Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

@Gojko, odlucio sam da cim se otvore granice sa NSW , idemo nedje na central coast da napunimo budzet najboljeg premijera u AUS, gospe Gladdy, dokazane carice suppresion modela.

Prijedlozi su vise nego dobro dosli za jedan prelijepi 7-dnevni odmor na obali Pacifika.

Edited by Moracikus
Link to comment
1 hour ago, Moracikus said:

Kakva COV19 statistika.

10k+ testova i 5 novih slucajeva + 3 mrtva.

Vjerujem nezabiljezeno  do sada.

Bilo je  ovde često tako proteklih meseci, oko 20K testova i manje od deset, ponekad i nula novozaraženih. Čestitamo, nadamo se skorom potpunom otvaranju.

 

1 hour ago, Moracikus said:

@Gojko, odlucio sam da cim se otvore granice sa NSW , idemo nedje na central coast da napunimo budzet najboljeg premijera u AUS, gospe Gladdy, dokazane carice suppresion modela.

Prijedlozi su vise nego dobro dosli za jedan prelijepi 7-dnevni odmor na obali Pacifika.

To će svima da nam bude ove godine - ja sam pre virusa planirao Lord Howe što je administrativno NSW i po mom utisku ne bi trebalo da je trpelo ikakve ‚promene ali izgleda da su tamo ograničili dolaske  i otpustili radnike u strahu od izolovanosti (šta ako se desi da je neko zaražen).

 

Imaš par prelepih mesta koja su lepa kao Sidnejski zaliv - Džarvis Bej na jugu i Port Stivens na severu od Sidneja. Port Stivens je Central Coast (ako si rešio da ideš baš na Central Coast), ja nikad nisam išao na duže od vikenda ali znam da iDemo jeste pa možeš njega da pitaš za utiske i kolika je kada gužva. Nelson Bej je centralno mesto u Port Stivensu, a po meni su najlepši Fingal Bej i Šoal Bej. Imaš svega - ribolov, ronjenje sa maskom ili sa opremom, ture sa delfinima, južno od zaliva možeš da voziš 4WD po peščanim dinama kod Ana Beja ako imaš 4WD.

 

Sve naravno pod uslovom da bude lepo vreme i da nema požara - juče je bio lep sunčan dan ali je duvao hladan vetar pa je uz vodu bilo neprijatno, ja sam bio na Bondaju, retki surferi i par kupača, galebovi caruju na praznoj plaži ...

 

ByZaiM9.jpg

 

9NOuLSP.jpg

 

YLX3dHt.jpg

 

n6xyeKq.jpg

 

SaE

  • -1 1
Link to comment

Hvala druskane. Uvijek koristan i opisan nas Gojko. Bas hocu sto sjevernije jer mi je preko glave drasticna promjena temperature iz dana u dan kao ovdje u VIC.

Planiramo avionom do SYD a onda rent-a-carom za par sati do nekog finog turistickog mjesta sjeverno. Standardno uzivanje u nekom 4zvjezdanom apartmanu blizu plaze i u lijepom vremenu i restoranima Da odradimo maksimum 2xjednodnevne eksurzije na 1-1.5 sat voznje. Ukratko, da se potrosi tih standardnih 10k za nedjelju dana.

 

Sto se COV19 tice, ono sto je unikatno za danasnju statistiku je da je broj umrlih skoro pa stigao nove slucajeve.

Kako se to jos uvijek tako siri u tim starackim domovima ne ulazi u moju balkansku glavu.

Link to comment

Izgleda dobro. Letimo do New Castle a onda rent-a-carom.

 

Meni je Noosa pojam dobrog mjesta za odmor u AU ali nas izgleda ova kucka od premijerke nece pustati dok se ne pojavi vakcina.

Sta bi mogla da bude neka NSW verzija Noose?

Link to comment
Just now, Moracikus said:

Izgleda dobro. Letimo do New Castle a onda rent-a-carom.

 

Meni je Noosa pojam dobrog mjesta za odmor u AU ali nas izgleda ova kucka od premijerke nece pustati dok se ne pojavi vakcina.

Sta bi mogla da bude neka NSW verzija Noose?

Pametno. 

Ima tu dosta da se obilazi i kad nije sezona top za kupanje. Moze G&S da ti napravi spisak (p)a mogu i ja da dodam. A mozes i na plazu pa u 'ladovinu... 

