Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Zimska je sezona. Vreme je za lapot. 

 

https://www.dailymail.co.uk/news/article-7197857/Australias-elderly-people-DYING-home-afford-turn-heaters-on.html 

 

The tragic toll of Australia's power crisis: Elderly people are freezing to DEATH in their homes because they can't afford to turn their heaters on


As electricity prices soar there has been increase in cold health related problems
Elderly people are the most at risk because they can't 'afford adequate heating' 
More than 130 people were admitted to emergency - most with hypothermia 

Link to comment

Nema unistenja, borimo se protivu plutokratije do kraja.

 

Nego savet mladuncima koji citaju: nikako u plutokratije!

 

Evo recimo Singapur, na moju sadasnju platu tamo bih placao 9% poreza umesto trenutnih 35%. Od 9% poreza dobijas pristup subvencionisanom stanovanju, javno zdravstvo i skolstvo, najbolji javni prevoz na svetu, besplatni Wi-fi svuda u zemlji.

 

Nemacka identican porez kao u Australiji: besplatno studiranje bez ogranicenja, kvalitetno zdravstvo, dobar javni prevoz, socijala - dve godine primas platu nakon gubitka posla, jaka stanarska prava za dobre stanare, ne za mufljuze - ne mogu da ti povecavaju kiriju niti da te izbacuju kada god hoce.

 

NIKAKO U PLUTOKRATIJE!!! Ja sam se zeznuo, nemojte i vi!

 

PS To za ove koji hoce kuca-poso-kuca fazon. Ko hoce da zivi, najbolje opcije su Vijetnam, Tajland, Laos, Kambodza. Ima i u latinoamerickim zemljama izbora, ali necu to da pominjem jer ne znam materiju.

Edited by noskich
  • +1 1
Link to comment
On 30.6.2020. at 11:55, noskich said:

Nema unistenja, borimo se protivu plutokratije do kraja.

 

Nego savet mladuncima koji citaju: nikako u plutokratije!

 

Evo recimo Singapur, na moju sadasnju platu tamo bih placao 9% poreza umesto trenutnih 35%. Od 9% poreza dobijas pristup subvencionisanom stanovanju, javno zdravstvo i skolstvo, najbolji javni prevoz na svetu, besplatni Wi-fi svuda u zemlji.

 

Nemacka identican porez kao u Australiji: besplatno studiranje bez ogranicenja, kvalitetno zdravstvo, dobar javni prevoz, socijala - dve godine primas platu nakon gubitka posla, jaka stanarska prava za dobre stanare, ne za mufljuze - ne mogu da ti povecavaju kiriju niti da te izbacuju kada god hoce.

 

NIKAKO U PLUTOKRATIJE!!! Ja sam se zeznuo, nemojte i vi!

 

PS To za ove koji hoce kuca-poso-kuca fazon. Ko hoce da zivi, najbolje opcije su Vijetnam, Tajland, Laos, Kambodza. Ima i u latinoamerickim zemljama izbora, ali necu to da pominjem jer ne znam materiju.

Mi u singapuru nismo imali nikakva prava, 10 dana bolovanje, bez prava na socijalno i penziono.

 

Otkada Australija nema  JobSeeker Payment vise?

Link to comment
On 1.7.2020. at 0:40, magi said:

Ne može sad u sred korone.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

 

Odavno bih ja, nego ne moze jer u Singapuru nije potrebno da vladajuca stranka izgubi na izborima da bi se cuo glas naroda. Sasvim je bilo dovoljno da izgube pregrst mandata pa da potpuno izokrenu imigracioni sistem na teme 2011 i od najliberalnije zemlje po pitanju imigracije stvore jednu od najrestriktivnijih na svetu. 

Link to comment
On 30.6.2020. at 13:10, noskich said:

Australija sistematski trenira svoje junkie ne-poreske obveznike da budu mufljuzi, bogate poreske obveznike da ne plate nista od poreza, a ove u duznickom ropstvu (mortgage, kreditne kartice) ceo zivot da sve to izdrzavaju porezom i otplatom dugova bez ikakvih beneficija. 

 

Mladunci koji citate, ako hocete da budete ceo zivot duznicki robovi koji rade po dva-tri posla da ne bi zaostali u placanju duga za krov nad glavom i kreditne kartice, izvolite doci u Australiju pa da placate porez 25-40% od kojeg necete videti nista, i da vam zivot prodje kao gospodinu Jevricu:

 

 

Link to comment

Mladunci, ne slusajte doticnog nista.

