štipaljkom za veš iz toplog udobnog državnog posla u jednom od najskupljih gradova u svetu. A ekipa se prima.

Ja radim na ugovor bez prava na bilo kakav odmor ili bolovanje uz 2 nedelje otkazni rok u bilo kom trenutku. Potpisan na 6 meseci, pa ćemo videti posle.

 

Inače u Australiji i kada si stalno zaposlen otkazni rok je 4 nedelje, eventualno 5 ili 6 ako si bas dugo radio na jednom mestu i imaš dosta godina.

 

Toliko o toploti i udobnosti.

 

I imam pravo na tačno nula dolara pomoći u slučaju da nemam posao iako sam se naplacao poreza ihahaj.

Edited by noskich
  • Haha 1
  • Tužno 1
Link to comment
55 minutes ago, noskich said:

Ja radim na ugovor bez prava na bilo kakav odmor ili bolovanje uz 2 nedelje otkazni rok u bilo kom trenutku. Potpisan na 6 meseci, pa ćemo videti posle.

 

Inače u Australiji i kada si stalno zaposlen otkazni rok je 4 nedelje, eventualno 5 ili 6 ako si bas dugo radio na jednom mestu i imaš dosta godina.

 

Toliko o toploti i udobnosti.

 

I imam pravo na tačno nula dolara pomoći u slučaju da nemam posao iako sam se naplacao poreza ihahaj.

 

:sad:

 

Овај дан је био тужан и без сазнавања ових трагичних чињеница о Вашем животном и пословном статусу, поштовани

 

Можда би ипак требало да размислите пресељење у најбољи од свих забрана на овом свету, у ДНР Кореју. Тамошња животна и пословна клима је као створена да се Ваше нежно интелектуално и физичко тело развија и одржава у најбољим могућим условима, кварцне светиљке анфас и фацијални третмани водом су под обавезно. Процветаће Вам и тен и свест о лепотама живљења на овом свету :nobles:

  • Haha 1
Link to comment

Nije tužan dan, Viktorijanci ponovo izabrali Labor te pokazali da su novinarske priče o velikom talasu nezadovoljstva usled navodno lošeg upravljanja tokom krize sa koronom ustvari samo vlažan san Murdoch medija.

Svekoliki srpski živalj u neverici ispreda teorije kako je ustvari sve namešteno i Viktorija će da propadne koliko sledeće godine [emoji1782]

Sent from my SM-S901E using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment
10 hours ago, magi said:

Nije tužan dan, Viktorijanci ponovo izabrali Labor te pokazali da su novinarske priče o velikom talasu nezadovoljstva usled navodno lošeg upravljanja tokom krize sa koronom ustvari samo vlažan san Murdoch medija.

Svekoliki srpski živalj u neverici ispreda teorije kako je ustvari sve namešteno i Viktorija će da propadne koliko sledeće godine emoji1782.png
 

Čestitam vam ponovan izbor Dena, gledao sam ga juče na TV kako je veselo izjavljivao da će sad da sarađuje još bolje sa svojim dobrim prijateljem Albom. Sad još samo i mi da skinemo Perotea i da sve vlade osim tasmanijske budu laburističke :cool:.

 

SaE

  • +1 1
Link to comment

https://www.politika.rs/sr/clanak/526494/Ovde-nema-solidarnosti-i-empatije

Ovde nema solidarnosti 

Ljudi koje sam upoznao uglavnom su nižih socijalnih slojeva i žive životom od danas do sutra. Bio sam iznenađen njihovim oskudnim obrazovanjem, čak ni tablicu množenja ne znaju, a kamoli neke druge, osnovne stvari.

Tela su im „ukrašena” mnogobrojnim tetovažama i pirsinzima, pa mi je trebalo dosta vremena da počnem da ne primećujem „ukrase” već ljude. „Oziji” imaju potpuno drugačiji pogled na svet i veoma je teško ostvariti bilo kakvu dublju konekciju sa njima. Slobodno mogu reći da je solidarnost i empatija kod Australijanaca jednaka nuli.

images?q=tbn:ANd9GcTrXCuxWRRlNzIxF2XuH9E

 

Ne mogu to ljudi koji nisu živeli u Australiji da razumeju. Frapantna količina bogana svuda i na sve strane. Meni je svakako draža ova multikulti sirotinja nego lokalni bogani bogami.

 

 

Edited by noskich
  • Haha 1
Link to comment

 

6 minutes ago, noskich said:

https://www.politika.rs/sr/clanak/526494/Ovde-nema-solidarnosti-i-empatije

Ovde nema solidarnosti i empatije

Ljudi koje sam upoznao uglavnom su nižih socijalnih slojeva i žive životom od danas do sutra. Bio sam iznenađen njihovim oskudnim obrazovanjem, čak ni tablicu množenja ne znaju, a kamoli neke druge, osnovne stvari.

 

Tela su im „ukrašena” mnogobrojnim tetovažama i pirsinzima, pa mi je trebalo dosta vremena da počnem da ne primećujem „ukrase” već ljude. „Oziji” imaju potpuno drugačiji pogled na svet i veoma je teško ostvariti bilo kakvu dublju konekciju sa njima. Slobodno mogu reći da je solidarnost i empatija kod Australijanaca jednaka nuli.

 

 

imaš  još  već font :fantom:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...