Meni je Noosa onako - istina bio sam samo jednom, kratko i poslom. A NB mi je k'o druga kuca, nisam objektivan. Uzmite nesto solidno, obicno to sto platis to i dobijesh.

Link to comment

Ako nas Gladdy pusti definitivno ce biti vise nego solidno 

Mora se nadoknaditi sva 12-nedjeljnja (proslo je vec 8, nadamo se jos samo 4) patnja izazvana odlukom VIC vlade i njenog suverena, da zakolju tele zbog pola kile mesa (citaj: ustede par milki $ angazovanjem dodgy privatnih securitija)

Link to comment
4 hours ago, Moracikus said:

Hvala druskane. Uvijek koristan i opisan nas Gojko. Bas hocu sto sjevernije jer mi je preko glave drasticna promjena temperature iz dana u dan kao ovdje u VIC.

Planiramo avionom do SYD a onda rent-a-carom za par sati do nekog finog turistickog mjesta sjeverno. Standardno uzivanje u nekom 4zvjezdanom apartmanu blizu plaze i u lijepom vremenu i restoranima Da odradimo maksimum 2xjednodnevne eksurzije na 1-1.5 sat voznje. Ukratko, da se potrosi tih standardnih 10k za nedjelju dana.

 

Sto se COV19 tice, ono sto je unikatno za danasnju statistiku je da je broj umrlih skoro pa stigao nove slucajeve.

Kako se to jos uvijek tako siri u tim starackim domovima ne ulazi u moju balkansku glavu.

Nema problema - Port Stivens je jako lep, taman za to kako si planirao. Za bolji smeštaj proveri Salamander Bej i Nelson Bej, mada je i bilo koja kuća koju možeš da nađeš na Booking.com ili airbnb odlična i u Fingal Beju. Kao što sam ti pre rekao imaš organizovane brodske ture, verovatno nećeš biti tu u sezoni posmatranja kitova ali delfine nećeš da promašiš, ili neki izlet do ostrva na ulazu u zaliv (vidi ovde). Pošto ne voziš od Melburna ništa od tvog 4WD (ako ga imaš), ali svejedno možeš da ideš na jahanje kamila. Za te ekskurzije što si planirao ti je u opsegu vinski region Hunter Valley (kao vaš Yarra Valley), Cesnok i Pokolbin sa desetinama odličnih vinarija su ti na oko sat i po vožnje od Port Stivensa, a mogu da ti budu interesantni Hunter Valley Gardens.

 

3 hours ago, Moracikus said:

Izgleda dobro. Letimo do New Castle a onda rent-a-carom.

 

Meni je Noosa pojam dobrog mjesta za odmor u AU ali nas izgleda ova kucka od premijerke nece pustati dok se ne pojavi vakcina.

Sta bi mogla da bude neka NSW verzija Noose?

Za mene je osim Nuse i Bajron Bej raj na zemlji, pri čemu je Bajron Bej u NSW, malo ispod granice sa Kvinslendom i ima po meni malo bolju klimu. Zbog virusa je sigurno manja gužva nego obično, i nema muzičkih festivala. Kad se otvore putovanja iz Viktorije moći ćeš da letiš direktno do Bajron Beja. Generalno ima više vajb sa zdravom hranom od Sanšajn Kosta i više je hipi, ali to je diskutabilno sada kad nema stranaca (ako ti se taj deo ne sviđa). U suprotnom, Nimbin koji je nedaleko odatle je hipi prestonica :). U svakom slučaju ako voliš Nusu preporučujem ti Bajron Bej kao NSW alternativu.

 

SaE

  • -1 1
Link to comment

Vidis nisam znao da ima let do BB  a da izbjegne QLD. Onda definitivno tamo je prva opcija.

Vidjeh sinoc na 4 corners neki izvjestaj i bas fino izgleda.

Hipici mi ne smetaju jer zivim u njihovoj prestolnici i obozavam da ih peckam po svim pitanjima :violin:

 

Link to comment
On 28.9.2020. at 9:55, Moracikus said:

Prijedlozi su vise nego dobro dosli za jedan prelijepi 7-dnevni odmor

 

Kakav NSW, samo domaće! U tuđe nećemo, a i da hoćemo ko zna kada će da nam daju :) 

 

Evo nas kako forsiramo zatvorski krug. Na momente smo se, uz dobru mjuzu, zaneli i počeli da tetive menjamo tangentama, ali pištanje nanogica nas je dozvalo svesti.

 

20200929001.JPG.9bd6fa4915f2d0e3ef24f18c1796d881.JPG

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...