 

Ako bas hocete da dodjete u AU, dobro dosli.

 

Ogromna vecina se snadje i skuci ovdje pa sto ne bi i vi.

Ako kojim slucajem dijelite neke vrijednosti sa nasim herojom kumim vas bogom ne dolazite.

 

Kir Janja values are not welcome Downunder

  • +1 1
Link to comment
On 30.6.2020. at 14:39, noskich said:

Istina ziva. Kada nema argumenata zasnovanih na cinjenicama onda ajmo na licne prozivke.

Uobičajeno zimsko pitanje za tebe: jesi li se smrz'o u plutokratiji? Ja se šetao sa decom za vikend, video neke ljude što se izležavaju po travi, nisu čuli za tvoje kuća-pos'o-kuća, ništa zimski kaput sa trećim rukavom na leđima, ne znaju za plutokratiju ...

 

N75don8.jpg

 

 

Još, stigao mi neki post danas, tip upoređivao gradove sa prijatnom klimom širom sveta - evo šta je izbunario:

 

Major cities

I’ll let each reader decide what they consider to be a major city based on the population figures I’ve provided. In my analysis, I considered both heavily populated cities, as well as less populated cities that are part of a large metropolitan area.

Best climate

We all have our preferences. Personally, I start to feel uncomfortable when the temperature rises above 65 F (18.3 C). Thus, I love visiting Reykjavik, Iceland, where the warmest month has an average daily high of 57 F (13.9 C). My wife wants it hot and humid, so she loves our visits to Bangkok, Thailand, where the highs fluctuate between 89 F (31.7 C) during the winter and 96 F (35.6 C) during the summer, something I call hell on earth. So let’s just throw out varying opinions on favorite temperature, because we’ll never all agree.

Based on scientific research, the human body actually prefers 71.6 F (22 C). That’s not only based on extensive surveys, but also on scientific data regarding the temperature at which the human body doesn’t have to work so hard to either cool us down or warm us up.

Temperature is a good start, but climate is much more than just temperature patterns over a long period of time. I wrote a formula that analyzed not only high and low temperatures in each month, but also the deviation from 71.6 F, monthly rainfall (avoiding too little or too much), average daily wind speeds (avoiding no breezes or constantly windy), humidity (few people like very high humidity), and heat index (what the temperature actually feels like).

I narrowed down my search to roughly 100 cities that are regarded as having the best climate in the world, ran the formula, and produced the list below. You can decide what constitutes a “major” city in your opinion.

The winners

Best climate - city over 100,000

Cartago, Costa Rica

main-qimg-2ec26c41b4295d42b88f9f6272ee0277
  • 2020 Population: 164,402
  • Hottest month: April (average high 77 F (25 C))
  • Coldest month: December (average high 72.8 F (22.7 C))

Best climate - city over 200,000

Las Palmas de Gran Canaria, Spain

main-qimg-cc4dc3c11054fc8bfe424cf93441ddd9
  • 2020 Population: 378,517
  • Hottest month: August (average high 79.6 F (26.4 C))
  • Coldest month: January (average high 68.2 F (20.1 C))

Best climate - city over 1 million

San Diego, California, United States

main-qimg-93bd44cf4d656c5ba0b7ebdf2ea42867
  • 2020 Population: 1,436,790 city (metro population 3,317,749)
  • Hottest month: September (average high 77.3 F (25.2 C))
  • Coldest month: December (average high 66.1 F (18.9 C))

Best climate - metropolitan area over 5 million

Sydney, Australia

main-qimg-2361c858d8531a61744478d95ba14b23
  • 2020 Population: 5,307,844‬
  • Hottest month: January (average high 79.3 F (26.3 C))
  • Coldest month: July (average high 62.9 F (17.2 C))

Best climate - any city within a metropolitan area over 10 million

Huntington Beach, California, United States

main-qimg-1477b16bfb1e44bfca279df015067c5c
  • 2020 Population: 201,941 city (part of the Los Angeles metro, 2020 population 13,257,684)
  • Hottest month: September (average high 73.4 F (23 C))
  • Coldest month: February (average high 63.3 F (17.4 C))

 

SaE

Link to comment

Nemoj majke ti sa tim slikama. Sad ce opet pocet da sere.

 

Sustina je da ako se stisnes i samo brojis pare onda Sydney postaje  prava nocna mora.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...