Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Ne znam gde branim korporacije, ali ok, ako je tako pročitano, onda je i tako.
Па индиректно, спочитавањем да је противљење конзумеризму позив на повратак у немаштину и шта све не.
Ne verujem da si pročitao negde da nekome neisprovocirano solim pamet kako da živi. E sad, samim tim što sam na jednom internet forumu - nemam pravo nikome da kažem A apropo konzumerizma. A važi i obratno, itekako.I to jeste poenta.
А зашто би интернет био битан за било потрошачки било антипотрошачки став? Интернет је напросто инсталација, комуникациони медиј, и нит ме вишењерж на њему чини потрошачем, нити би ме апстиненција учинила антипотрошачем ни непотрошачем.
A ovo što ti ličim na forumašicu malu bogatašicu, jbg, nit' me znaš nit' ćeš me znati, a neću nikad pisati dovoljno detaljno da me upoznaš. Tako da ja lepo zadržavam za sebe ko me na koga podseća, ipak su to fragmenti.
Само по методу одвраћања, ни по чему другом.
biciklom, pretpostavljam?
Да, неки модел ербас бицикла. Пилоти су поред нас извели чету педалаша са бутинама попут буради, јадничци, чиме ли их хране.Но, хвала на демонстрацији. Чему ти је служила ова опаска са бициклом? Да офарбаш антипотрошаче као "они би хтели да се врате на бицикл, њима не ваља авион", или шта? Није ствар у куповини или некуповини, него кад шта зашто колико и под којим условима се купује.Ја купујем кад ми треба, или кад ми је баш ћеиф. Ако је нешто на снижењу, купићу га ако бих га и иначе купио, а не зато што је на снижењу. Ако нешто има разрађен систем са ценама и попустима под одређеним условима, сто овога џабе ако га трошите од толико до толико сати, ово са овим је џабе иначе кошта толико... напросто не да нећу да га купим, него ћу де окренем леђа и одем (један од разлога зашто сам у меку јео укупно једном). У Барнсу и Ноблесу нисам хтео да узмем њихову картицу, јер не долазим ја код њих зато што хоћу да ступим у однос, него зато што имају књиге које ме занимају - а онда сам престао да долазим јер су испуцали то што ме занимало а нису набављали друго него још оног што ме не занима.Цело лето смо ишли петком пешке до града, јер је у кафићу Дангуба било буђејовичког пива (из ваљда комерцијалних разлога званог бадвајзер, што је трговачко просеравање). Онда више нису имали тог пива, сад идемо на једно место у крају где имају лашко црно. Наравоученије: потрошач троши оно што се нуди; купац тражи оно што хоће. Потрошач уме да буде веран марци и кад се прожгади, купац је веран марци колико и она њему.Остаје још само дефиниција оног "хоће", колико је то баш "хоће" а колико "убедили га да хоће". Мени је лако, успевам да избегнем 99,нешто% реклама и немају чим да ме убеде (а ако и покушају, кроз оних нула зарез нешто одсто, углавном стижу на списак за избегавање).
Link to comment

apropo vase, pa ja sam noskichu pre 100 godina napisao da su moji rodjeni baba i deda ziveli kako on propoveda. i to ne zato sto su bili zeleni hipici, vec siroti seljaci u zabacenom kraju (a to je u uzoj srbiji sve sto nije u krugu 2ojke :D)jedva cekam da se vrnem s posla da citam evin rant, ne mogu na ovom pisljivom ajfonuSent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Tacno, zato noskich zivi od eksploatacije ukucana forama koje moze da smisli samo 1 Gazda.
Ukucani placaju stanarinu tacno toliku da pokriva kiriju i rezije. Nema profita.Ja iznajmim stan, opremim namestajem, povezem struju, gas, vodu, telefon, internet, vodim racuna o svemu (placanje racuna, nalazenje cimera, razresavanje bilo kakvih problema) i ne placam stanarinu za svoju sobu.Oni placaju stanarinu koja je ispod trzisne cene. Lepo meni, lepo njima.Ko misli da je u pitanju eksploatacija neka proba prvo da iznajmi stan (`inspekcije`, prijavljivanja, preuzimanje odgovornosti na sebe za stan koji vredi 700K dolara i kome ako nesto fali samo tebe jure jer je samo tvoje ime na ugovoru...), zatim da opremi stan (dobavi namestaj, sav taj namestaj preseli, rasporedi, odrzava, zamenjuje ako se sta pokvari), zatim da odrzava stan (vodi racuna o cistoci, razresavanje mogucih konflikata, redovno placanje racuna, popravke instalacija po stanu, kontakt sa agentom za iznajmljivanje stana..) i na kraju da rizikuje da ima praznu sobu mesec-dva-X vremena za koju placa sam. E kada sve to uradi, a ne samo da plati stanarinu i da ga ne interesuje nista, onda neka se vrati pa nek kaze gde je tu eksploatacija. Edited by noskich
Link to comment
Ja cu tako da zapocnem svoj topik na temu zasto ste vi svi robovi seksualnog konzumerizma...
Komentar ti je kao kad nekome kazes da se ne valja pusiti za zdravlje, a on ti odgovori ma sve je zatrovano, voda, zemlja, vazduh, sto onda da ne pusim.Ljudi koji zagovaraju drugaciji nacin zivota, a neki i drugaciji nacin organizacije drustva, su kao i bilo koji drugi ljudi ograniceni postojecim ustrojstvom stvari sa jedne strane i iicnim zivotnim okolnostima sa druge.Niko nije nadcovek. Meni je licno za pohvalu kada neko nesto dobro pokusava u skladu sa svojim mogucnostima.Forum je za diskutovanje, i eto vidis ja sam veoma zainteresovan za ovu temu i volim o tome da pricam.Ako se ti osecas inferiornim kada citas temu ili te ne interesuje imas mogucnost da je ne citas.Kao sto su neki primetili ova tema je od pocetka do sada evoluirala. Tako je i sa licnim pokusajima, sve je to work in progress. Ako neko pokusava da zivi u skladu sa svojim vrednostima i bude bolji to sto on nije savrsen nije ogranicenje, naprotiv ogranicenje bi bilo da jeste. Jer kad si savrsen to je to, gotovo.
Link to comment
There. Fixed it for u.
Kako za koga. Krenuli smo od potpuno pasivne potrage za okruzenjem sa najboljim uslovima, pa preko kombinacije okruzenja sve do stvaranja okruzenja po svojoj meri u skladu sa mogucnostima.
Link to comment

Govori u svoje ime.Dobar post Jacoba sa Early Retirement Extreme: http://earlyretireme...the-matrix.htmlOvo je po meni najbolji blog o finansijskoj nezavisnosti, a ima odlicne tekstove i o stvarima koje nisu direktno povezane.Chains only become frustrating if they prevent you from going somewhere you want to go, but if you’re just fine where you are and never test the limit of your freedom (one of which is having to show up at a certain place and perform certain work on a certain place 5 days of the week for all but two weeks per year) you might never even realize they’re there. This is much different than the Roman era when some part of the population were slaves. Slaves were owned by other people. However, we have financialized slavery or work, that is, we have turned it into a financial product, called a job, which can be bought and sold by investors and filled and changed by workers through a process known as writing resumes and interviewing. We have also pretty much eliminated any conditions on who can buy and sell jobs—not quite so on who can hold them which means, somewhat ironically, that having a job is considered quite a privilege these days.Ovo je kao sa slonovima, kada su mali stave im lance na noge i ne mogu da se pomeraju. Ubije se u njima zelja da slobodno hodaju dok su mladi. Kasnije kad porastu i ne pokusavaju iako bez po muke mogu da pokidaju lance.In this terminology, ERE is essentially saving enough money to live as a free(*) person—someone who is not a rent-worker or a mortgage-worker, that is, someone who does not need to do slavery. With ERE you buy your freedom—one person worth of freedom. You have to do this because nobody is born free anymore. You can’t just stake out a piece of land and go live there. You can’t just go into the woods and start hunting. All land has been filled up with property that is owned by someone else. All people are now born in debt and so you have to earn your way out.

Edited by noskich
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...